Foto: Shutterstock.com

Lipīgais Covid-19 vīrusa paraugs ir atkāts tikai vienā paraugā.


Papildināts: Latvijā arī atklāts jaunais Covid-19 paveids

 10. janvāris 2021 21:40 Jauns.lv Ziņa

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" ziņo, ka Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs pirmo reizi atklājis jauno Covid-19 paveidu Latvijā.Latvijā īpaši lipīgais vīrusa paveids atklāts vienā paraugā.
 
Kā stāsta Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors Jānis Kloviņš, turpinot veikt vīrusa analīzi, no kārtējiem 15 paraugiem, kas tika analizēti pagājušajā nedēļā, vienam atklāts jaunais vīrusa variants.
 
Kloviņam gan nebija informācijas par to, no kura reģiona Covid-19 pacienta šis pozitīvais paraugs ņemts.
 
"Atrodot vienu variantu, vienu gadījumu, tas vēl neko nenozīmē," skaidro Kloviņš, apstiprinot, ka izmeklējumi turpināsies. "Svarīgi ir tas, vai šis variants arī Latvijā izplatīsies vairāk nekā citviet."
 
Atklāts ir tieši variants, kas izplatījies Lielbritānijā.
 

Kloviņa sacīto apstiprinājis arī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Šis gadījums saistīts ar ceļojumu uz Apvienoto Karalisti.


SPKC atgādina, ka, iebraucot Latvijā no Apvienotās Karalistes, jāveic Covid-19 tests un ļoti rūpīgi jāievēro pašizolācijas prasības.

SPKC iepriekš vēstīja, ka atsevišķi gadījumi saistībā ar Covid-19 mutāciju atklāti arī Dānijā, Nīderlandē, Islandē un Austrālijā.

Ir pierādīts, ka jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 variants izveidojies dažādu mutāciju rezultātā, iepriekš norādīja SPKC pārstāve Ilze Arāja. Vairāku pētījumu rezultāti liecinot, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja - līdz pat 70% salīdzinājumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem.

 
Avots: Jauns.lv0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti


Kategorijas