Izvēlies savu dūlu: Inga Eltermane

 03. februāris 2019 6:00 Raksts

"Spējot pirms dzemdībām sakārtot sevi emocionāli, fiziski un mentāli, varēsi izbaudīt, cik tomēr tas ir dabisks process - dzemdības. Un es varu to palīdzēt," saka dūla Inga Eltermane (Saulespuķe). Esmu sieviete, kas uzklausa un, izprotot, kā jūtas otra sieviete pirms dzemdībām, dod informāciju un zināšanas. Jo informācijas trūkums rada bailes. 
Esmu divu meitu māmiņa. Man bijušas krasi atšķirīgas dzemdības ar dažādu pieredzi. Es zinu arī, kāda ir tā sāpe, kad bērniņš aiziet. Nu arī man tas ir izsāpēts un izsērots... tagad, ja vajag, spēju palīdzēt arī kādai citai māmiņai.
Dūla... atbalstīt un iedrošināt, informēt, samīļot un nomierināt, paslavēt un uzmundrināt, un būt visu laiku sievietei blakus, kad vien viņa pati to vēlēsies. Tāpat kā māmiņa, kas pienācīgi rūpējas par mazuli, es parūpēšos par jauno māmiņu.
Pēcdzemdību aprūpe, ko sniedzu jaunajām māmiņām, ir balstīta uz pieredzi un zināšanām par bērna vajadzību atpazīšanu, nomierināšanu un miegu. Informācija, ko dodu par mazuļa aprūpi, ir krietni pārbaudīta arī manā auklītes darbā. Taču nepārtraukti turpinu mācīties, apgūstot to, kas dūlas arodā ir nepieciešams. 
Šogad pabeigšu dūlu apmācību otro gadu, pie dūlai nepieciešamajām psiholoģijas zināšanām iegūstot arī tās zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, esot blakus sievietei un ģimenei dzemdībās. Augstskolas izglītība deva akadēmiskas zināšanas ekonomikā un uzņēmējdarbībā, Rīgas pedagoģiskā skola – profesionālās pedagoga zināšanas, pieredze darbā ar cilvēkiem, daudzpusīga darba pieredze darbā ar bērniem un bērnu vecākiem bija labs pamats, lai apgūtu dūlas arodu.
Savā studijā “BIZE’’ Liepājā vadu māmiņu atbalsta grupas. Studijā nodarbojos individuāli ar dažāda vecuma mazuļiem, sniedzu arī konsultācijas vecākiem. Daudz praktizēju dzemdību pieredzes pārrunāšanu, tajā rodot resursus sievietes pašapziņai, mīlestībai pret sevi un mazuli. Ar prieku palīdzu māmiņām - auklēju zīdainīšus, mazulīšus un pirmsskolas vecuma bērnus.
Katra sieviete ir savādāka. Un katra dūla arī. Man ir spēcīgas empātijas spējas – varu sajust otru cilvēku. Noteikti piemīt radošums – atrodu risinājumu sarežģītā situācijā. Rīkojos saskaņā ar sirdsbalsi un intuīciju, taču daru tikai to, par ko man ir zināšanas. 
Manas rīcības pamatā vienmēr ir mīlestība. Daudz patiesas mīlestības. 
Un vēl... man vairs nav jāuztraucas par saviem bērniem, un varu pilnībā nodoties tam, ko es daru, rūpējoties par sievieti un viņas mazuli – būt šeit un tagad.
Daru visu vajadzīgo, lai jaunā māmiņa spētu būt mierīga, harmoniska un pašapzinīga.

Sīkāk – www.studijabize.lv vai Facebook meklē @SaulespukeDoula
Tel. 26449200, e-pasts: inga@studijabize.lv0 Pievienot komentāru

Kategorijas