Padoms, kā pagatavot Jāņu ugunsskulptūru

 23. jūnijs 2018 9:05 Padoms

Jāņi bez ugunskura nav iedomājami, tāpēc ir vērts likt lietā izdomu, lai ugunskurs izdotos pasakaini skaists un neaizmirstams!Foto: Inga Akmentiņa-Smildziņa, Mammamuntetiem.lv

Uzstādīšanai labi noder dīķa mala, saliņa vai upes krasts. Ugunij degot, tās krāšņums atspīd ūdenī un priecē visus klātesošos.


Izvēlas atbilstošu vietu un skulptūras formu: I, V, A, apgāzta U burta veidā vai citu. Uzstādīšanai labi noder dīķa mala, saliņa vai upes krasts. Ugunij degot, tās krāšņums atspīd ūdenī un priecē visus klātesošos. Šāda skuplptūra var kalpot kā Saules pavadīšanas vārti. Tad jāatrod tai tāda vieta, kur caur vārtiem redzams saulriets. Ieteicams ņemt vērā vēja virzienu un necelt skulptūras tuvu ēkām.

Sagādā nepieciešamos materiālus.

Karkasam der dēļi, nomaļi, šāļi vai tuvumā cirstu alkšņu stumbri, degmateriālam - salmi (tie dod liesmu) un siens (labi kūp). Vēl vajadzīgs arī skrūvgriezis (visērtāk strādāt būs ar elektrisko), skrūves, naglas un metāla stieple.

Visskaistāk skulptūras deg puskrēslā - tad saredzami visi degošo liesmu un dūmu krāsu toņi un dzirksteles.

Jāņu dienā jau no rīta sāk skrūvētskulptūras pildkarkasu. To pilda ar salmiem un notin ar metāla stiepli, lai vējš salmus neaizpūš. Tāpat jārūpējas, lai visu dienas veikumu nesaslapinātu lieus. Vislabāk izmantot salmus, kas fasēti ķīpās.

Visskaistāk skulptūras deg puskrēslā - tad saredzami visi degošo liesmu un dūmu krāsu toņi un dzirksteles.

Atraktīvākie jāņubērni var izdomāt konstrukcijas ar svārsta un šūpoļu principu. Tad degšanas mirklī karkasi sasveras, krīt, griežas un rada paredzamus un neparedzamus papildefektus.

 

Avots: 3x9 Jāņi. Treideviņi padomi Jāņu svinēšanai. R.: Zvaigzne ABC.
0 Pievienot komentāru

Saistītie raksti

Kategorijas