Jūrmalas velomaratonā plaša pasākumu programma ģimenēm. Bērniem piedalīšanās bez maksas

Šogad lielo velomaratona sezonu atklās Jūrmalas velomaratons, kurā šogad ieplānota īpaši plaša pasākumu un izklaides aktivitāšu programma visai ģimene. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Bērnu distancēs drīkst piedalīties arī ar skrejriteņiem un trīsriteņiem

 

Dalībniekus iepriecinās atrakcijas, spēļu teltis un pasaku varoņi, izmēģinājuma velotrases, mūziķi un dažādi konkursi un iespējas uzvarēt balvas visas dienas garumā. Īpašas balvas vairākās nominācijās saņems dalībnieki, kuri būs sagatavojušies braucienam ar oriģināliem tērpiem. Bērniem līdz 12 gadu vecumam dalība visās aktivitātēs un sacensībās ir bez maksas.
 

Jūrmalas velomaratons tradicionāli ir viens no lielākajiem tautas sporta pasākumiem Latvijā, kas pulcē simtiem vecāku un bērnu ne tikai uz sacensībām, bet interesantiem pasākumiem visas dienas garumā. Bērnu uzmanību noteikti piesaistīs LEGO bērnu izklaides centrs, kur bez maksas visas dienas garumā varēs pēc sirds patikas izspēlēties ar LEGO modeļiem dažādiem vecumiem pieskatītāju uzraudzībā, kā arī paspiest roku Emetam no Lego Movie. Pasākuma partneru 1188 piepūšamās atrakcijas dos iespēju mazajiem sportistiem kārtīgi izlēkāties, bet Pasaku Nams multfilmu tēli būs sagatavojuši radošās aktivitātes, kopīgas spēles un nodarbes. 

 

Jūrmalas velomaratonā būs pieejamas četras distances, to skaitā EVIAN 14,5km Ģimenes distance, kuras  maršruts veidots cauri skaistākajai Jūrmalas daļai, kā arī LEGO Bērnu distances (500-1000m) bērniem līdz 12 gadu vecumam. 

Pasākuma draugi BalticTaxi būs sagādājuši velo taksometru, kas ļaus iejusties īsta taksometru vadītāja riteņos. Īpašs pārsteigums šogad būs mazajiem dzīvnieku mīļotājiem, jo pasākumā viesosies un ar mazajiem draudzēsies poniji, aicinot doties izjādēs turpat pie Dzintaru koncertzāles.
 

Dalībniekiem un līdzjutējiem pirmo reizi būs iespēja izmēģināt modulāro velotrasi PumpTrack, kura šķēršļu josla būs piemērota gan skrituļslidotājiem un skeiteriem, gan maziem un lieliem riteņbraucējiem, un par balviņām veiklākajiem modulārās trases braucējiem būs parūpējies Evelo. Dalībniekiem būs iespēja notestēt FreeAgent BMX velosipēdus, ar kuriem Māris Štrombergs izcīnīja divas Olimpiskās zelta medaļas, kā arī paviesoties EVIAN, Skandi Motors, Garmin un citu partneru teltīs, kurās būs iespēja nofotografēties pie fotosienas, izmēģināt dažādus produktus un uzvarēt balviņas.
 

Reklāma
Reklāma

EVIAN 14,5km Ģimenes distances dalībnieki, kas būs sagatavojušies sacensībām ar interesantiem tērpiem, sacentīsies par balvām par radošāko tēlu dažādās kategorijās no sacensību organizatoriem. Kādai no ģimenes distances dalībniecēm KIK Helmets pasniegs simpātiju balvu - individuāla dizaina velo ķiveri. Gan sacensību dalībniekus, gan viņu līdzjutējus uzmundrinās spēcīgs eneģijas lādiņš no Samba de Riga perkusionistiem un dīdžejiem, bet mājās palicējiem būs iespēja sekot līdzi savējo sasniegumiem interneta tiešraidē.
 

„Lai gan velomaratonā ir distances dažādiem sagatavotības līmeņiem, Ģimenes un Bērnu distances ir nemainīgi populārākās un pulcē simtiem dalībnieku. Vecāki izmanto to kā iespēju aktīvi pavadīt laiku un mudināt bērnus sportot svaigā gaisā, un rādot labu piemēru, sportojot kopā ar mazajiem. Šajās distancēs noteikti noteicošais ir pozitīva pieredze, nevis sacensību gars. Ir milzīgs prieks redzēt katru gadu aizvien vairāk bērnu un jauniešu mazajās distancēs, kuriem viņu pirmā medaļa ir milzīgs lepnums par paveikto,” pauž pasākuma organizators Kaspars Tupiņš.
 

Jūrmalas velomaratonā būs pieejamas četras distances, to skaitā EVIAN 14,5km Ģimenes distance, kuras  maršruts veidots cauri skaistākajai Jūrmalas daļai, kā arī LEGO Bērnu distances (500-1000m) bērniem līdz 12 gadu vecumam. Bērnu distancēs drīkst piedalīties arī ar skrejriteņiem un trīsriteņiem, un katru mazo varoni pie finiša līnijas gaidīs ne tikai īsta medaļa un diploms par paveikto, bet arī gards saldējums ikvienam! 
 

Reģistrēties Jūrmalas velomaratonam var elektroniski mājas lapā www.baltijasmaratoni.lv līdz 2. jūnijam (ieskaitot), kā arī sacensību dienā klātienē.  Bērniem līdz 12 gadiem, reģistrējoties mājas lapā, dalība Jūrmalas velomaratonā ir bez maksas. Reģistrējoties līdz 22. maijam, dalības maksa Sporta distancē ir 10 eiro, Tautas braucienā 8 eiro, bet Ģimenes distancē 5 eiro. 
 

Organizatori gan atgādina, ka visās distancēs ķiveres ir obligātas gan pieaugušajiem, gan bērniem.2016. gada sezonā Jūrmalā sadarbībā ar Baltijasmaratoni.lv norisināsies arī Jūrmalas Krāsu festivāls 2. jūlijā, Jūrmalas Skrituļslidošanas festivāls 20. augustā, Jūrmalas MTB velomaratons 8. oktobrī un Jūrmalas orientēšanās spēle sezonas noslēgumā. Visi dalībnieki, kas būs reģistrējušies un finišējuši vismaz trijos no sezonas pasākumiem, arī šogad piedalīsies NISSAN PULSAR izlozē no “Skandi Motors”, kā arī būs iespēja laimēt jaunu Cervélo šosejas riteni no veikala Sportlife.