Meitenīte ar autismu rada glezniecības šedevrus. FOTO 2

 30. septembris 2014 17:50 Raksts

Piecus gadus vecā meitene Airisa Greisa no Lielbritānijas glezno elpu aizraujošas gleznas. Mākslas pazinēji tās salīdzina ar vecmeistara, impresionista Koda Monē darbiem.Meitene ar autismu glezno kā ģēnijs


Vēl Airisai ir diagnoze – autisms. Tā ir psihiska saslimšana, kas ietekmē autista vēlmi komunicēt ar apkārtējiem cilvēkiem, sociālās prasmes un attiecības. Nereti autisti ir apveltīti ar izcilu prātu, un, kā izrādās, arī talantu.

FOTO: Meitene ar autismu glezno

 

Airisas vecāki par meitas diagnozi uzzināja 2011. gadā. Mazā meitene nerunāja un pat neizrādīja interesi sākt sarunāties un sazināties ar apkārtējiem cilvēkiem. Logopēds ieteica pamēģināt zīmēšanu un gleznošanu, kas ir viegls un dabisks veids, kā cilvēks var izpaust pasaulei savas domas un emocijas. Tā Airisa sāka gleznot un vienlaikus tapa skaidrs, ka meitenei ir šī neizārstējamā psihiskā īpatnība, ar kuru viņai un viņas vecākiem nāksies sadzīvot visu mūžu.

Airisas vecāki ir izveidojuši speciālu vietni http://irisgracepainting.com/, kurā var apskatīt meitenes gleznojumus un vairāk uzzināt par autismu. Airisas mamma stāsta, ka slimība nav šķērslis sasniegt dzīvē to, ko tev ir lēmis liktenis.

 

Avots un fotogrāfijas no vietnes Irisgracepainting.com
2 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Kategorijas