Kā bērnam iemācīt sakārtot savas rotaļlietas?

Dzēsts lietotājs

Jā,tas ir tieši par mums,Mārtiņam jau 5 gadiņi,šobrīd esam iemācījušies,ka mantiņas un grāmatas ir jānoliek vietā pašam,kādreiz nevarēju saprast,kā var būt,ka bērnudārzā bērns ir priekšzīmīgs,skatos no malas it kā tas nebūtu mans bērns,kad aizeju uz bērndārzu,mājās viss bija pretēji,pats neko-nemāku,negribu kārtot,esmu piekusis...bērns aug,kaut kā viss nokārtojas ,tikai jāprot ar viņu pareizi kontaktēties :)Jāsaprot vienam otru un neko neuzspiest ar varu!!

Dzēsts lietotājs

man puikam ir 2,5gadiNi un nekad neesmu sūdzējusies par izmētātām mantiņām. Kopš viņam parādījās saprašana iemācījām ar vīru, ka ja mēs kaut kur ejam, ka aiz sevīm jāsavāc mantiņas, vai arī ja gribi paņemt citas, jānoliek esošās. Protams ir arī kad viņš to nevēlas darīt, bet tad nedaudz jāpaceļ balsi un jāpaskaidro, ka tā tas ir un tā tam jābūt.

Dzēsts lietotājs

Mums ir 1,4 gadiņi-it kā jau maziņa vēl.. Bet nu cenšos jau visādi mācīt to kārtību. Pagaidām mazā dāma izmanto savas aktrises dotības-perfekti jūt, ja piedāvātās rotaļas mērķis ir kārtība (tātad-kautkas tāds, kas interesē tikai mani) un izliekas nedzirdam mani, vienkārši aiziet prom un nodarbojās ar kautko citu :D

Ceru, ka šitā "nedzirdēšana" neievilksies par ilgu :)

Dzēsts lietotājs

Kārtojam kopā - puikam 2,8 g., cenšos turēt arī savas lietas kārtībā, jo

bērni mācās no piemēra - ja paši esam nekārtīgi un mētājam savas mantas, tad nevaram prasīt no bērna to pašu. Pietros pie šāda principa.

Dzēsts lietotājs

Ir vel tads triks- berninjam pastaastiit- kuras mantas vinjsh nesakartos, taas naktii panjems mantu FEJA! un mantinjaam arii likt liidz ritam pazust.un ja mazais ciitiigi visu sakaartos, varbuut feja varees atnest arii kadu davaninju...nu tas protams ir jastaasta ar parlieciibu un fantaaziju...tas ta sakumam kameer pierod!

Dzēsts lietotājs

raslaaaa

Dzēsts lietotājs

Vel nesu meginajusi,bet doma ir pameginat jo izklausijas aizraujosi.

Dzēsts lietotājs

vispār jau labs raksts. mani tikai virsraksts uzjautrināja - kā iemācīt kārtot? liekot kārtot.. :D daudzi vecāki ar kuriem esmu runājusies ir neizpratnē, kā man tas tik viegli viss. kāpēc bērns (5g) savāc mantas, saloka drēbes, noslauka pautekļus utt. un dara to labprāt. NEVIENS vēl uz manu jautājumu - vai jūs viņam, kad viņš bija mazs un nāca "palīdzēt" ļāvāt to darīt? nav atbildējis Jā. parasti visiem ir attaisnojums - viņš traucē, man vienam ātrāk utt. nu tad nu ir rezultāts. reti ir bērni, kuriem kārtība ir iekšēja prasība. es tāda biju arī maza, bet ne visiem vecāiem tā veicas. šobrīd man ir interesanti pavērot. mājās arī meita (tikko gads palika). viņai kārtošana ir mīļākā rotaļa. jau pavisam mazai stāstīju, ka tagad šitās mantas liekam vietā, viņa redz, ka brālis savas savāc (pats vai mēs atgādinam). viņa ar strādā. pārkrāmē savu drēbju atviktni - izņem visu ārā un saliek iekšā, staigā pakaļ brālim un saliek viņa mantas pa plauktiņiem.. un ir pilnīgā sajūsmā par putekļu sūcēlu un veļasmašīnu. :) un kāpēc lai tā nebūtu. bērns pasauli iepazīst caur rotaļām. mums tikai ir jāļauj viņiem rotaļāties. :)
1 2

Kategorijas