Pēdējo reizi šajā sezonā DDT varēs noskatīties izrādi visai ģimenei "Otrā pusē"

 26. maijs 2017 13:20 Ziņa

3. jūnijā plkst. 11.00 Dirty Deal Teatro (DDT) pēdējo reizi šajā sezonā būs iespēja noskatīties maģisko stāstu visai ģimenei "Otrā pusē." Pēc izrādes, plkst. 12.30, apmeklētāji aicināti uz tikšanos ar izrādes režisori Lauru Čaupali un īpašajiem viesiem - Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv pārstāvi Līgu Brūveri un kognitīvi biheiviorālo terapeiti, psiholoģi Gunitu Kleinbergu.
Kopš šī gada janvāra DDT bērnu un jauniešu teātra repertuārs "Šmulītis" piedāvā izrādi sākumskolas vecuma bērniem "Otrā pusē" - stāstu par trim draugiem, kuri kopā spēlējoties ļaujas brīnumainam fantāzijas lidojumam apkārt pasaulei, mēģinot aptvert un izzināt  dzīves ritējuma noslēpumus. Tostarp - kas notiek ar mūsu mīļajiem mājdzīvniekiem un mums pašiem, kad mūsu dzīve šajā pasaulē beidzas. Vai tā tiešām ir šķiršanās uz visiem laikiem? Varbūt tā ir tikai pārtapšana? Izrāde netiecas sniegt pareizās atbildes, tā vietā sirsnīgā noskaņā atverot telpu sarunām un dažādiem skatījumiem.

 

 

Lai arī tas, ka neesam mūžīgi ir tikpat dabiski kā pati dzīve, atklāta saruna par šo tematu nebūt nav tik ikdienišķa. Bieži mēs, pieaugušie, pat apzināti izvairāmies no šīs tēmas, vēl jo vairāk sarunās ar bērniem. Tomēr nereti tieši noklusējums ir tas, kas rada pārpratumus un bailes. Turklāt, bieži nākas secināt, ka bērni ir daudz atvērtāki, zinošāki un saprotošāki, kā reizēm var šķist.
 

Taču kad un kā labāk runāt ar bērniem par šo un citām komplicētām tēmām?  Kā rast atbildes uz viņu drosmīgajiem jautājumiem? Par to savā pieredzē, vecāka un profesionālajā skatījumā pēc izrādes dalīsies režisore Laura Čaupale, Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv pārstāve Līga Brūvere un kognitīvi biheiviorālā terapeite, psiholoģe Gunita Kleinberga. 
 


Sarunā piedalīties un paust savu pieredzi un redzējumu laipni aicināti visi izrādes apmeklētāji, bet jo īpoaši vecāki, vevecāki, skolotāji - cilvēki, kuriem saskarsme ar bērniem ir ikdiena. Mazajiem skatītājiem pasākuma norises laikā teātra gadītavā būs sagatavotas spēles un citas izklaidējošas aktivitātes. 
 

Izrādi "Otrā pusē" veidojuši: režisore Laura Čaupale, tekstu autores Lote Eglīte un Laura Čaupale, scenogrāfe un tērpu māksliniece Anna Heinrihsone, mūzikas autors Jānis Ruņģis, horeogrāfs Kārlis Božs, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko un aktieri - Ance Strazda, Elīna Vaska un Reinis Boters.
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas