PaSaulgrieži ar dančiem Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Vidzemes sētā būs iespēja izjust Saulgriežu laika maģiskumu kopā ar Ropažu novada k/c Berģi jaukto kori Pa SAULEI un komponistu Jāni Lūsēnu, kā arī ļauties kopīgiem dančiem ar kapelu Brička.
Velc kājās ērtus apavus un 20. jūnijā plkst. 20.00 Brīvdabas muzejā izdancojies no sirds.

FOTO: Publicitātes foto

Velc kājās ērtus apavus un 20. jūnijā plkst. 20.00 Brīvdabas muzejā izdancojies no sirds.

Jauktais koris Pa SAULEI izpildīs Jāņa Lūsēna “Līgo dziesmu” ciklu, kurš sarakstīts 1996. gadā un līdz šim nav ticis atskaņots pilnā apjomā. Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Vidzemes klēts un pakalna ielokā, sadarbībā ar komponistu Jāni Lūsēnu un grupu, kā arī kapelu Brička 

tiks radīts muzikāls uzvedums, kur ikviens piedzīvos vasaras saulgriežu tradīcijas, rituālus un svētku svinēšanu kopīgā saimē. 

Vasaras PaSaulgrieži ir pirmais koncerts no astoņiem koncertu cikliem PASAULGRIEŽI. Katras daļas pamatā ir saules gada rits jeb saules kalendārs, kur katrā no gadskārtu svinamajiem laikiem caur folkloras simboliem izdziedāsim svētkiem raksturīgās melodijas un tradīcijas.

 

Reklāma
Reklāma

Kopā ar kori Pa SAULEI diriģentes Martas Ozolas vadībā koncertā piedalīsies komponists Jānis Lūsēns, mūziķi Evija Mundeciema, Harijs Gūtmanis, Aivars Gudrais, Modris Laizāns, savukārt īstu saulgriežu danču sajūtās ievadīs kapela Brička.

 

Koncerta klausītāji aicināti līdzi ņemt segas, pledus vai citus sēžampiederumus un vilkt kājās visērtākos apavus, kuros ļauties dančiem.