"Kolka cool", "Šerloks Holmss: ēnu spēle" un citas filmas kinoteātrī "Splendid Palace"

Kinoteātris "Splendid Palace" aicina ielūkoties repertuārā no 27. janvāra līdz 2. februārim.

Kadrs no pēdējā laika populārākās latviešu filmas Kolka cool.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Kadrs no pēdējā laika populārākās latviešu filmas "Kolka cool".

LIELAJĀ ZĀLĒ
OPERA "AĪDA"

Džuzepe Verdi. Ieraksts no festivāla Teatro del Maggio Musicale Fiorentino, Itālija.
Verdī "Aīda" ir viena no visu laiku slavenākajām operām. Savu pirmizrādi tā piedzīvoja Ziemassvētku vakarā, Kairas operanamā, 1871. gadā, un no tā laika guva neiedomājami lielus panākumus. "Aīda" ir stāsts par mīlestību, kaisli, politiskajām intrigām, nodevību un atriebību, kas piesaistījusi skatītājus jau vairākās paaudzēs. 
Diriģents - Zubin Mehta
Režisors - Ferzan Ozpetek
Lomās:
Karalis - Roberto Tagliavini, Amnerisa - Luciana D’Intino, Aīda - Hui He, Radamess - Marco Berti, Ramfiss - Giacomo Prestia, Amonasro - Ambrogio Maestri, Ziņnesis - Giacomo Patti, Priesteriene - Caterina Di Tonno.
Lielajā zālē: 2. februārī plkst. 18:00

Ieeja: 7.00 Ls, 9.00 Ls


"ŠERLOKS HOLMSS: ĒNU SPĒLE", ASV (2011)
Asa sižeta, piedzīvojumu, trilleris. Režisors: Guy Ritchie
Lomās: Robert Downey Jr., Jude Law, Noomi Rapace, Jared Harris, Eddie Marsan, Stephen Fry, Gilles Lellouche.
Visu laiku populārākais un atjautīgākais detektīvs atgriežas - 30.decembrī uz lielajiem ekrāniem iznāk Gaja Ričija piedzīvojumu filma "Šerloks Holmss: ēnu spēle"!
Šerloks Holmss vienmēr ir bijis gudrākais un veiklākais... līdz brīdim, kad viņam pretī stājas kriminālās pasaules ģēnijs - profesors Moriartijs. Kopā ar allaž uzticamo doktoru Vatsonu detektīvam Holmsam nākas atšķetināt vēl nepieredzēti sarežģītu mīklu - Austrijas prinča slepkavību, kas ir tikai daļa no profesora Moriartija ģeniālā un ļaunā plāna. Ja Holmss nepagūs laikā atšķetināt Moriartija mīklu, neatgriezeniski mainīsies vēstures kurss.
Vecuma ierobežojums: 12+ - Līdz 12 g.v. - neiesakām
Lielajā zālē: 29.01. seansi 15:30, 18:00, 20:30, 30.01. seanss 15:30, 20:30, 31.01. seanss 20:30, 01.02. seansi 15:30, 20:30.
Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).


"MĀKSLINIEKS". Komēdija, Francija, 2011
Režisors: Michel Hazanavicius
Lomās: Jean Dujardin, Berenice Bejo, John Goodman, James Cromwell.
Holivuda, 1927.gads. Mēmā kino zvaigzne Džordžs Valentīns ir slavas zenītā: viņa filmām ir neiedomājami panākumi, viņu ieskauj kvēlu pielūdzēju pulks. Taču kinoteātros sāk parādīties skaņu filmas, un jaunais kino paģēr jau citādu aktierspēli un mīmiku. Sarūgtinoši, jo tas var kļūt par Džordža Valentīna karjeras galu. Tajā pašā laikā masu skatu aktrise Pepija Millere tikai sāk savu ceļu uz lielo kino...
Režisora Mišela Hazanavičusa filma "Mākslinieks" kļuva par 2011.gada Kannu kinofestivāla sensāciju, un titullomas tēlotājam franču aktierim Žanam Dužardēnam atnesa labākā aktiera godalgu. Kinofestivāla "Baltijas pērle" atklāšanas filma "Mākslinieks" iekļauta ACME Film kolekcijā SMART.
Filma angļu un franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 31.01. seanss 16:00, 01.02. seanss 18:00
Mazajā zālē: 30.01. seanss 20:30       
Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).


"MELANHOLIJA". Dānija, Zviedrija, Francija, Vācija, Itālija, 2011
Drāma, fantāzija, trilleris. Režisors: Lars fon Trīrs
Lomās: Kristena Dansta, Šarlote Geinsbūra, Kīfers Sazerlends
Justīne un Maikls ģimenes un draugu lokā svin kāzas, taču svinības pēkšņi pārvēršas par katastrofu Visuma mērogā - atklājas, ka Zemei tuvojas planēta Melanholija. Tūkstošiem gadu gigantiskais briesmonis ir slēpies aiz Saules, bet te piepeši mainījis orbītu un nu traucas pretim Zemei. Ar katru stundu Melanholija ir aizvien tuvāk un tuvāk, un cilvēces cerības izdzīvot kļūst aizvien mazākas...
Skandalozā dāņu režisora Larsa fon Trīra jaunajā filmā lomas atveido Kirstena Dansta, kas par darbu filmā tika pie labākās aktrises balvas Kannu kinofestivālā, Šarlote Geinsbūra, Kīfers Sazerlends, Šarlote Remplinga, Stellans Skarsgārds un citi.
Filma "Melanholija" iekļauta ACME Film kolekcijā SMART.
Vecuma ierobežojums: 12+
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 31.01. seanss 18:00                                        
Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).


"IEMĪĻOTIE." Melodrāma Francija, 2011, 145 min
Režisors: Kristofs Onorē
Lomās: Kjāra Mastrojāni, Katrīna Denēva, Ludvena Sanjē, Luijs Garels, Milošs Formans
2011. gada Kannu kinofestivāla noslēguma filma.
Sarežģīts, daudzslāņains mīlasstāsts, kura muzikālais risinājums aizsauc mūs uz "Šerbūras lietussargu" laikiem... No 60. gadu Parīzes līdz 21. gadsimta Londonai Madlēna un viņas meita Vera nepārstāj parādīties un izgaist savu iemīļoto vīriešu dzīvē. Tomēr nebūt ne visos laikos ir ļauts tā viegli un nepiespiesti mīlēt. Kā stāties pretī nepielūdzamajam laika ritējumam, kas liek izdzist pat visdziļākajām jūtām?
Lielajā zālē: 30.01. seanss 18:00              
Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).


IZRĀDE "PUSE NO SIRDS". Pētījums par vidējo latviešu laulību
Izrādē "PUSE NO SIRDS" aktieri Zane Daudziņa un Aldis Siliņš iejutīsies tipiska latviešu laulātā pāra attiecībās, ko dzīve piespiež doties prom no valsts, bet vēlāk atgriezties – vienam pie otra un Latvijā.
Ideja par izrādi radusies, PANNAI ar izrādi "Tētis" pirms gada viesojoties Īrijā, tāpēc iespējams, ka dažs labs Īrijas latvietis izrādē atpazīs piedzīvotas situācijas. Tas lieliski raksturo stand-up žanru – stand-up stāsti rodas no dzīves. Izrādes režisors J. Rijnieks stāsta par izrādes vadmotīvu – brauc uz kuru pasaules malu gribi, bet puse sirds paliek Latvijā. "Te nav ne liekas patētikas, ne banalitātes. Mēs gribam runāt par to, kā nosaukt vārdā nenosaucamo iemeslu, kāpēc Latvijā kāds vēl dzīvo un kāpēc tie, kas šobrīd atrodas ārpus Latvijas, ar bērniem sarunājas latviski un kopā svin Jāņus, Ziemsvētkus un vienkārši dzimšanas dienas, kāpēc gaida no Latvijas atsūtītos Kāruma sieriņus un rupjmaizi."
Izrādes tapšanas procesu raksturo Zane Daudziņa: "Strādājot pie izrādes "Puse no sirds", man ir kļuvis pilnīgi skaidrs, kas pietrūkst latviešiem. Tā ir mīlestība. Jā, tieši tik vienkārši tas ir! Un manas izrādes varones Annas galvenā atziņa – mana vērtība nemainās atkarībā no tā, ko un kur es daru."
Lielajā zālē: 28.01. plkst. 19:00
Ieeja: 5.00 – 10.00 Ls
Biļetes iespējams iegādāties visās Biļešu Serviss kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv
Vairāk informācijas: http://www.pannasteatris.lv


MAZAJĀ ZĀLĒ
"HABEMUS PAPAM - MUMS IR PĀVESTS"
. Itālija, Francija, 2010
Režisors: Nanni Moretti
Lomās: Michel Piccoli, Nanni Moretti, Jerzy Stuhr, Renato Scarpa.
Spēlfilma "Habemus Papam" ir tradicionāls paziņojums latīņu valodā, kas nozīmē: "Mums ir pāvests!" Garīdznieku konklāvs vairākas dienas ir pavadījis nošķirtībā no ārpasaules, apspriežot dažādas kandidatūras. Arī cilvēku pūlis Sv. Pētera laukumā ir pacietīgi gaidījis. Visa spriedze koncentrējas uz to momentu, kad jaunievēlētais pāvests parādīsies uz balkona un sveiks visus ticīgos. Tomēr šajā brīdī rodas kāda visnotaļ negaidīta problēma – jaunajam pāvestam sākas panikas lēkme. Palīgā tiek saukts slavens psihoanalītiķis, kurš turklāt vēl ir ateists.
Nanni Moreti (1953, Itālija) ir itāļu režisors, producents, scenārists un aktieris, kura filmas vairakkārt nominētas Zelta Palmas zaram Kannu kinofestivālā – no tām Dēla istaba 2001. gadā šo apbalvojumu arī saņēma. Pēc studijām, 1970. gados pārdevis pastmarku kolekciju, lai iegādātos kinokameru. Viņa pirmā filma Ecce Bombo tūdaļ ieguva plašu atzinību un joprojām ir itāļu publikas iemīļota kinolente.
Mazajā zālē: 27.01. seansi 16:30, 21:00, 28.01. seansi 16:30, 21:00, 31.01. seanss 16:30, 01.02. seanss 16:30, 02.02. seanss 21:00.                 
Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).


"EKSĀMENS" Lielbritānija, 2009
Trilleris, detektīvs
Režisors: Stuart Hazeldine
Lomās: Adar Beck, Gemma Chan, Nathalie Cox, John Lloyd Fillingham, Chukwudi Iwuji, Pollyanna McIntosh, Luke Mably, Jimi Mistry.
Astoņi talantīgi kandidāti ir tikuši līdz pēdējam pārbaudījumam, lai saņemtu darbu noslēpumainā un spēcīgā kompānijā. Nokļūstot telpā bez logiem, uzraugs dod kandidātiem 80 minūtes, lai atbildētu uz vienu vienīgu jautājumu, bet vai tas ir tik viegli kā izklausās? Viņš izstāsta trīs noteikumus, kurus viņiem obligāti jāievēro, savādāk dalībnieki tiks diskvalificēti: nedrīkst runāt ar viņu vai bruņoto apsargu pie durvīm, nedrīkst rakstīt uz papīra  un nedrīkst atstāt telpu. Eksāmens sākas...
Saņemot papīru ar uzdoto jautājumu, kandidāti konstatē, ka tas ir pilnīgi tukšs. Kad sākotnējās neskaidrības ir mazinājušās, viens neapmierināts kandidāts raksta: "Es uzskatu, ka esmu pelnījis ..." -  viņš nekavējoties tiek izvests no telpas. Atlikušie kandidāti drīz vien izdomā, ka viņi drīkst sarunāties tikai savā starpā. Viņi vienojas sadarboties, lai noskaidrotu jautājumu: tad viņi varētu sākt konkurēt, lai uz to atbildētu.
Angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Mazajā zālē: 27.01. seanss 18:30, 28.01. seanss 14:30, 31.01. seanss 18:30, 01.02. seanss 18:30.
Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).


