Iznācis Arnolda Auziņa dzejoļu krājums bērniem “Triks un čiks”

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” laiž klajā Arnolda Auziņa (1931) dzejoļu krājumu “Triks un čiks” ar mākslinieces Ūnas Laukmanes ilustrācijām. Grāmata adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

FOTO: Publicitātes foto

Jauna grāmata mazajiem!

Novembra beigās dzejnieks un daudzu prozas grāmatu autors Arnolds Auziņš svinēja 90. dzimšanas dienu.

 

“Krājumā lasāmi nesen tapuši dzejoļi, kas uzrunā bērnus draudzīga vectētiņa balsī – jokojot, vērojot, par šo un to pabrīnoties, ironizējot, sabarot un dodot labi domātus padomus – cenšoties iekļauties jaunākās paaudzes dzīvē. Tieši tādi ir mūsu vectētiņi, un tādus mēs viņus mīlam,” saka krājuma redaktore Inese Zandere.

 

Māksliniece Ūna Laukmane veidojusi tekstililustrācijas, akcentējot bērna un pieauguša cilvēka savstarpējās attiecības, kuras veidojas, sekojot līdzi cikliskajām dabas norisēm un iesaistoties tajās. Iepriekš viņa tekstilu izmantojusi arī, ilustrējot Ineses Zanderes dzeju grāmatās “Iekšiņa un āriņa” un “Dieguburti”, un Aspazijas dzejoli “Viešņa” sērijā “Bikibuks”. Materiāla faktūra grāmatā lasītājam, it īpaši – bērnam, kuram maņu hierarhijā vēl nav nostiprinājušās izteiktas dominantes, spēj radīt spēcīgu emocionālu līdzpārdzīvojumu, jo darbojas kā taktila simulācija. Ilustrācijas, kuras ir veidotas materiālā, bērni aizskar, mēģina sataustīt, sajust to apjomu un dziļumu.

 

Reklāma
Reklāma

Grāmatas ilustrāciju autore ir mākslinieces Ūna Laukmane. Publicitātes attēls.

 

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds un a/s Antalis.

 

Izdevniecības „Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.