Kinoteātra "Splendid Palace" repertuārs līdz 6. februārim

 24. janvāris 2020 8:40 Ziņa

Ieskaties kinoteātra "Splendid Palace" repertuārā no 31. janvāra līdz 6. februārim. Filmas "1917" publicitātes foto.


DŽENTLMEŅI. The Gentlemen. ASV, 2020
Garums: 113 min.
Režisors: Guy Ritchie
Lomās: Colin Farrell, Hugh Grant, Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery, Jeremy Strong
Talantīgs britu narkobarons gadu gaitā izveidojis iespaidīgu un ļoti ienesīgu biznesa impēriju. Kad paklīst runas par tās pārdošanu Oklahomas miljardieriem, cīņā par nelegālo uzņēmumu iesaistās arī citi džentlmeņi, — sākas shēmošana un apmaiņa ar laipnībām, kuru starpā gadās arī apšaudes un pa kādam nelaimes gadījumam.
Asa sižeta filmas režisors ir Gajs Ričijs (“Šerloks Holmss”, “Ķēriens”), bet galvenajās lomās Kolins Farels (“Reiz Brigē”), Hjū Grānts (“Tāda ir mīlestība”), Metjū Makonahijs (“Dalasas pircēju klubs”), Čārlijs Hanems (“Karalis Arturs. Leģenda par zobenu”), Mišela Dokerija (“Dauntonas abatija”) un Džeremijs Strongs (“Pirms vētras”).
Vecuma ierobežojums: 16+ 
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 
Kinoteātrī "Splendid Palace" no 31. janvāra! 
Lielajā zālē: 31.01. seanss 18:00; 01.02. seanss 15:30; 02.02. seanss 18:00; 03.02. seanss 20:30; 05.02. seanss 16:15; 06.02. seanss 20:00 
 
SIBILAS KĀRDINĀJUMS. Sibyl. Francija, Beļģija, 2019. Drāma, komēdija
Garums: 100 min.
Režisore: Justine Triet
Lomās:  Virginie Efira, Adèle Exarchopoulos, Gaspard Ulliel
Izlēmusi atgriezties pie savas sapņu nodarbes rakstniecības, Sibila slēdz psihoterapijas praksi. Pēdējā paciente negaidīti kļūst par iedvesmas avotu jaunajam romānam – jaunās, apjukušās aktrises Margo stāsts uzjunda Sibilā dziļi apslēptus pārdzīvojumus. Psihoterapija, realitāte un pagātne saplūst kopā ar romānu, pārkāpjot arvien bīstamākas robežas.
Nedaudz neirotiska un komiska drāma par manipulēšanu, kaisli, iekāri un bezpalīdzību savu fobiju priekšā. Žistinas Triē jaunajā filmā, kas pērn tika demonstrēta Kannu kinofestivāla konkursa programmā,  tēlo Eiropas jaunās paaudzes aktieri Viržinija Efira, Adele Eksarhopula, Sandra Hillere un Gaspārs Iljels.
Vecuma ierobežojums: 16+ 
Filma franču, angļu un itālu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 
Kinoteātrī "Splendid Palace" no 31. janvāra!
Mazajā zālē: 31.01. seanss 17:45; 01.02. seanss 20:00; 02.02. seanss 13:15; 03.02. seanss 17:45; 04.02. seanss 20:15; 05.02. seanss 16:00 
 
RADOŠAIS SEANSS AR ELITU PATMALNIECI – 
Anjēze par Vardā. Varda par Agnès. Francija, 2019. Dokumentāla filma
Garums: 115 min.
Režisore: Anjēze Vardā
Viņai bija lemts mainīt kino likumus. Vienkārša pēc dabas, dižena idejās. Anjēze Vardā - kino pasaules leģenda, tuva katram kino cienītājam, pazīstama fotogrāfe, jaunā viļņa pioniere, režisore. Viņas pēdējā filma ir citādības apliecinājums, pilns impulsu, radošuma un brīvības. Divu stundu ekrāna ceļojumā pavada Anjēzes jaukie stāsti, pazīstamās filmas, sejas un ciemi. Pērn pavasarī izcilā kinematogrāfiste atstāja šo pasauli, paguvusi parādīt savu filmu Berlīnes kinofestivālā.
Vecuma ierobežojums: 12+ 
Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Māksliniece Elita Patmalniece pazīstama ar savām spilgtajām krāsām, tēliem un neatkārtojamu stilu visās jomās, kurās viņa strādā. Modes mākslinieces košie tērpi redzami gan uz Nacionālās Operas un baleta skatuves, gan Latvijas dramatisko teātru iestudējumos.  Viņa “gērbj” mūziķus un TV šovu dalībniekus. Viņas gleznojumi rotā traukus un sveces. Viņa ne tikai glezno, bet rada arī izšūtas gleznas. Elita Patmalniece ir teatrāla šī vārda skaistākajā nozīmē.
Kinoteātrī "Splendid Palace" 1. februārī plkst. 17:00.
 
DOKUMENTĀLO FILMU PIRMDIENAS – 
Gājiens ar krokodilu. Latvija, 1995. Dokumentāla filma 
Garums: 90 min. 
Režisors: Ivars Seleckis 
Kurzeme 1995.gada vasarā. Tēlnieka Oļģerta Skaraiņa veidotais krokodils - piemineklis Austrālijas krokodilu medniekam Arvīdam Blūmentālam - tiek vests uz Blūmentāla dzimto māju vietu Dundagā.
Filma latviešu valodā.
Kinoteātrī "Splendid Palace" 3. februārī plkst. 20:00.
Pēc filmas Jautājumu un Atbilžu pusstunda ar režisoru Ivaru Selecki.
 
KINOLEKTORIJS “TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT XV: VARAS SPĒLES’’ – 
Rūpīgi novēroti vilcieni 
Šogad kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” pēta varas attiecības uz ekrāna un arī ārpus tā. Tās ir attiecības, kas rodas, atspoguļojot konkrēta laika un telpas politiskās norises un to ietekmi uz vienkāršo cilvēku dzīvi. Tā ir kontrole pār cilvēku pašnoteikšanās brīvību - viņu ķermeņu autonomiju un tiesībām uz brīvu izvēli. Un arī attiecības ar varu, kas risinās, uzņemot kino.  Kas notiek, kad sākotnēji atļauta filma pēc uzņemšanas vairs neatbilst tam, kas no tās ir gaidīts? Aizliegt? Rādīt? Parādīt un tad noņemt no ekrāniem? 
Šīs attiecības nekad nav vienkāršas, tāpēc arī šogad aicinām pievienoties, lai skatītos un domātu par kino ietekmi uz procesiem sabiedrībā – sešos vakaros no janvāra līdz martam. Tikšanās vieta arī šoreiz - kinoteātra “Splendid Palace” Lielās zāles mīkstie krēsli. Pirms katras filmas, kā jau ierasts, būs arī kāda īpaša lektora stāstījums par to, kāpēc par šo filmu nedrīkst nezināt. Tiekamies!
5.02. 
Rūpīgi novēroti vilcieni (Ostře sledované vlaky), rež. Jirži Mencels, 1966, Čehoslovākija, 92 min
Lektore: Dita Rietuma
Milošs ir jauns vīrietis, kurš nāk no savādnieku ģimenes. Uzsākot darbu vilcienu stacijā, viņš tiek ierauts stacijas dzīves dažādajās izpausmēs, attiecību līkločos un varas spēlēs. Notiek Otrais pasaules karš, Čehoslovākija ir nacistu pakļautībā, un stacijā regulāri redzami ne tikai nacistu varasvīri, bet arī pretošanās kustības pārstāvji, kuriem katram ir savi plāni. Bet dzīve rit savu gaitu, cilvēki iemīlas, strīdas, viļas un smejas, un arī vilcieni turpina kursēt par spīti visam. 
Viena no zināmākajām čehu “jaunā viļņa” filmām. Saņēmusi Amerikas Kinoakadēmijas balvu “Oskars” kā labākā ārzemju filma 1968. gadā. 
Kinoteātrī “Splendid Palace” 5. februārī plkst. 19:00! 
 
