Atkal pa logu izkrīt mazs bērns. Nedēļas nogalē bērni guvuši smagas traumas

Aizvadītajās brīvdienās ātrās palīdzības mediķu brigādes izbraukušas sniegt palīdzību un slimnīcās nogādājušas vairāk nekā 10 bērnus, kuri guvuši ļoti nopietnas un smagas traumas mājās. Viens izkritis pa 3. stāvā logu, kādam citam zāles pļāvējs norāvis pirkstus, kādu puisēnu smagi sakodis suns utt...

Kāds 5 gadus vecs zēns Jūrmalā izkritis pa 3. stāva logu... Zīmējums: Jānis Beķeris

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Kāds 5 gadus vecs zēns Jūrmalā izkritis pa 3. stāva logu... Zīmējums: Jānis Beķeris

Aizvadītajās divās brīvdienās (09.-10.07.2011) Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta brigāžu mediķi devušies vairāk kā 2700 izsaukumos. Mediķu palīdzība bija nepieciešama vairāk kā 550 cilvēkiem, no kuriem slimnīcā nogādāti vairāk nekā 10 bērni, kas traumas guvuši mājās. 

 

Kā atzīst NMP dienesta mediķi, šajā nedēļas nogalē bērnu traumas bijušas daudz un īpaši smagas, turklāt lielākā daļa no tām radusies tieši pieaugušo nepietiekamas uzraudzības un modrības dēļ – bērni guvuši nopietnus ķermeņa apdegumus gan no saules, gan verdoša ūdens, izkrītot pa logu, ciešot no suņu kodumiem u.c. 

Vidzemē applaucējusies 4 gadus veca meitene, sēžot klēpī vecmāmiņai, kura savukārt tajā brīdī dzērusi karstu tēju. 

Svētdien ātrās palīdzības mediķi slimnīcā ar smagām traumām nogādāja kādu 5 gadus vecu zēnu no Jūrmalas, kurš bija izkritis pa 3.stāva logu. Par šo gadījumu NMP dienesta mediķi ziņojuši policijai. Savukārt Latgalē 2,8 gadus vecs zēns guvis ļoti plašus, smagus ķermeņa apdegumus, uzraujot sev virsū katlu ar verdošu ūdeni. Mazo zēnu uz Rīgas slimnīcu vakar pārveda specializētā NMP dienesta Operatīvās medicīnas daļas bērnu reanimācijas brigāde. Nopietni applaucējies arī viņa lielākais brālis – 3,8 gadus vecs zēns, kurš arī nogādāts slimnīcā. Savukārt Zemgalē plašus vēdera, krūškurvja, augšstilbu apdegumus guvis 1,5 gadus vecs zēns, kurš uzrāvis sev virsū tējkannu ar verdošu ūdeni. Vidzemē applaucējusies 4 gadus veca meitene, sēžot klēpī vecmāmiņai, kura savukārt tajā brīdī dzērusi karstu tēju. 

 

Vakar ātrās palīdzības brigāde bija izsaukta arī pie 2 gadus vecas meitenītes Rīgā, kurai mediķi konstatēja ļoti plašus, nopietnus ādas apdegumus no saules un nogādāja slimnīcā. 

Reklāma
Reklāma

Nelaimīgs negadījums vakar noticis Pierīgā, kur 5 gadus vecai meitenītei ar zāles pļāvēju norauti vairāki kājas pirksti. Ātrās palīdzības mediķi bērnu nogādāja Mikroķirurģijas centrā. Vakar Mikroķirurģijas centrā nonāca arī 4 gadus vecs zēns no Zemgales, kuram bija uzbrucis no ķēdes norāvies suns un sakodis galvu, plecus, muguru un daļēji noplēsis ausi. Kādam citam 7 gadus vecam zēnam Rīgā kaimiņu suns sakodis vēderu un bērns nogādāts slimnīcā. 

Nelaimīgs negadījums vakar noticis Pierīgā, kur 5 gadus vecai meitenītei ar zāles pļāvēju norauti vairāki kājas pirksti. 

Nedēļas nogalē dažādas traumas sadzīvē guvuši arī citi bērni – Zemgalē pieaugušo strīda laikā 3 mēnešus vecai meitenītei acīs un sejā trāpījusi piparu gāze. Rīgā 3 gadus vecs zēns nogādāts slimnīcā nopietnā stāvoklī karstuma dūriena rezultātā. Savukārt Kurzemē nopietnus savainojumus guvusi kāda 6 gadus veca meitene, kura lēkājot pa batutu, uzkritusi uz batuta karkasa metāla stieņa. 

Daudz traumas brīvdienās guvuši arī velosipēdisti. Ātrās palīdzības mediķi brīvdienās slimnīcā nogādājuši 10 cietušos, galvenokārt ar roku, kāju lūzumiem, arī ribu lūzumiem. Traumu guvis arī kāds 10 gadus vecs zēns Latgalē, kur krītot ar velosipēdu, zēnam kājā iedūries velosipēda bremžu rokturis. Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā atdalīja rokturi no riteņa un mediķi zēnu nogādāja slimnīcā.  

Tāpat nedēļas nogalē NMP dienesta brigāžu mediķi devās palīgā vairākiem cilvēkiem, kuriem veselībai un dzīvībai bīstamas alerģiskas reakcijas bija radījuši bišu un lapseņu dzēlumi, t.sk. arī dzīvībai bīstamo anafilaktisko šoku, Kvinkes tūsku.

 

Kā pasargāt savu bērnu, lasi bez maksas grāmatā "Kā nosargāt sava bērna dzīvību". Grāmatu vari lasīt vai lejupielādēt arī portālā mammam.lv/tetiem.lv, ATVĒRT GRĀMATU.