Pasākumu saraksts: “Lielais dzintars” piedāvā plašu kultūras notikumu programmu

15. jūnijā pēc teju pusgada pārtraukuma, Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” no jauna vērusi durvis apmeklētājiem. Visas vasaras garumā daudzfunkcionālā kultūras pērle piedāvās izzinošas ekskursijas, īpašus muzikālus notikumus, kā arī mākslas izstādi. Visu minēto notikumu apmeklēšana paredzēta atbilstoši valstī noteiktajiem ierobežojumu atvieglojumiem.
Liepāja šovasar piedāvā plašu kultūras pasākumu programmu

FOTO: Publicitātes foto

Liepāja šovasar piedāvā plašu kultūras pasākumu programmu

“Lielais dzintars” beidzot ver durvis, lai atkal klātienē tiktos ar saviem uzticamajiem klausītājiem, mūzikas, mākslas un arhitektūras mīļiem no visas Latvijas. Koncertzāles pārstāvji aicina sekot izmaiņām kultūras norišu apmeklējumu regulējumā un iepazīties ar katra konkrētā pasākuma organizatora izplatīto informāciju par pasākumu apmeklēšanas kārtību.

 

Ekskursija

Jau sestdien, 19. jūnijā tiks atklāta 2021. gada koncertzāles ekskursiju sezona. Pateicoties liepājnieku un viesu nerimstošajai atsaucībai, visas vasaras garumā, katru sestdienu un svētdienu plkst. 11.00 notiks izzinošas ekskursijas, kurās apmeklētāji gida pavadībā aicināti doties aizraujošā pastaigā un atklāt Liepājas koncertnama dārgumus. Tāpat no 19. jūnija sestdienās un svētdienās plkst. 13.00 sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) tiks piedāvātas pērn uzsāktās “Muzikālās ekskursijas”, kas stundas laikā ļauj ne tikai iepazīt ēku, bet arī piedzīvot izslavēto Liepājas koncertnama akustiku, klausoties LSO kamersastāvu piedāvātos mini koncertus.

Tiekoties ar apmeklētājiem pēc pastāvēšanas laikā ilgākā pārtraukuma, koncertzāles radošā komanda nolēmusi iepazīstināt ar klusajā periodā radītajiem jaunumiem — ekskursanti atklās, kas ir digitālā koncertzāle un akustiskā ierakstu studija, uzzinās, kur slēpjas robotkameras un kā norit aizkulišu dzīve. Pateicoties fonda “Uniting History” izveidotajam video materiālam, apmeklētāji iepazīs arī kā veidojusies Liepājas mūzikas dzīve, kuras profesionālās darbības pirmsākumi meklējumi jau 18. gadsimtā.

Lūdzam ņemt vērā, ka ekskursijās nevar tikt nodrošināta distance starp apmeklētājiem, tādēļ tās var notikt tikai “Drošajā” kultūras pasākumu apmeklēšanas līmenī. Ekskursijas šobrīd pieejamas tikai vakcinētām vai covid-19 infekciju pārslimojušām personām. Katram apmeklētājam (t.sk. visu vecumu bērniem), ierodoties uz ekskursiju, jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina personas vakcināciju vai covid-19 infekcijas pārslimošanu. Apmeklētājam jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments.

 

Izstāde

No 9. jūlija līdz pat 12. septembrim koncertzāles 1. stāva mākslas telpā Civita Nova būs skatāma vēju pilsētas iedvesmoto mākslinieku grupas izstāde ar zīmīgu nosaukumu “Jūrā pie Liepājas pazudis cilvēks”. Izstādē apvienojušies Liepājas pilsētas skartie mākslinieki, kas zināmi ar saviem zīmīgajiem rokrakstiem: Egons Perševics, Uldis Rubezis, Ieva Rubeze un Raids Kalniņš.

 

29. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls

No ierastā norises laika pavasarī uz vasaru pārcelts 29. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, ko organizē Liepājas Simfoniskais orķestris. No 1. līdz 3. jūlijam, kā arī no 26. līdz 27. augustam koncertzālē tiks aizvadīti 5 festivāla koncerti. Dalībnieku vidū — lietuviešu operdīva Vida Miknevičiute un latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, pianisti Georgijs Osokins, Reinis Zariņš un Agnese Egliņa, kā arī citi izcili mūziķi.

 

Pperdziedātājas Ingas Kalnas un pianistes Diānas Ketleres koncerts

Sestdien, 10. jūlijā plkst. 19.00 pasaules atzinību iekarojusī operdziedātāja Inga Kalna un virtuozā pianiste Diāna Ketlere prezentēs dueta jauno mūzikas albumu “Das Rosenband” (Rožu vītne), kas 2020. gada vasarā ieskaņots tieši Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” ierakstu studijā un guvis profesionāļu atzinību Latvijā un ārvalstīs. Koncerta programmā — klausītāju jau iemīļotie Štrausa, Mediņa un Alfrēda Kalniņa darbi, kā arī dabas motīviem apvītie, romantiskie Sibēliusa, Rahmaņinova un Rimska-Korsakova skaņdarbi no dueta jaunās programmas. Koncerts pārcelts no 2021. gada 8. janvāra.