MAZĀS SIEVIETES. Little Women. ASV, 2019. Romantiska drāma 
Garums: 135 min. 
Režisors: Greta Gerwig
Lomās: Laura Dern, Meryl Streep, Saoirse Ronan, Emma Watson, Timothée Chalamet, Florence Pugh
Filmas darbība norisinās Amerikas Pilsoņu kara laikā un vēsta par četru māsu dzīvi – pirmo mīlestību, vilšanos, šķiršanās sāpēm un sava dzīves ceļa meklējumiem – lietām, kas savu aktualitāti nezaudē visos laikos.
Filmas pamatā ir amerikāņu rakstnieces Luīzas Mejas Alkotas tāda paša nosaukuma romāns, kas ir sarakstīts pirms pusotra gadsimta un tiek uzskatīts par īstu žanra klasiku. Tajā netrūkst arī autobiogrāfisku detaļu. Pēc romāna motīviem ir radīti vairāki televīzijas seriāli, mūzikli, operas, lugas un, protams, filmas. Jaunākā, Gretas Gērvigas (“Laiks lidot”) režisētā versija ir jau astotā grāmatas ekranizācija. Tajā galveno varoņu, četru māsu, lomas atveido Sērša Runena, Emma Vatsone, Florence Pjū un Elīza Skanlena. Tāpat tajā filmējušās tādas zvaigznes kā Lora Derna, Merila Strīpa un Timotijs Šalamē.
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 
Vecuma ierobežojums: 12+
Kinoteātrī "Splendid Palace" no 24. janvāra! 
Mazajā zālē: 31.01. seanss 20:00; 03.02. seanss 15:00; 06.02. seanss 20:15
Lielajā zālē: 01.02. seanss 18:00; 02.02. seanss 20:15; 04.02. seanss 18:00
 
KINO BĒRNIEM – 
DŪLITLS. Dolittle. ASV, 2020
Filmas garums: 1h 33 min
Piedzīvojumu filma, komēdija, ģimenes filma, fantāzija
Režisors: Stephen Gaghan
Aktieri: Robert Downey Jr., Tom Holland, Rami Malek, Ralph Fiennes, John Cena, Marion Cotillard, Emma Thompson, Antonio Banderas, Selena Gomez, Michael Sheen, Octavia Spencer, Jim Broadbent, Craig Robinson
Stāsts par slaveno doktoru Dūlitlu un viņa draugiem - uz lielā ekrāna! Pēc sievas zaudējuma, doktors Dūlitls kopā ar papagaili Polinēziju, pīli, suni, gorillu un citiem dzīvniekiem dzīvo savā īpašumā Anglijā. Dzīvnieki ir viņa vienīgie sabiedrotie, kuri palīdz doktoram, kā nu katrs prot. Kad jaunā karaliene saslimst ar nezināmu kaiti, viņa aicina palīgā Dūlitlu. Kopā ar saviem draugiem Dūlitls dodas neticamā ceļojumā pāri tāltālām jūrām, lai atrastu kādu noslēpumiem apvītu salu. Tajā esot augs, kam piemīt spēks izārstēt karalieni. Tas būs viens raibs piedzīvojums! 
Filmu latviešu valodā ieskaņojuši: Andris Bērziņš, Akvelīna Līvmane, Rihards Zeļezņevs, Rūdolfs Apse, Dainis Porgants, Ivars Auziņš, Artis Robežnieks, Pēteris Šogolovs, Ģirts Jakovļevs, Edgars Kaufelds, Lueta Meldere u.c.
Filma dublēta latviešu valodā ar subtitriem krievu valodā.
Lai mazie kino mīļotāji iejustos “Splendid Palace” mājīgajās telpās un ērti baudītu filmu, bērni kinoteātrī kopā ar vecākiem, vecvecākiem, māsām, brāļiem un draugiem ir gaidīti stundu pirms seansa. Šajā laikā ikvienam atnācējam ir iespēja radīt savu pasauli ar GIGI Bloks – būvēt savu spēļu kinoteātri, māju, pili, pilsētu vai kaut ko citu.
Mazajā zālē: 01.02. seanss 12:00 
 
PILSĒTA PIE UPES. City on the River. Latvija, 2020. Drāma
Garums: 118 min. 
Režisors: Viesturs Kairišs
Producents: Guntis Trekteris
Aktieri: Juozas Budraitis, Gundars Āboliņš, Agnese Cīrule, Dāvis Suharevskis, Brigita Cmuntova
Lai cik necilvēcīga nebūtu vēstures gaita, cilvēkam vienmēr ir iespēja saglabāt cilvēcību.
Viestura Kairiša filma “Pilsēta pie upes” (Piļsāta pi upis) - kinoteātros 2020.gadā!
Ansim ir nevainīga profesija - daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi... Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle...
Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule ("Homo Novus", seriāls "Sarkanais mežs") un Gundars Āboliņš ("Homo Novus", "Bille"), arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehu aktrise Brigita Cmuntova.
Režisora Viestura Kairiša filmas scenārijs tapis pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs - spēlfilma “Melānijas hronika”.
Vecuma ierobežojums: 12+
Lielajā zālē: 31.01. seansi 15:30, 20:30; 01.02. seansi 13:00, 20:30; 02.02. seanss 15:30; 03.02. seanss 18:00; 04.02. seansi 15:30, 20:30; 06.02. seanss 17:45 
Mazajā zālē: 03.02. seanss 11:00; 06.02. seanss 15:00
 
