Maijas kundze sašutusi: pārdevēja Centrāltirgū neļauj aiztikt zemenes - par to esot sods

 12. jūnijs 2017 15:25 Raksts

"Centrāltirgū pirku zemenes, un pārdevēja man pašai neļāva izvēlēties ogas un ar savām rokām likt maisiņā. Viņa negribot vēlreiz maksāt 250 eiro sodu. Pārbaudītāji to esot aizlieguši, jo pircēji, iespējams, ar savām netīrajām rokām var izplatīt dažādas sērgas," sūkstās Maijas kundze no Rīgas.Foto: Shutterstock.com

Ja pārdevējs neļauj, zemenes nav jāaiztiek!


 

Normatīvajos aktos nav prasības, kas neļautu pašam pircējam izvēlēties augļus un dārzeņus, un par to sodu tirgotājam piemērot nevar. Ļoti iespējams, ka šajā gadījumā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārdevējai ir piemērojis sodu par kādu citu ar higiēnas prasību ievērošanu saistītu pārkāpumu, skaidro Vineta Grīnberga, Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte.

Tāpēc, ja kāds pārdevējs aizliegumu pašam pircējam atlasīt ogas, augļus vai dārzeņus, pamato ar draudiem par bargajiem PVD inspektoriem, kuri nāks sodīt, tā nebūs patiesība.

Tomēr, ņemot vērā to, ka tirgotājs ir atbildīgs par svaigu augļu un dārzeņu kvalitāti, viņš var atļaut vai neatļaut pircējiem pašiem tos izvēlēties un iesvērt. Tas saistīts galvenokārt ar kvalitātes pasliktināšanos, jo ir augļi un ogas, kas ir jutīgi pret fizisku iedarbību un ātri bojājas, piemēram, zemenes. Ja pircēju neapmierina šādas prasības, jāizvēlas kāds cits tirgotājs, kurš tik stingri uz šiem jautājumiem neraugās.

No pircēju rokām uz produktiem var nokļūt dažādi mikroorganismi, tāpēc PVD atgādina, ka augļi un dārzeņi pirms lietošanas uzturā ir rūpīgi jānomazgā, tā atbrīvojoties gan no netīrumiem, gan dažādiem piesārņotājiem.

No pircēju rokām uz produktiem var nokļūt dažādi mikroorganismi, tāpēc PVD atgādina, ka augļi un dārzeņi pirms lietošanas uzturā ir rūpīgi jānomazgā, tā atbrīvojoties gan no netīrumiem, gan dažādiem piesārņotājiem.

Normatīvie akti neaizliedz pircējam pašam atlasīt preci, taču tajā pašā laikā tie nosaka, ka pārtikas izplatītājs ir atbildīgs par izplatītās pārtikas nekaitīgumu, tāpēc viņam jārada visi priekšnoteikumi, lai pārtikas prece neapdraudētu patērētāja veselību. Pārdevējiem jāievēro normatīvo aktu prasības, kas saistītas ar personīgās higiēnas ievērošanu, tostarp personīgo veselību, kā arī tirdzniecības vietās viņiem jābūt personas medicīniskajai grāmatiņai.

 

Avots: www.kasjauns.lv 
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas