Leļļu teātrī jautrās „Skroderdienas Silmačos”. VIDEO

Jau 4. jūnijā Latvijas Leļļu teātrī pie skatītājiem atgriežas neparastās „Skroderdienas Silmačos”, kurās Rūdolfa Blaumaņa varoņi pārtapuši amizantos un raksturos niansētos mājdzīvniekos.

„Skroderdienas Silmačos” Latvijas Leļļu teātrī tika iestudētas 2007. gadā un saņēma Spēlmaņu nakts žūrijas specbalvu par „Netradicionālu pieeju klasikas interpretācijai”. Foto: Vadims Straume

FOTO: Mammamuntetiem.lv

„Skroderdienas Silmačos” Latvijas Leļļu teātrī tika iestudētas 2007. gadā un saņēma Spēlmaņu nakts žūrijas specbalvu par „Netradicionālu pieeju klasikas interpretācijai”. Foto: Vadims Straume

 

Izrāde par siržu maldīšanos un atrašanos domāta pieaugušajiem, taču arī bērnus un pusaudžus šādā veidā iespējams iepazīstināt ar latviešu literatūras klasiku, kas iestudējumā pasniegta atraktīvā un neredzētā veidā.

 

Vai dzīvē mēdz gadīties, ka no malas skaidri redzams, kuri divi ir un kuri nav piemēroti viens otram? Vai aprēķins, vēlme neizskatīties muļķīgiem no malas, saglabāt vai iegūt stāvokli sabiedrībā var kļūt par precību iemeslu, pat ja īsti laimīgs neviens nejūtas? Blaumaņa pirms vairāk nekā 100 gadiem sarakstītajai lugai sākotnēji no kritikas puses tika paredzēts īss mūžs, taču izrādījās, ka attiecību modeļi un problēmas, ko rakstnieks tajos iekodējis, ir aktuāli visos laikos.

 

 

Skaties foto!

Autors uz tiem spējis lūkoties ar gaišu humoru un labsirdīgi atklāt cilvēciskās īpašības, kas piemīt katram no mums. Arī Leļļu teātra iestudējuma mērķis ir caur vieglumu un smiekliem paraudzīties, kā mūsu siržu maldīšanās izskatās no malas – pilnīga savā cilvēciskumā un ilgās. Savukārt mājdzīvnieku veidols ļauj dziļāk atklāt katra varoņa raksturu un rīcības motīvus.

Reklāma
Reklāma

 

 

Video no izrādes tapšanas:


„Skroderdienas Silmačos” Latvijas Leļļu teātrī tika iestudētas 2007. gadā un saņēma Spēlmaņu nakts žūrijas specbalvu par „Netradicionālu pieeju klasikas interpretācijai”. Uz laiku izrāde tika izņemta no repertuāra aktieru sastāva maiņas dēļ, taču nu atjaunota un atgriežas uz teātra skatuves.


Izrādes datumi:
4., 10., 17. un 19. jūnijā. Biļetes nopērkamas "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības vietās, internetā un teātra kasē.

 

Ieskaties: www.lelluteatris.lv.