MAFIJAS NODEVĒJS. Il traditore. Itālija, Francija, Vācija, Brazīlija, 2019. Biogrāfiska drāma
Garums: 153 min.
Režisors: Marco Bellocchio
Lomās:  Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio, Fausto Russo Alesi
Sicīliju drebina nežēlīgs mafijas karš. Tomazo Bušeta, kāda grupējuma vadītājs, aizbēg no valsts un slēpjas Brazīlijā. Apcietināts un nodots Itālijas varas iestādēm, Tomazo pieņem lēmumu, kas mainīs mafijas vēsturi, - viņš lauž ģimenei doto zvērestu. "Mafijas nodevējs" - asa sižeta filma, iekļauta Kannu kinofestivāla konkursa programmā.
Vecuma ierobežojums: 16+
Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 
Mazajā zālē: 02.02. seanss 17:00
 
1917. Lielbritānija, ASV, 2020. Kara drāma, trilleris, asa sižeta filma
Garums: 119 min.
Režisors: Sam Mendes
Lomās: Colin Firth, Mark Strong, Benedict Cumberbatch
Pirmais pasaules karš, Rietumu fronte, diviem jauniem britu kareivjiem tiek dots praktiski neizpildāms uzdevums – nokļūt ienaidnieka aizmugurē, lai nogādātu ziņojumu, kas ļautu izglābt ievērojamu skaitu kareivju no drošas nāves.
Šī ir Oscar® balvas ieguvēja, tādu filmu kā „007: Spektrs” „Operācija „Skyfall” un „Amerikāņu skaistums”, režisora Sema Mendesa jaunākā filma par varonību visapkārt esošas nāves ēnā.
Cīņā gan pret ienaidniekiem, gan pret laiku dosies Holivudas zvaigznes Oscar® balvas ieguvējs Kolins Fērts (“Karaļa runa”), Oscar® balvas nominants Benedikts Kamberbačs (“Imitācijas spēle”) un Marks Strongs (“Kingsman”).
Vecuma ierobežojums: 16+ 
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 
Mazajā zālē: 02.02. seanss 20:00 
 
IZMISUMS. Latvija, 2019. Drāma
Garums: 75 min.
Režisors: Kārlis Lesiņš
Lomās: Kaspars Zāle, Alise Danovska, Vita Varpina, Kaspars Gods, Dārta Daneviča
Gata dzīvi ir piemeklējusi melnā strīpa – atlaiž no darba, pamet draudzene, sākas veselības problēmas. Lai tiktu ar visu galā, viņš ir spiests doties uz savu bērnības mājokli – lauku māju. Mazajā ciematā viņš satiek skaisto Miju un kultveidīgo kopienu, kuru vada valdzinošā šamane. Šī atgriešanās pārtop par mistikas apvītu psihiatrijas seansu, pār kuru Gatis sāk zaudēt kontroli. Iedomas un realitāte sāk savīties spraigu notikumu virknē, no kuras atpakaļceļa vairs nav
Vecuma ierobežojums: 16+
Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu un krievu valodā. 
Mazajā zālē: 02.02. seanss 15:15 
 
BRĪNIŠĶĪGAIS LAIKMETS. La belle épogue. Francija, 2019. Romantiska komēdija
Garums: 110 min. 
Režisors: Nicolais Bedos
Lomās: Fanny Ardant,  Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier,  Pierre Arditi
Uz ko tu būtu gatavs, lai agtieztos pagātnē?
Viktoram šķiet, ka labākie dzīves gadi jau aiz muguras, sieva atteikusies ar viņu gulēt kopā. Negaidīti viņš saņem piedāvājumu ceļot pagātnē, viņam tikai jāizvēlas jebkurš laiks, kurā viņš vēlas paviesoties. Viktora izvēle ir atgriezties 40 gadu senā pagātnē, laikā, kad viņš satika savu lielo mīlestību.
Vecuma ierobežojums: 12+ 
Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.   
Mazajā zālē: 05.02. seanss 18:00 PĒDĒJAIS SEANSS 
 
