Rīgā Starptautisko bērnu aizsardzības dienu atzīmēs ar daudzveidīgu pasākumu programmu

No 1. līdz 3. jūnijam ar daudzkrāsainu pasākumu programmu Rīgā svinēs Starptautisko bērnu aizsardzības dienu.

FOTO: Shutterstock.com

Koncerti, izrādes un festivāli, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, spēles un rotaļas notiks galvaspilsētas kultūras centros, parkos, kultūrtelpās „Strops”, kā arī Kalnciema, Spīķeru kvartālos un Pārdaugavā.

1. jūnija pēcpusdienā bērni kopā ar vecākiem ir gaidīti kultūrtelpā „Strops”, Ķengaragā, Mazjumpravas muižas teritorijā, kur kultūrtelpa savu vasaras sezonu uzsāks ar „Dirty Deal Teatro” izrādi bērniem „Kā saule gadījās”. Savukārt otra kultūrtelpa „Strops” šogad darbosies Ziepniekkalnā, Ēbelmuižas parkā, un šajā dienā bērnus aicina uz Jāņa Znotiņa izrādi „Karnevāls un kartupeļu salāti”. „Šī ir lieliska iespēja baudīt svētkus brīvā dabā, skaistā un zaļā teritorijā, noskatoties izrādi un aktīvi pavadot laiku svaigā gaisā”, saka pasākuma organizatori – biedrība „I Did It”.

Šajā dienā apmeklētāji gaidīti arī VEF Kultūras pilī, kur notiks koncerts „Brīnišķīgais sapnis”, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kurā būs labdarības koncerts „Ar siltu sirdi”.

Sestdien, 2. jūnijā, notiks vairāki festivāli. Darboties radošajās darbnīcās, skatīties leļļu teātra izrādi un vairākas bērnu operas varēs festivālā „Dari pats”, kas risināsies Kalnciema kvartālā. Savukārt Esplanādē festivālā „Visi kopā” bērni ar vecākiem varēs vērot demonstrējumus, piedalīties konkursos un iegūt informāciju, par drošību, kas jāievēro, lai aktīvi pavadītu vasaras brīvlaiku. Arī Spīķeru kvartālā svētku dienā notiks festivāls „Radi un iedvesmojies”, kurā būs iespēja piedalīties spēlēs, izzinošās darbnīcās, noskatīties izrādi „Kas zaķīti pasargās?”, kā arī būt kopā ar Kašera sapņu fabriku un vērot muzikālo izrādi „Varde par solisti”.

3. jūnijā Kultūras centra „Ritums” filiālē, Ieriķu ielā 43A, bērnus gaida piedzīvojumi kopā ar Loti no Izgudrotāju ciema un svētku koncerts pasākumā „Krāsainais maršs”. Sportiskas aktivitātes, muzikāli priekšnesumi, piepūšamās atrakcijas, spēles un stafetes bērniem būs pieejamas pasākumā „Mazā stiprinieka 7 varoņdarbi”, kas notiks Maskavas ielā starp Plostu un Rasas ielu.

Tradīcijām bagātie Ziemeļblāzmas bērnu svētki šogad, atzīmējot svētku 110 jubileju, aicina uz TAD „Bitīte” lielkoncertu, radošajām darbnīcām, veiklības spēlēm, kā arī klausīties Jauno Jāņu orķestra uzstāšanos.

Reklāma
Reklāma

Pasākums brīvā dabā notiks arī Dzegužkalna estrādē un parkā, kur pasākumā „Saules bērni” piedalīsies bērnu un jauniešu deju kolektīvi un vokālie ansambļu, kā arīdzan darbosies radošās darbnīcas. Svētdien bērni aicināti apmeklēt arī koncertu „Bimini” un radošās darbnīcas kopā ar „Brain Games” kultūras centrā „Mazā ģilde”.

Starptautisko bērnu aizsardzības dienas pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Ar pasākumu programmu var iepazīties tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv .