Ceļojums laikā – Cēsu pilī nedēļas nogalēs notiek Viduslaiku amatu dienas

Jūlijā un arī augustā nedēļas nogalēs Cēsu pilī ir iespēja ceļot laikā – Viduslaiku amatu dienās var skatīt un uzzināt, kā viduslaikos strādāja dažādu amatu meistari.

FOTO: Shutterstock.com

Cēsu muzeja Viduslaiku pils nodaļas vadītājs Gundars Kalniņš stāsta: “Tas ir tā saucamais dzīvās vēstures pasākums, kas sniedz iespēju sastapt meistarus, kuri pieprot mūsdienās mazpazīstamus un dažkārt pat sen aizmirstus amatus.

Piemēram, šajā nedēļas nogalē pilī varēs sastapt spēļu kauliņu virpotāju, kurš no aļņa raga un liellopu kaula darinās seno galda spēļu kauliņus, vai arī namdari.

Reklāma
Reklāma

Protams, visi šie meistari ir tērpti 16. gadsimta apģērbā, rekonstruētā, izmanto tolaik lietotus darba rīkus un kas ir ļoti būtiski, strādā arī senlaicīgās darbnīcās. Visi manis nosauktie šie aspekti mūsdienu apmeklētājam rada sajūtu, ka ceļošana laikā tomēr ir iespējama un katru sestdienu, svētdienu ir iespēja sastapt pilnīgi citus amatniekus, pilnīgi citā sastāvā un uzzināt ļoti plašu un daudzveidīgu šo seno amatu pasauli; tas būs iespējams līdz pat augusta beigām.” Ar visu svētku programmu var iepazīties Cēsu pils mājas lapā.