Izrāde visai ģimenei “Pinokio piedzīvojumi”

Pēc trīs gadu pārtraukuma uz Latvijas Nacionālā teātra lielās skatuves top izrāde visai ģimenei “Pinokio piedzīvojumi”, kas pirmizrādi piedzīvos 21. oktobrī.
Teātris pirmām kārtām ir fantāzijas pasaule. Un fantāzija ir nepieciešama mums visiem, kaut tādēļ, lai noticētu, ka laimīga pasaule ir iespējama,” pauž izrādes režisors Reinis Suhanovs.

FOTO: Publicitātes foto

Teātris pirmām kārtām ir fantāzijas pasaule. Un fantāzija ir nepieciešama mums visiem, kaut tādēļ, lai noticētu, ka laimīga pasaule ir iespējama,” pauž izrādes režisors Reinis Suhanovs.

“Izrāde “Pinokio piedzīvojumi” ir klasisks piedzīvojumu stāsts bērniem, kurā galdnieks Džepeto izgatavo koka lelli Pinokio. Tā atdzīvojas un īsā laikā apgūst cilvēka dzīvi, šajā dzīves mācīšanās ceļā daudz jautājot, viļoties un priecājoties. Taču “Pinokio piedzīvojumi” ir arī stāsts par puiku, kurš ir atšķirīgs no citiem bērniem, jo nāk no nabadzīgas ģimenes, turklāt arī fiziski ir citāds. Viņš pārdzīvo, ka neiederas sabiedrībā, un meklē ceļu, lai izprastu sevi. 

 

Man kā tētim, kuram ir divi jaunākā skolas vecuma bērni, šķiet ļoti svarīgi radīt teātri bērniem. Teātri, kas ir balstīts fantāzijā, iztēlē un spēles priekā. 

 

Pandēmijas laikā daudz ar bērniem esam nodzīvojuši pa māju, tāpēc ļoti gribas, lai mazais skatītājs atgriežas teātrī un citās mākslai paredzētās telpās, gribas runāties ar bērniem, izmantojot teātra izteiksmes līdzekļus un iespējas, gribas iepriecināt viņus ar siltu stāstu, ļaut aizdomāties, uzdot jautājumus un fantazēt, fantazēt, fantazēt. Teātris pirmām kārtām ir fantāzijas pasaule. Un fantāzija ir nepieciešama mums visiem, kaut tādēļ, lai noticētu, ka laimīga pasaule ir iespējama,” pauž izrādes režisors Reinis Suhanovs.
 

Reklāma
Reklāma
  • Pinokio – Kārlis Reijers vai Igors Šelegovskis.
  • Lomās: Laura Siliņa, Jānis Āmanis, Raimonds Celms, Arturs Krūzkops, Voldemārs Šoriņš, Mārtiņš Brūveris.
  • Radošā komanda: režisors, scenogrāfs un dramatizējuma autors Reinis Suhanovs, leļļu un kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, leļļu un objektu speciālists Matīss Budovskis, horeogrāfe Kristīne Brīniņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, komponists Arvīds Saulītis, video mākslinieks Toms Zeļģis.

 

Biļetes teātra mājas lapā www.teatris.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs.

Saistītie raksti