TRUSIS DŽODŽO. Jojo Rabbit. Čehija, Jaunzēlande, ASV, 2019
Komēdija, Kara drāma 
Garums: 108 min.
Režisors: Taika Waititi
Lomās: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi, Sam Rockwell, Rebel Wilson
Neveiklais un vienaudžu atstumtais 10-gadīgais vācu puisēns Džodžo cenšas atrast savu vietu viņam tik neierastajā pasaulē. Lai kompensētu pazudušo tēvu un draugu neesamību, viņš rada sev iedomu draugu - Ādolfu Hitleru, kurš nemaz nav līdzīgs tā laika Trešā reiha vadonim. Taču reiz viņš nejauši atklāj, ka māte slēpj mājās ebreju meitenīti un drīz vien Džodžo nāksies izdarīt izvēli par to, kas viņa dzīvē ir galvenais.
Vecuma ierobežojums: 16+
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.          
Mazajā zālē: 06.02. seanss 18:00
 
PATIESĪBA.The Truth. Francija, Japāna, 2019. Drāma
Garums: 106 min.
Režisors: Hirokazu Kore-eda
Lomās: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke, Clémentine Grenier, Manon Clavel, Alain Libolt, Christian Crahay, Roger Van Hool
Venēcijas kinofestivāla 2019. gada filma.
Franču kinozvaigzne Fabjena dzīvo smalkā savrupmājā kopā ar vīru, uzticīgu palīgu un mazu sunīti Toto. Viņa peldas slavā, skatītāji viņu mīl.
Viņai nepatīk runāt par vecumu un vīriešiem, kuri viņu dievina un ceļ debesīs.
Viņa nopublicē memuārus un atklāj publikai savu vētraino dzīvi. Bet viņa nebija iedomājusies, ka mājās kopā ar savu ģimeni varētu pēkšņi no Ņujorkas atgriezties viņas meita.
Ģimenes atkalapvienošanās, kurai fonā ir publicētie memuāri, pārvēršas par attiecību skaidrošanu, pārmetumiem, skandāliem un patiesības meklējumiem. Un patiesībai, izrādās, ir divas puses.
Lieliska divu diženu franču kinoaktrišu – Katrīnas Denēvas un Žiljetas Binošas – spēle. Asprātīgi dialogi, romantiska mūzika. Kannu kinofestivāla laureāta izsmalcināta komēdijdrāma par ģimenes attiecībām.
Vecuma ierobežojums: 12+ 
Filma franču, angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā. 
Mazajā zālē: 01.02. seanss 14:30 PĒDĒJAIS SEANSS 
 
PARAZĪTS. Parasite. Dienvidkoreja, 2019. Komēdija, drāma, trilleris
Garums: 132 min.
Režisors: Bong Joon Ho
Lomās: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-jeong Jo
Apstākļi, kuros maz kopīgā: lepnā slavena arhitekta projektētā namā plaukst modernās pilsētvides elites pārstāvju dzīve, savukārt kādā nolaistā puspagraba miteklī savu strupceļa situāciju apņēmīgi cenšas pārvarēt trūkuma un neveiksmju vajāta ģimene. Kad liktenis piedāvā iespēju šādu ļaužu ceļiem krustoties, guvumu un postījumu apmērs nav paredzams.
Režisors radoši apvērš un nojauc žanru robežas, apvienojot melnā humora, spriedzes kino un sociālās drāmas elementus. Viņš akcentē, ka mūsdienu polarizētajā sabiedrībā kastu sistēma jeb šķiru hierarhija tiek liekulīgi apslēpta un uzlūkota kā pagātnes relikts, tomēr pastāv stingras robežas – krasi atšķirīgu aprindu simbiotiska līdzāspastāvēšana ir neiespējama. Un tam diemžēl nav alternatīvu. Toties citu vainošanas un vienkāršotu risinājumu kārdinājums gan ir liels. Kannu kinofestivāla žūrija šai filmai vienbalsīgi piešķīra Zelta palmas zaru.
Vecuma ierobežojums: 16+
Filma korejiešu, angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 04.02. seanss 17:45; 05.02. seanss 20:15 
 
DVĒSEĻU PUTENIS. Latvija, 2019. Vēsturiska kara drāma
Garums: 123 min.
Režisors: Dzintars Dreibergs
Lomās: Oto Brantevics, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Jēkabs Reinis, Renārs Zeltiņš, Vilis Daudziņš, Ieva Florence, Grēta Trušiņa
Vēsturiska kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.
Filma latviešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem angļu valodā.
Lielajā zālē: 02.02. seanss 13:00 
 
 
Kases darba laiks: Darbadienās no plkst. 15:00 līdz pēdējā seansa sākumam, brīvdienās no plkst. 12:00 līdz pēdējā seansa sākumam. 
 0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas