21. aprīlī Rīgas cirkā tiks svinēta Pasaules cirka diena

Jau trešo gadu pēc kārtas Eiropas Cirka Asociācija, tās biedri un cirka mīļotāji aprīļa trešajā sestdienā rīko dažādus, ar cirka mākslu saistītus pasākumus, lai atzīmētu Pasaules cirka dienu. Šogad šī diena tiks atzīmēta 21. aprīlī.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Šajā dienā Rīgas cirks būs atvērts jau no 11:00 un svinībām par godu būs sarūpējis dažādas aktivitātes jebkura vecuma apmeklētājiem.

Stundu pirms izrādes „Pazudusī ābece” visi apmeklētāji, kas vēlēsies pārbaudīt savas spējas cirka manēžā tiks laipni aicināti, kopā ar cirka studijas „Cirka zvaigžņu fabrika” audzēkņiem iepazīties ar dažādiem cirka mākslas elementiem un pārbaudīt savas iemaņas, izpildot dažādus trikus.

Nedaudz vēlāk norisināsies izrāde „Pazudusī ābece” - Sanktpēterburgas Jaunatnes kultūras pils "U Voznisenskiogo mosta" cirka studijas "Rovestnik-2011" iestudējums. Kopā ar Sanktpēterburgas viesiem izrādē piedalās ar programmas “Zili zaļi brīnumi” mākslinieki un Rīgas Cirka studijas “Cirka zvaigžņu fabrika” audzēkņi.

Tūlīt pēc izrādes Rīgas Cirka mākslinieki atklās dzīvnieku apmācības noslēpumus, kas būs sevišķi interesanti tiem, kam ir mājdzīvnieks vai plāno to iegādāties. Kaķu dresūras noslēpumos dalīsies Latvijas cirka veterāne Anna Armande un kaķu dresētāja, starptautisko cirka festivālu laureāte Darja Golobkiha.

„Šī diena ir īpaša, jo interesentiem tiek dota iespēja pamēģināt kā tas ir būt par cirka mākslinieku – izmēģināt dažādus akrobātikas un ekvilibristikas trikus, pamēģināt pažonglēt ar bumbiņām, vālītēm vai citiem žonlieru rīkiem, sajust kā tas ir būt cirka manēžā, ieskatīties dzīvnieku dresūras procesā un izbaudīt lielisku dienu kopā ar draugiem un ģimeni. Cirka manēžas galvenie varoņi būs skatītāji un varbūt kāds pēc šīm svinībām nolems kļūt par daļu no cirka dzīves,” atzīst Rīgas Cirka sabiedrisko attiecību speciāliste Agita Pudule.

Biļetes uz Pasaules cirka dienas svinībām Rīgas cirkā iespējams iegādāties Rīgas Cirka un citās Biļešu Servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv. Biļetes cena- 4,- Ls.

Reklāma
Reklāma