 

„Latvian Blues Band” 20 gadu jubilejas koncerts

Nedēļu vēlāk — piektdien, 23. jūlijā plkst. 19.00 gaidāms „Latvian Blues Band” 20 gadu jubilejas koncerts, kas pārcelts no 2020. gada 6. jūnija un 2021. gada 19. jūnija. Šī leģendārā vienība tiek vērtēta kā viens no labākajiem blūza ansambļiem Eiropā. Jubilejas koncertā Liepājā dzirdēsim gan klausītājiem jau zināmas un iemīļotas, gan pavisam jaunas kompozīcijas. 

Reklāma
Reklāma

 

Brīvdabas koncertu “Skan visa Liepāja”

Turpinot muzikālo nogali, sestdien, 24. jūlijā plkst. 21.00 liepājnieki un tās viesi aicināti baudīt brīvdabas koncertu “Skan visa Liepāja”. Jau otro gadu SIA “Reku” organizē pasākumu ciklu, kurā visas dienas garumā piedāvā muzikāli daudzveidīgus 15 minūšu garus koncertus dažādās pilsētas vietās. Dienas gaitā aizvadīto performanču kulminācija būs vakara koncerts, kas pāri pilsētai izskanēs no koncertzāles "Lielais dzintars" balkona. Apmeklētāji to vērot aicināti, ērti iekārtojoties skvērā iepretim koncertzāles ieejai. Dalība — bez maksas.

 

Vasaras koncertu programmu plānots turpināt arī augusta mēnesī, taču apmeklētāji īpaši aicināti pievērst uzmanību tā brīža aktuālajai informācijai par testu veikšanas procesu un papildu izmaksām, kā arī sēdvietu pieejamību, vadoties pēc jaunākajiem ierobežojumu atvieglojumiem.

 

Korejiešu dziedātāju Youn Sun Nah koncerts

Ilgi gaidīto tikšanos ar brīnumaino korejiešu dziedātāju Youn Sun Nah, kuras koncerts iepriekš ticis pārcelts no 2020. gada 30. maija, apmeklētāji piedzīvos sestdien, 7. augustā plkst. 20.00. Vairāku desmitgažu ilgās starptautiskās karjeras laikā Youn Sun Nah kļuvusi par vienu no spožākajām mūsdienu džeza dziedātājām pasaulē, kura Liepājā uzstāsies kopā ar savu ilggadējo skatuves partneri, leģendāro zviedru ģitāras virtuozu Ulfu Vakeniusu (Ulf Wakenius).

 

Vasaras nogales koncerts

Tuvojoties vasaras noslēgumam, š.g. 21. augustā plkst. 19.00 klausītājus Liepājas koncertzālē sveiks izcilais Latvijas Radio bigbends, kuram uz skatuves pievienosies franču džeza leģenda, komponists un saksofonists Pjērs Bertrāns (Pierre Bertrand). Koncerts pārcelts no 2020. gada 22. augusta. Liepājas koncerts iezīmēs mūziķu jaunā albuma “Paris 19-29” pirmatskaņojumu plašākai publikai.

 

“Džezā tikai meitenes”

Iedvesmojoties no leģendārās filmas “Džezā tikai meitenes”, kā arī ikonisko aktrišu Merilinas Monro, Pegijas Lī un dziedātājas Ellas Ficdžeraldas izpildītajām dziesmām, tapusi programma “Džezā tikai meitenes”, kas Liepājas koncertzālē izskanēs 28. augustā plkst. 19.00. Trio sastāvā apvienojušās Beāte Zviedre, Rūta Dūduma-Ķirse un Arta Jēkabsone, kuras uz skatuves pavadīs Orķestra “Rīga” bigbends diriģenta Valda Butāna virsvadībā.

 

Pasākumu organzētāji lūdz vērst uzmanību, ka šobrīd koncertu norise visā Latvijā, tāpat arī koncertzālē “Lielais dzintars” tiks īstenota katram pasākumu organizatoram, izvēloties vienu no diviem drošības līmeņiem! Aicinām rūpīgi sekot katra pasākuma pievienotajai informācijai. Apmeklējot pasākumu, katram apmeklētājam pie ieejas jāuzrāda sadarbspējīgs covid-19 sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un pasākuma ieejas biļete. Ar katra pasākuma noteikumiem aicinām iepazīties mājas lapā www.lielaisdzintars.lv . Plašāk par aktuālajiem nosacījumiem kultūras pasākumu apmeklēšanā aicinām lasīt vietnē www.km.gov.lv .

 

Biļetes uz pasākumiem “Ekskursija koncertzālē “Lielais dzintars””, “Muzikālā ekskursija”, kā arī vasaras koncertiem var iegādāties interneta vietnē www.bilesuparadize.lv , “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā. Pārceltos koncertus varēs apmeklēt arī ar iepriekš iegādātajām biļetēm, veicot biļešu personalizāciju “Biļešu paradīzes” mājas lapā.

 

Koncertzāles informācijas centra darba laiks no 15. jūnija: no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00-17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00-15.00. Darba laiks Līgo svētku laikā: 22. jūnijs: 10.00-15.00, 23.-24. jūnijs: slēgts, 25.-27. jūnijs.: 10.00-15.00. Saziņai: T.: +371 634 24 555, E.: info@lielaisdzintars.lv