Bērniem jāļauj attīstīties pašiem. Vecākiem vien jānodrošina vide un mīlestība

Katrs mazulis ir individualitāte un personība, kurš spēj attīstīties patstāvīgi, bez vecāku palīdzības. Pieaugušajiem vien jānodrošina labvēlīga vide un iespēja bērnam augt un pilnveidoties. Viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem mazuļa personības izaugsmei ir vecāku mīlestība, pieskārieni un glāsti, uzskata fizioterapeite Klaudija Hēla.

Foto iesūtīja Kristiāna Lejiņa.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Foto iesūtīja Kristiāna Lejiņa.

 

 

Ar savām rūpēm un mīlestību vecāki rada drošu vidi mazuļa attīstībai. Tāpat būtiski ir mazuli iesaistīt ikdienas notikumos. 

Kad pirmajos mēnešos bērniņš no vecākiem ir saņēmis nedalītu uzmanību, aptuveni trīs mēnešu vecumā bērniņam var ļaut iepazīt plašo pasauli un likt to uz grīdas. Taču pirms tam nepieciešams sagatavot atbilstošu vidi - rotaļu laukumu, kur mazulis var patstāvīgi spēlēties un attīstīties! "Piedāvāt mazulim grīdu kā jaunu rotaļu vietu var tad, kad viņš atklājis rokas sev blakus, nevis priekšā. Turklāt jāņem vērā, ka rotaļu laukums nav standartizēts aktivitāšu centrs, bet gan īpaši sagatavota vieta ar vienu vai divām rotaļlietām," padomu jaunajām māmiņām sniedz fizioterapeite K.Hēla. 

 

Vai nēsāt mazuli uz rokām?

Reklāma
Reklāma

Ja bērns prasa, viņš noteikti jāņem rokās. Tomēr nereti vecāki bērna prasību pārprot vai nepareizi iztulko. Mazulim noteikti 24 stundas diennaktī nav jāatrodas vecāku rokās - arī bērnam ir nepieciešama sava telpa un vieta, kur būt vienam. Vecāku uzdevums ir sajust, kurā brīdī bērns jāņem uz rokām un kurā ļaut tam būt vienam. 

Katra mamma zina vislabāk, kas nepieciešams viņas bērnam

 

Vairums jauno māmiņu instinktīvi jūt, kā pareizāk rūpēties par savu mazuli. Taču problēma ir tā, ka mēs, pieaugušie, pārsvarā rīkojamies tā, kā mums ir ērtāk, taču ne vienmēr tas ir labākais arī bērnam. Tāpēc fizioterapeite aicina jaunās māmiņas ieklausīties sevī un pašām saprast, kas ir vislabākais mazulim, nevis paļauties uz citu padomiem. Savukārt neskaidrību gadījumā lūgt padomu speciālistam. 

 

K.Hēla ar saviem padomiem dalījās kārtējā bezmaksas semināru ciklā "Gaidību 4diena", ko organizē tirdzniecības centrs "Domina Shopping".