Vasaras svinēšana Rīgā turpinās ar bezmaksas “Eolikas” koncertu, ekskursijām, darbnīcām un pat zaļumballi Čiekurkalnā

Augusta turpinājumā rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpētas bezmaksas kultūras norises dažādās apkaimēs, prieka mirkļu parkos un galvaspilsētas centrā. Tur gaidāmi skanīgi koncerti, radošās darbnīcas, dzejas lasījumi, drosmīgas sarunas, performances un izzinošas ekskursijas.
Izpēti programmu un izvēlies, kurp doties.

FOTO: Publicitātes foto

Izpēti programmu un izvēlies, kurp doties.

Dzeja, “Eolikas” koncerts, izzinošas lekcijas un drosmīgas sarunas

 

Trešdien, 10. augustā, no plkst. 18.00 Viesturdārzā interneta žurnāls “Satori” aicina interesentus tikties pie arkas, lai kopīgi klausītos dzeju un prozu. Ar jauniem un iepriekš nedzirdētiem tekstiem uzstāsies pieci lasītāju iemīļoti un kritiķu atzīti autori. Stāstus lasīs tādi rakstnieki kā Andris Kalnozols, Kristīne Želve un Svens Kuzmins, bet dzeju – Ivars Šteinbergs un Anna Auziņa. Lasījumus vadīs “Satori” galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.

 

Ceturtdien, 11. augustā, no plkst. 20.00 ikviens varēs baudīt mūziku Vērmanes dārza estrādē, kur sestajā prieka mirkļu parku koncertā uzstāsies latviešu estrādes leģenda – grupa “Eolika”.

Tāpat šajā dienā Mazjumpravas muižā būs iespēja piedalīties kultūrvēstures lekcijā kopā ar Edvardu Šmiti. Tās laikā būs iespēja iepazīt Rīgu un tās apkaimi kā mākslinieku iedvesmas avotu.  

Dalībnieki aplūkos Mazjumpravas muižas dzirnavu ēku un dzirdēs stāstījumu par to. Paši mazākie apmeklētāji aicināti darboties  atraktīvās prieka darbnīcās, bet zinātkārie – iepazīt Rīgas un Latvijas vēsturi caur izzinošām lielformāta spēlēm. 

Līdzīgas norises gaidāmas arī piektdien, 12. augustā, ko papildinās pasaules mūzikas koncerts “Jakob Noiman Festival Band” izpildījumā.

 

Aktīvai atpūtai, radošām nodarbēm un atmiņu kinolentei par Rīgas neatkarības kaujām Mazjumpravas muižā būs veltīta sestdiena, 14. augusts, kas ļaus iejusties senākos laikos un izprast, kā rīdzinieki veidoja savu vidi un ikdienu, cik augstu vērtēja mūsu galvaspilsētu. 

Ikviens varēs iemēģināt roku minigolfā un vizuālās mākslas darbnīcās, savukārt ģimenes un draugu komandas aicinātas izmēģināt spēkus lielformāta Rīgas veidošanas un kultūrvēstures izziņas spēlē.

 

Tikmēr Nordeķu parkā šīs nedēļas nogales aktivitātes ir paredzētas apkaimes attīstībai. Tur notiks iedzīvotāju forums “Nordeķu kongress”, ko pavadīs sabiedriskai aktivitātei un līdzdalībai veltīta norišu programma, iedzīvinot drosmes ideju telpā. 

Sestdien gaidāmas sarunas, intervijas, meistarklases, radošās darbnīcas, runu performance un operfilma “Baņuta”. 

Savukārt svētdien norisināsies “Nordeķu kongress”, badmintona turnīrs, Danielas Vētras intervence un Ukrainas mākslinieces Darjas Kalašņikovas performance. Pasākuma izskaņā – Imanta Kalniņa dziesmu koncerts, piedaloties grupai “Ezeri”, Olgai Rajeckai, Kristīnei Pāžei un Rūdolfam Macatam.

 

Īsfilmas, koncerti, multimediāla pastaiga un citi notikumi 

Reklāma
Reklāma

 

  • Otrdien, 9. augustā, Tallinas ielas kvartālā apmeklētāji aicināti noskatīties īsfilmu izlasi “Laiks ballītei”. Tajā apkopotas Baltijas režisoru spēcīgākās īsfilmas, kas sniedz ieskatu Baltijas īsfilmu scēnā.

 

  • Trešdien, 10. augustā, Bolderājā, Gaigalas ielā 3, koncertprogrammas “Dzīve kā dziesmu svētki” laikā izskanēs koru dziesmas, latviešu tautasdziesmas un populārākās dziesmas, kas izpildītas bērnu un jauniešu dziesmu un deju svētkos. Koncertā piedalīsies mūziķe Katrīna Dimanta ar grupu.

 

  • Tikmēr mākslas centrs “NOASS” starptautiskā video un laikmetīgās mākslas festivāla “Ūdensgabali” laikā AB dambi pārvērtīs par kustīgā attēla epicentru, aicinot iepazīt jaunākās tendences video mākslas pasaulē.

 

  • Ceturtdien, 11. augustā, Āgenskalnā, Jaunatnes dārzā, apkaimes iedzīvotāji un cienītāji varēs klausīties un dalīties stāstos par Āgenskalnu. Pasākumā piedalīsies LU LFMI pētnieks Dr. philol. Gatis Ozoliņš, kurš šobrīd vāc dažādu Pārdaugavas apkaimju stāstus, kā arī “Vides Filmu studijas” pārstāvis, lai dalītos pieredzē par raidījuma “Atslēgas” veidošanu, kura sērijas par dažām nozīmīgām Pārdaugavas ēkām būs iespēja arī noskatīties. 

Pēc stāstu vakara izskanēs kamermūzikas programma “No krēslas līdz rītausmai”.

 

  • Piektdien, 12. augustā, Arkādija parkā varēs doties multimediālā pastaigā “Nakts parkā”, kur gūt interaktīvu skaņas un gaismas pieredzi.

 

  • Savukārt Ziedoņdārzā metālpūšaminstrumentu kvintets “BRASS.EDU” muzikālajos priekšnesumos brīvā dabā  ikvienam piedāvās ieslīgt kaisles, mīlestības un svinga laika mūzikas atmosfērā.

 

  • Sestdien, 13. augustā, Lucavsalas atpūtas parkā kopīgā muzikālā performancē apvienosies Latvijā spilgti un pazīstami mūziķi, diksilenda “Sunny Groove Dixie” sastāvā, pievienojoties džeza dziedātājai Martai Montai Zūdiņai un 20.-30. gadu stila deju pārim Asnatei Riksei un Kārlim Kemleram.

 

  • Tikmēr Čiekurkalna 1. līnijā 64 DJ Toms Grēviņš čiekurkalniešus un ciemiņus no tuvām un tālākām Rīgas apkaimēm gaidīs uz Dārza svētku pikniku un zaļumballi.

 

  • Svētdien, 14. augustā, skvērā aiz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja visas dienas garumā notiks festivāls “Zelta ritmi”, kur apmeklētāji varēs iesaistīties lekcijās, radošajās darbnīcās un baudīt koncertu. Tajā uzstāsies dažādi senioru kolektīvi, kopā pulcējot vairāk nekā 200 skatuves mākslinieku. Koncerta laikā gaidāmi konkursi ar balvām, savukārt noslēgumā uzstāsies tautā iemīļotā kantrimūzikas grupa “Sestā jūdze”.