Iemīļotas un pavisam jaunas dziesmas koncertuzvedumā “Ārijas Elksnes dzīves melodijas”

Par godu Ārijas Elksnes 95 gadu jubilejai ir izveidots koncertuzvedums “Ārijas Elksnes dzīves melodijas”, kas būs skatāms 8. februārī VEF Kultūras pilī un 15. februārī Jelgavas Kultūras namā.
Skanēs arī 12 pavisam jaunas dziesmas, kuras Laila Ilze Purmaliete sacerējusi šim koncertuzvedumam.

FOTO: Publicitātes foto

Skanēs arī 12 pavisam jaunas dziesmas, kuras Laila Ilze Purmaliete sacerējusi šim koncertuzvedumam.

Ārija Elksne ir viena no tautā iemīļotākajām latviešu dzejniecēm, kuras dzīvesstāsts ir leģendām un pravietiskiem notikumiem apvīts. Āriju Elksni mēdz uzskatīt arī par īpaši personisku dzejnieci, jo savos pantos viņa tieši un atklāti stāsta par savu privāto dzīvi un pārdzīvojumiem. Viņas aiziešana bija traģiska, taču viņas dzīve bija krāšņa un notikumiem bagāta. Koncertuzvedums ļaus vēlreiz izdzīvot to, kas dzejniecei bija svarīgs vienotā dziesmu, dzejas un atmiņu izrādē.  

Dziedātāja un komponiste Laila Ilze Purmaliete un aktieris un dziesminieks Juris Hiršs

 

“Ļoti būtu gribējusi dzīvē stikt Āriju. Tādi cilvēki kā viņa, dzimst reti. Viņas dzeja lielākjā savā daļā ir aktuāla  arī šodien. Viņa ir dzejniece ar smalki izkoptu dzejas valodu, ļoti  skaidru vērtību sistēmu, lielu egregoru un lielu, lielu  talantu,” – tā par Āriju Elksni saka Laila Ilze Purmaliete, kura arī ir šī uzveduma iedvesmotāja. 
 

Reklāma
Reklāma

Koncertuzvedumā piedalās dziedātāja un komponiste Laila Ilze Purmaliete, aktrise Dace Bonāte (kura iejutīsie dzejnieces tēlā), aktieris un dziesminieks Juris Hiršs, aktieris Lauris Subatnieks, dziedātāja Ieva Sutugova, pianists Anatolijs Livča, ģitārists Jānis Kalniņš, bundzinieks Uģis Krūskops, vijolnieks Aleksejs Bahirs. Rīgā – diriģente Aira Birziņa un koris "Dzintars". Jelgavā – sieviešu vokālais Ansamblis  "GUNS" Gunas Agrumas vadībā. 
Uzveduma īpašais viesis ir komponists Uldis Marhilēvičs.
Režijas konsultants – Gundars Silakatiņš, koncertuzveduma libreta autore – Elizabete Trumpe. 
 

Koncertuzvedumā skanēs dažādu komponistu dziesmas ar Ārijas Elksnes vārdiem – Ulda Marhileviča, Zigmara Liepiņa, Aivara Hermaņa, Harija Užāna, Jura Hirša, Pētera Stutāna un Lailas Ilzes Purmalietes dziesmas.

 

No iemīļotām dziesmām uzvedumā skanēs tādas kā "Lūgums", "Par visu maksāju es dārgi", "No vienas mūžības uz otru ejot", "Viss, kas bija, bij no tīra vējā", "Cik skaistas dekorācijas", “Man aprīlī ir jābūt mājās”..., kā arī būs 12 pavisam jaunas dziesmas, kuras Laila Ilze Purmaliete sacerējusi šim koncertuzvedumam.   

Saistītie raksti