Tuvojas izrādes "Stroika" pirmizrāde! Konkursa uzvarētāji noskaidroti

Tuvojas pirmizrāde pēc Viļa Lācīša romāna STROIKA ar skatu uz Londonu motīviem ar Normundu Bērzu galvenajā lomā, Mārtiņa Eihes režijā. Speciāli izrādei mūziku sacerējis Ūdrītis (Rolands Ūdris). Pirmizrāde paredzēta jau 6. aprīlī kino Rīga plkst 19.00. Šī notikuma gaidās izsludinājām stāstu konkursu, kura uzvarētāji ir noskaidroti.

Publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto.

Balvāsiespēja apmeklēt izrādi Stroika ar skatu uz Londonu un Viļa Lācīša romāns Stroika ar skatu uz Londonu!

Balvas saņem Lāsma Ģibiete par stāstu Latviešu lektore Ungārijā. Uz neatgriešanos

Ziemeļmeita par stāstu Pārcēlos uz ārzemēm un bez darba sēdēju gadu!

un Vita Laizāne par stāstu Latviete Īrijā: Gribu atgriezties!

Ar uzvarētājiem sazināsimies personīgi.


CITUS STĀSTUS PAR DZĪVI ĀRZEMĒS LASI ŠEIT!

 

Par izrādi

Izrāde ir humorpilns patiess stāsts par latviešu viestrādnieku gaitām Londonā, un attēlo ne pārāk veiksmīga mūziķa un dvīņu tēva dramatisku cīņu par izdzīvošanu normāli apmaksātu darbu svešumā, nezinot ne īsti valodu, ne arī celtnieka profesiju. Kā zināms, jo lielāks dramatisms, jo lielākas iespējas rasties dažādām komiskām situācijām, un tādu izrādē netrūkst…

Reklāma
Reklāma

Romāna autors Vilis Lācītis uzaicināja projektā piedalīties mūziķi un dziesminieku Ūdrīti (Rolandu Ūdri), kurš speciāli izrādei sacerējis jaunu dziesmu ar nosaukumu Stroika.  Singls drīzumā tiks piedāvāts Latvijas radiostacijām.

Vilis Lācītis nav iepriekš bijis pazīstams latviešu literaturā, taču viņa darbs uzreiz kļuva pamanīts un ieguva lielu lasītāju un kritiķu ievērību, kļūstot par kulta romānu šim laikam.
Mārtiņa Eihes režijā darbs piedzīvos otro elpu uz teātra skatuves monoizrādes formā. Latvijas Nacionālā teātra aktieris Normuds Bērzs, kuru televīzijas skatītāji atceras kā LatLoto izlozes vadītāju, jau šobrīd ir gatavs  dalīties ar skatītājiem par saviem piedzīvojumiem STROIKĀ ar skatu uz Londonu un uzskata, ka izrāde būs interesanta visiem skatītājiem, jo ir sarakstīta ļoti intriģējoši un asprātīgi. Režisors Māriņš Eihe cenšas veidot izrādi tā, lai interesanti skatīties būtu gan tiem, kas grāmatu nav vēl lasījuši, gan tiem, kas to paguvuši jau izdarīt vairākkārt, lai ikviens varētu notikumus salīdzināt ar saviem priekšstatiem un pieredzi, kā arī kopā izsmieties par traģikomiskajiem dzīves līkločiem un situācijām.   Izrādē skartā tēma daudziem Latvijā ir pati galvenā aktualitāte šodien,  kad diemžēl ir grūti atrast kādu ģimeni, kur kāds piederīgais vai draugs nebūtu devies svešumā laimi meklēt.

Izrādes producente Laila Ilze Purmaliete ir gandarīta par sagaidāmo rezultātu, jo “slikti nemaz nevar būt, ja šādai tēmai klāt ķērušies četri puiši (V.Lācītis, N.Bērzs, M.Eihe, R.Ūdrītis) pašos spēka gados, kuri zin, kā garšo gan debessmanna, gan zeme!”

Romāna autors Vilis Lācītis uzaicināja projektā piedalīties mūziķi un dziesminieku Ūdrīti (Rolandu Ūdri), kurš speciāli izrādei sacerējis jaunu dziesmu ar nosaukumu Stroika.  Singls drīzumā tiks piedāvāts Latvijas radiostacijām. Daudz pa pasauli klejojošais un piedzīvojušais Ūdrītis grāmatu ir izlasījis vairākkārt un var apliecināt, ka “visi grāmatā attēlotie notikumi, lai gan ir izdomāti, tomēr ir ļoti reālistiski, jo sakņojas personiskajā pieredzē”. Ūdrītis ir personiski pazīstams ar grāmatas autoru, kurš, kā zināms, slēpj savu patieso izdentitāti zem asprātīgā pseidonīma Vilis Lācītis literārajā telpā un zem lāča maskas sabiedriskajos pasākumos.


Izrādes producente Laila Ilze Purmaliete ir gandarīta par sagaidāmo rezultātu, jo “slikti nemaz nevar būt, ja šādai tēmai klāt ķērušies četri puiši (V.Lācītis, N.Bērzs, M.Eihe, R.Ūdrītis) pašos spēka gados, kuri zin, kā garšo gan debessmanna, gan zeme!”

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīze un kultūras namu kasēs. Studentiem, uzrādot apliecību, biļetēm uz pirmizrādi 50% atlaide.