Izdevniecībā “Liels un mazs” laiž klajā jaunu Māras Zālītes grāmatu bērniem “Tango un Tūtiņa sēnēs”

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” izdevusi Māras Zālītes grāmatu bērniem “Tango un Tūtiņa sēnēs”, ko ilustrējusi māksliniece Anete Bajāre-Babčuka. Grāmata adresēta pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem un viņu ģimenēm.
Grāmatā “Tango um Tūtiņa sēnēs” nemierīgie un zinātkārie sunīši izdomā labu attaisnojumu, kāpēc viņi drīkstētu vieni paši doties uz mežu, kamēr krustmātes nav mājās.

FOTO: Publicitātes foto

Grāmatā “Tango um Tūtiņa sēnēs” nemierīgie un zinātkārie sunīši izdomā labu attaisnojumu, kāpēc viņi drīkstētu vieni paši doties uz mežu, kamēr krustmātes nav mājās.

Tango un Tūtiņa, kuru raksturus rakstniece noskatījusi no saviem suņiem, ir divi bērni, tikai ar četrām kājām. Grāmatā “Tango um Tūtiņa sēnēs” nemierīgie un zinātkārie sunīši izdomā labu attaisnojumu, kāpēc viņi drīkstētu vieni paši doties uz mežu, kamēr krustmātes nav mājās: sēņošana nebūs nekāda aizliegtā klaiņošana, turklāt viņi grib sameklēt tieši suņu sēnes, kuras vēl nekad nav redzējuši. Mežā gan grāmatas varoņiem, gan lasītājiem atklājas daudz noslēpumu.

 

Sēnes nav ne Flora, ne Fauna (tā sauc krustmātes vistiņas!) – ne augi, ne dzīvnieki. Sēne nav arī tikai tas, ko sēņotājs liek grozā. Satiktās sēnes ļauj bērniem saprast sarežģīto sēņu pasaules uzbūvi, kas aptver visu pasauli, izplatīšanos, dažādās īpašības, attiecības ar citiem meža iemītniekiem un arī ar cilvēkiem, un atklāj arī šausmīgo vēsturisko leģendu par suņiem, kuriem senos laikos bijis jāpārbauda sēņu indīgums. Sunīšu bērnišķīgie jautājumi, pārsteigumi un sēnēm dotie spilgtie raksturi ļaus bērniem viegli sekot stāstam un iegūt arī daudz jaunu zināšanu.

 

 

Grāmatai raksturīga asprātība, labsirdīga intonācija un skaidra, izteiksmīga stāstījuma forma. 

Pirmajā grāmatā “Tango un Tūtiņa ciemos”, ko “Liels un mazs” izdeva 2011. gadā, sunīšiem sākumā iecerēts jauks ceļojums pie krustmātes, kas cep garšīgas kotletītes – vilcienā abi ēdīs saldējumu, skatīsies pa logu. Taču vilciens aiziet, māsiņa aizbrauc, bet labsirdīgajam sanbernāram Tango vienam pašam, pārvarot visādas briesmas, jāatrod ceļš uz krustmātes ciemu, kura nosaukumu viņš neatceras. 

 

Autore piedāvā lielisku iespēju, lasot par sunīša gaitām un tikšanos ar dažādu ciemu iemītniekiem, iegaumēt Rīgas līča piekrastes ciemus, kuru nosaukumi pārvēršas par asprātīgiem valodas piedzīvojumiem. Izdevniecība atkārtoti izdos arī pirmo grāmatu “Tango un Tūtiņa ciemos” ar jaunam mākslinieces Anetes Bajāres-Babčukas radītām ilustrācijām. Grāmata lasītājiem atkal būs pieejama jau šoruden.

Reklāma
Reklāma


Rakstnieces Māras Zālītes pirmā grāmata bērniem iznāca 1985. gadā. Viņa bijusi arī libretiste divām iemīļotām, bērniem domātām Jāņa Lūsēna operām – "Putnu operai" un "Leļļu operai". 

 

Par grāmatu “Tango un Tūtiņa ciemos” 20212. gadā autore saņēmusi Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu. 

Savos darbos asprātīgos valodas piedzīvojumos Zālīte veido bērna sapratni par būtiskām vērtībām – pasaules iepazīšanu, draudzību, mīlestību, piederību ģimenei, mājām un valodai.

 

 

Māksliniece Anete Bajāre-Babčuka izkopusi vērtotājas talantu: ar pieklusinātām kompozīcijām un trāpīgām, acīgam vērotājam pamanāmām laikmeta un raksturu iezīmēm Bajāre-Babčuka pieved lasītāju tuvu klāt stāsta varoņiem un aicina ar tiem identificēties. Grāmatas “Tango un Tūtiņa sēnēs” izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds. Tās atvēršana plānota septembra vidū Latvijas Dabas muzejā ikgadējās sēņu izstādes laikā.
 

Izdevniecības „Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā. 

 

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instragram.com/lielsunmazs