Jaunas bezmaksas spēles latviešu valodas apguvei tiešsaistē

Latviešu valodas aģentūra ir izstrādājusi spēles mazajiem latviešu valodas apguvējiem, kas brīvi pieejamas ikvienam Latviešu valodas aģentūras vietnē Māci un mācies latviešu valodu. Spēles pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem ne tikai raisa interesi par latviešu valodu un pilnveido vārdu krājumu, bet arī palīdz attīstīt fonemātisko dzirdi un lasītprasmi.
Spēles pieejamas tiešsaistē bez maksas un būs palīgs burtiņu un lasītprasmes veicināšanā.

FOTO: Shutterstock.com

Spēles pieejamas tiešsaistē bez maksas un būs palīgs burtiņu un lasītprasmes veicināšanā.

  • Mācies burtiņus ar spēli „Atrodi burtus!”, kas patiks pirmsskolas vecuma bērniem, kas apgūst alfabēta burtus. Kopā ar bitīti bērnam jāatpazīst un jāmeklē noteikti burtiņi. Latvijas nacionālais zieds ir pīpene, bet spēlē „Atrodi burtus!” ir uzziedējis īpaši skanīgs burtu zieds. Klausies uzmanīgi, meklē burtus un palīdzi bitītei aplidot ap ziedu!

 

  • Meklē un atpazīsti vārdus ar spēli „Atrodi vārdus!” Spēlē  ietvertais vārdu krājums papildina pagājušajā gada izdotās Bilžu vārdnīcas saturu, tādējādi radot pēctecību un nostiprinot apgūto vārdu krājumu. Spēles „Atrodi vārdus!ˮ spēlētāja uzdevums ir klausīties un atrast vārdus. Spēlētājam ir iespēja izvēlēties sev atbilstošu spēles grūtības līmeni. Vieglāk spēlēt, ja meklējamais vārds redzams ekrānā, grūtāk – ja vārds izskan, bet ekrānā redzams tikai tā sākuma burts.  Spēlē ietvertais vārdu krājums dalīts 30 tematos. Lēš, ka latviešu valodā ir vairāk nekā 100 000 vārdu. Pirmos 400 aicinām apgūt, spēlējot spēli „Atrodi vārdus!ˮ.

 

  • Interesanti!
Reklāma
Reklāma

Šī spēle arī veicina lasītprasmi, jo ir gana daudz bērnu, kas mācās lasīt, nevis zilbojot, bet gan globāli – visu vārdu uzreiz. Vairāk par to lasi šajā rakstā.

 

Latviešu valodas aģentūras vietnē Māci un mācies latviešu valodu ir izvietoti vairāk nekā 300 daudzveidīgi materiāli latviešu valodas apguvei. Katru dienu valodas materiālus izmanto gan pedagogi, gan valodas apguvēji, izvēloties savām vajadzībām atbilstošākos materiālus. 

Saistītie raksti