"KOLKA COOL" Latvija, 2011. 92min
Režisors: Juris Poškus
Lomās: Andris Keišs, Artuss Kaimiņš, Iveta Pole, Aigars Apinis, Varis Piņķis, Māra ķiemel, u.c.
Vasarīgs stāsts par diviem brāļiem un viņu ilūzijām par sievietēm. Andžas precību piedāvājums liek viņa draudzenei Simonai pārdomāt savu izvēli. Viņu attiecības tiek pakļautas pārbaudei, kad no jūras negaidot pārrdodas Andžas vecākais brālis Gvido. Savstarpējas ambīcijas brāļus gan šķir, gan vieno. Filmā netrūkst ironisku situāciju, kautiņu un Kurzemes piekrastei raksturīgās bravūrības.
Studija: FA FILMA
Mazajā zālē: 27.01. seanss 14:30, 28.01. seanss 18:30, 31.01. seanss 14:30, 01.02. seanss 21:00, 02.02. seanss 18:30.
Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).


"ĀDA, KURĀ ES DZĪVOJU" Spānija, 2011
Drāma, trilleris
Režisors: Pedro Almodovar.
Lomās: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marina Paredes.
Kopš viņa sieva guva apdegumus autoavārijā, Dr. Roberts Ledgards, ietekmīgs plastiskais ķirurgs, ieinteresējies par jaunas ādas izveidošanu, kas palīdzētu sievu glābt. Pēc divpadsmit gadiem viņam izdodas savā laboratorijā izstrādāt ādu, kas ir jutīga pret glāstiem, taču kalpo par vairogu kā pret ārēju, tā iekšēju agresiju, kam pakļauts mūsu lielākais orgāns. Lai to panāktu, viņš izmantojis šūnu terapijas sniegtās iespējas.
Papildus gadiem, kas pavadīti pētījumos un eksperimentos, Robertam nepieciešams izmēģinājumu trusītis cilvēka veidolā, līdzzinātājs, un sirdsapziņas pārmetumi te ir lieki. Sirdsapziņas pārmetumi gan nekad nav sagādājuši grūtības, jo tie nav viņa dabā. Marilija, sieviete, kura gādājusi par viņu kopš dzimšanas brīža, ir viņa uzticamākā sabiedrotā. Un kas attiecas uz izmēģinājumu trusīti...
Ik gadu dučiem abu dzimumu jauniešu pazūd no mājām, nereti - sekojot savai gribai. Vienam no šiem jauniešiem nāksies dalīties greznajā savrupmājā "El Cigarral" ar Robertu un Mariliju un ne aiz brīva prāta.
Vecuma ierobežojums: + 12 Filma spāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Mazajā zālē: 31.01. seanss 20:30
Ieeja: 3.00 Ls; ar ISIC karti – 2.50 Ls. Otrdienās un pirmdienās kopā ar draugu – 1.50 Ls (izņemot svētku dienas un pirmizrādes).


VESTIBILĀ
IZSTĀDE "DZIMUŠI RĪGĀ - SLAVENI PASAULĒ"

