12. februārī ukraiņu ziemas tradīciju svētki Mazajā Ģildē

Kultūras centrs „Mazā Ģilde” 12. februārī plkst. 14.00 piedāvā iespēju iepazīties ar ukraiņu tautas ziemas laika svētku tradīcijām autentiskā izpildījumā – priekšnesumos un aktivitātēs, kuras sniegs kolektīvi no Ukrainas.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Svētku programmu veidos bandūristes Viktorijas Boiko ukraiņu tautasdziesmu koncerts un skautu organizācijas „Plast” spēlētā ukraiņu tradicionālā izrāde „Vertep”, kā arī spēles un rotaļas.
 
Bandūriste Viktorija Boiko, kas pasākumā uzstāsies ar ukraiņu ziemas laika svētku tautasdziesmu programmu, ir Harkovas konservatorijas absolvente, pēdējos četrus gadus strādā Harkovas filharmonijā. Viņa ir vairāku starptautisko konkursu laureāte, tai skaitā arī slavenā bandūrista Juliana Kitasti vārda nosauktā konkursa diplomande, piedalījusies dažādos festivālos un konkursos Čehijā, Polijā, Ukrainā.

„Plast” ir lielākā Ukrainas skautu organizācija, kas dibināta 1911. gadā Ļvova, pašlaik tās nodaļas ir plaši izplatītas Ukrainā un arī citās pasaules valstīs.
12. februārī Mazajā Ģildē viesosies „Plast” biedri no Užgorodas, kuri ir sagatavojuši programmu ar dažādām ukraiņu rotaļām un spēlēm. „Plast” rādīs arī tradicionālās izrādes „Vertep” iestudējumu. Šo izrādi Ukrainā spēlē svinot Ziemassvētkus, kad to ir iespējams noskatīties itin visur - mājās, uz skatuvēm, tirgus laukumos un baznīcās.

Pasākumā ieeja bez maksas. Spēļu un rotaļu, kā arī teātra izrādes laikā, tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Papildus informācija http://ej.uz/ukrainu_ziemas_tradicijas

Pasākumu organizē Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs „Mazā Ģilde”. To atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Universitāte, radio „NABA” un kafejnīca „Dņipro”.

Reklāma
Reklāma