Šonedēļ uz Latvijas Leļļu teātra skatuves atgriežas izrāde PUSCILVĒKI

Sākot ar 14. oktobri, Latvijas Leļļu teātrī atgriežas izrāde “Puscilvēki” – izglītojoša šausmenīte ar humora piedevu skolas vecuma bērniem. Izrāde pārcelta un pielāgota Latvijas Leļļu teātra pagaidu mājvietai – Rīgas Latviešu biedrības namam, kamēr vēsturiskajā teātra ēkā noris rekonstrukcija. Izrāde saņēmusi gan skatītāju simpātijas, gan “Spēlmaņu nakts” nomināciju - “Gada izrāde bērniem” 2019./2020. gadā.
Foto: M. Markovskis.

FOTO: Publicitātes foto

Foto: M. Markovskis.

Iestudējumā “Puscilvēki” bērniem būs iespēja vērot neizskaidrojamas un mistiskas parādības, iepazīstot latviešu folkloras mītiskos tēlus - Lietuvēnu, Sumpurni un Vadātāju. Izrādes autori pēta senlatviešu pārliecību, ka šie gari ir mituši jau gadsimtiem ilgi un joprojām atrodas starp mums. Izrādē tiek dota iespēja uzzināt, kādi tie izskatās, kur tie dzīvo un ko darīt, kad tos sastop kādā Latvijas mežu nostūrī, tumšā namā vai savā mājā. Izrādē ir apkopoti dažādi intriģējoši, noslēpumaini un biedējoši nostāsti, ko dramaturģe Linda Rudene apkopojusi un pārstrādājusi iestudējuma vajadzībām. 

 

 

“Puscilvēku” radošo komandu veidojis Edgars Kaufelds, kurš no šīs sezonas kļuvis par Latvijas Leļļu teātra štata režisoru. Šausmu elementus izrādei garantē Kristiāna Brektes scenogrāfija, kas ir teātra pirmā sadarbība ar drosmīgo un dažkārt provokatīvo mākslinieku. Muzikālā pavadījuma veidošanu režisors uzticējis Jurim Kaukulim, kas ir grupas “Dzelzs vilks” līderis un daudzu ievērojamu mūzikas projektu autors. Par tērpiem izrādē parūpējusies māksliniece Rūta Briede, bet mistiskos un dažbrīd baisos tēlus iemiesos aktieri Santa Didžus, Dace Vītola, Artūrs Putniņš, Miķelis Žideļūns, Rūdolfs Apse, Matīss Millers un Rihards Zelezņevs. 

 

„Mēs bieži skatāmies šausmu filmas un zinām par zombijiem, vampīriem un citiem svešzemju mošķiem, bet vai mēs zinām par to, kas mīt tepat Latvijas mežos, mājās, pilsētās? 

Reklāma
Reklāma

Pastāv liecības par to, ka Lietuvēns, Vadātājs un Sumpurnis ir reāli eksistējoši tēli. Un Sumpurnis, kurš joprojām dzīvo Kurzemes mežos, ir daudz bīstamāks par vampīru vai zombiju,” uzsver Edgars Kaufelds. 

 

Šomēnes izrāde būs redzama 14. un 30. oktobrī, piedāvājot alternatīvu Halovīna svinēšanai. Biļetes iegādājamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs.

 

Saistītie raksti