SIA "Rīgas nami" pasākumu centrā - vēsturiskajā kinoteātrī "Rīga"/"Splendid Palace" apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties izstādes "Dzimuši Rīgā - slaveni pasaulē" ekspozīcijā katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00.
Projekta mērķis ir iepazīstināt rīdziniekus un Rīgas viesus ar vistalantīgākajiem rīdziniekiem, kas kļuvuši slaveni ne vien Latvijā, bet Eiropā un visā pasaulē. Šos uzvārdus vieno vārds "izcilība" - Mihails Barišņikovs, Sergejs Eizenšteins, Mihails Tāls, Gunārs Birkerts, Vera Muhina, Raimonds Pauls, Kārlis Skrastiņš, Mariss Jansons…. Pavisam ekspozīcijā ietvertas 16 personības, kuru fotoportreti papildināti ar izzinošo informāciju par katras personības biogrāfiju un nozīmīgākajiem sasniegumiem, lai veidotu priekšstatu, kāpēc šie cilvēki ir izpelnījušies nedalītu atzinību Latvijā un tālu ārpus tās robežām.
Latvija ir lielisks paraugs tam, ka lielas idejas un lielas personības dzimst relatīvi mazās valstīs un pilsētās. Dinamiskie vēstures spēki, kas ir kaldinājuši šodienas Rīgu un Latviju, ir atstājuši nospiedumu šejienes cilvēkos, veidojot šejieniešiem raksturīgu un unikālu īpašību un vērtību kopumu.


JAUNAJĀ ZĀLĒ
RĪGAS IMPROVIZĀCIJAS TEĀTRIS

Rīgas Improvizācijas teātris piedāvā improvizācijas vakaru divās daļās, pašā Rīgas sirdī - Kino "Splendid Palace" Jaunajā zālē, kuru laikā tiks izspēlēti vairāki īsti stāsti par skatītājiem interesējošām tēmām.
Vakara gaitā jautras atmosfēras gaisotnē darbosies bārs.
RIT Improvizē: Raimonds Ruzenieks, Valdis Sils, Viesturs Vizulis, Jānis Rozenvalds, Elīna Geida, Edgars Neilands
Mūzika: Mārtiņš Zilberts vai Guntis Cimiņš
Gaismas: Georgs Kozulis
Pasākuma ilgums: 2h
Ieeja no plkst. 19:30
Jaunajā zālē: 02.02. plkst. 20:00
Biļetes iespējams iegādāties visās "Biļešu Serviss" kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv
Vairāk informācijas: http://www.improvizacija.lv


RĪGAS STĀSTS / RIGA STORY
Tūristu skaita pieaugums Rīgā kalpojis kā pamudinājums šī darba tapšanai – SIA "Rīgas nami" vēlas demonstrēt tūristiem mūsu pilsētas bagātību – 800 gadu seno vēsturi, pilsētas attīstību cauri gadsimtiem, radīt Rīgas īpašo stāstu.

SIA "Rīgas nami" un "Vides Filmu studija" piedāvā Rīgas viesiem jaunu tūrisma produktu - 30 minūšu garu dokumentālu filmu par Rīgu - "Rīgas stāsts/Riga Story". Filma kalpo kā uzziņas materiāls un stimuls tālākai Rīgas kultūrvēsturisko pieminekļu apskatei, mudina turpināt iepazīt Rīgu tuvplānā.

Filmu veidotāji - scenārists Pēteris Krilovs, režisors - Dainis Kļava, operators - Valdis Celmiņš, mākslinieks Edmunds Jansons, oriģinālmūzikas autors Kārlis Auzāns, vēsturnieks - konsultants - Valdis Klišāns, tulkotāji - Dzintra Džonsa un Kārlis Streips (angļu valoda), Darja Kulagina (krievu valoda), teksta autors - Marats Samauskis, aizkadra balss - Grehems Džonss (angļu valoda), Anatolijs Fetčins (krievu valoda), operatora asistenti - Arvīds Celmalis, Ernests Kļaviņš, krāsu korekcija - Uģis Olte, filmas HD pēcapstrāde - Krišs Rozins.
Filma no 1.jūlija katru dienu tiks demonstrēta kinoteātra "Rīga/Splendid Palace" Jaunajā zālē.
Seansu sākums:
10.00 (ENG), 11.00 (RUS), 12.00 (ENG), 13.00 (RUS), 14.00 (ENG), 15.00 (RUS).
Ieeja: 5.00 Ls, bērniem 2.00 Ls. Grupu biļetes, sākot no 10 cilvēkiem, 4.00 Ls.

 

Kases darba laiks: no 10:00 līdz pēdējā seansa sākumam.
Ieskaties: www.splendidpalace.lv

Reklāma
Reklāma