Tēva izvarotā pusaudze Nellija: "Jā, mamma to zināja..."

Ik gadu vairāk nekā 2000 bērniem valsts finansē rehabilitāciju pēc piedzīvotās vardarbības. Fakti ir šausminoši - vectēvi izvaro mazbērnus, bērni tiek pieķēdēti, pazemoti, sisti, meitas dzemdē bērnus no saviem tēviem. Kāds tēvs tādēļ, ka viņam sieva likusies par vecu, izvarojis un padarījis grūtas savas nepilngadīgās meitas.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Pēdējo desmit gadu laikā daudz tiek darīts, lai mazinātu vardarbību pret bērniem Tomēr vardarbība pret bērniem joprojām ir izplatīta, gadījumi kļūst arvien šokējošāki un nežēlīgāki, kombinējas vairāki vardarbības veidi - fiziskā, seksuālā, emocionālā, pamešana novārtā, liecina LBF dati.

Informācija no portāla www.kasjauns.lv.

 

Tēvs izvaro savas nepilngadīgās meitas 

15 gadus vecā Nellija un viņas 13 gadu vecā māsa nonāca rehabilitācijas centrā. Abas meitenes bija stāvoklī, raksta laikraksts „Diena”. „Mums abām ar māsu bija slikta dūša, turklāt māsa skolā noģība. Mūs aizveda pie dakteres. Viņa teica, ka man būs bērns un māsai arī, bet man ir tikai 15 gadu, māsai – 13. Es teicu, kas par to. Mūsu vecākajai māsai ir 19 gadu un jau divi bērni,” stāstījusi meitene. Pēc ilgākas prašņāšanas meitene ārstei atzinusi, ka bērnu gaida no sava tēva. Meitene pastāstījusi, ka arī pie vecākās māsas uz gultu gājis tēvs. „Jā, mamma to zināja, bet viņa domā, ka tad mēs būsim prātīgākas. Tētis mūs mīl, rūpējas par mums. Viņš teica, ka mamma vienkārši jau ir veca, bet viņa mums taisa ēst un kopj māju, tāpēc mēs arī viņu mīlam. Mūsu ģimenē viss ir labi,” ārstei pastāstīja Nellija. 

 

Tētis piekauj un salauž roku septiņgadīgajai Maijai 

Šis ir tikai viens no gadījumiem, kas nonācis Latvijas Bērnu fonda (LBF) redzeslokā. Septiņgadīgā Maija ar mazo brāli krīzes centrā nonāca pēc tam, kad tēvs dusmu lēkmē meitenei salauzis roku. Meitene stāstījusi, ka vecāki ikdienā tikpat kā nav bijuši mājās, bet, kad atnākuši, smirdējuši pēc šņabja. „Mamma vienmēr dusmojās uz mums, citreiz kliedza un sita. Vienreiz mani dauzīja ar kurpi, jo es nebiju sakārtojusi māju. Kad brālis raudāja, spēra viņam, tad sadusmojās un atkal aizgāja prom,” teikusi Maija.

Kādu dienu, kamēr vecāki piedzērušies gulējuši, meitene savu brāli ielikusi skapī, jo viņš visu laiku ir raudājis un piekakājis bikses. Tomēr puika tik skaļi kliedzis, ka pamodinājis tēvu. Dusmās par traucētu miegu un piesmērēto skapi tēvs tik ļoti meiteni sitis, ka salauzis viņai roku. 

 

Reklāma
Reklāma

Lielākoties vardarbība pret bērniem notiek ģimenēs aiz slēgtām durvīm 

Pēdējo desmit gadu laikā daudz tiek darīts, lai mazinātu vardarbību pret bērniem Tomēr vardarbība pret bērniem joprojām ir izplatīta, gadījumi kļūst arvien šokējošāki un nežēlīgāki, kombinējas vairāki vardarbības veidi - fiziskā, seksuālā, emocionālā, pamešana novārtā, liecina LBF dati. 

Vectēvi izvaro savus mazbērnus, bērni tiek pieķēdēti, pamesti, pazemoti, ignorēti, sisti, meitas dzemdē bērnus no saviem tēviem... Šie gadījumi notiek aiz slēgtām durvīm, bieži tie paliek neredzami ģimenes radiem, draugiem, tuvākajam paziņu lokam. Šie bērni aug pilni atriebības, dusmu, naida, neizpratnes un aizvainojuma. 

 

Diemžēl pilnīgi neviens no mums nav pasargāts no vardarbības - neatkarīgi no ģimenes materiālā stāvokļa, dzīvesvietas, no amata vai stāvokļa sabiedrībā. Latvijā varmākas kļūst arvien nežēlīgāki, un no visiem vardarbības gadījumiem vairāk nekā 80% notiek ģimenēs aiz slēgtām durvīm. 

 

Avots: www.kasjauns.lv