Iznāk Lotes Vilmas Vītiņas grāmata pusaudžiem “Ūdenstornis”

Bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs” izdod mākslinieces un dzejnieces Lotes Vilmas Vītiņas grāmatu “Ūdenstornis”, kas domāta pusaudžiem un tā saucamajiem jaunajiem pieaugušajiem. Rit bērnu grāmatu izdevniecības “liels un mazs” pastāvēšanas septiņpadsmitais gads, un tas īpaši mudina izdevējus pievērsties šā svarīgā, emocionālā vecumposma izjūtām, jo kopā ar “Liels un mazs” grāmatām augusī paaudze arī ir pusaudžu vecumā.

FOTO: Publicitātes foto

Grāmata veido vienotu kopumu – meitenes dienasgrāmatai līdzīgu vēstījumu pirmajā personā.

Lote Vilma Vītiņa ir gan dzejniece, gan komiksu māksliniece un ilustratore. Viņas grāmatā vienlīdz svarīgs ir gan teksts – dzejai tuva proza un dzejoļi, gan ilustrācijas – tušas zīmējumi, īsas komiksu epizodes. Tas viss veido vienotu kopumu – meitenes dienasgrāmatai līdzīgu vēstījumu pirmajā personā. 

 


 

Grāmatas varone ir mazpilsētas meitene, kuras ikdienas sastāvdaļas ir skola, klejojumi dabā, grāmatas un ūdenstornis. Ūdenstornis ir vieta, ko meitene radījusi savā iztēlē, glābiņš un slēpnis, kurā var nolīst jebkurā brīdī, kad dzīve šķiet neizturami vienmuļa. Ūdenstornī var notikt viss, pēc kā meitene ilgojas, bet zem gultas glabājas atmiņas no bērnības, kuras vēl var paņemt, paturēt rokās. Ūdenstornis meitenes iekšējās norises pārvērš tēlos un kļūst par patvērumu, bet ir grūti tajā dalīties ar citiem, pat, ja rodas draudzība, jo katram ir sava iztēles patvēruma pasaule, un ir jāatrod kopīgais.

 

Lotes Vilmas Vītiņas sarakstītā un ilustrētā bilžu grāmata bērniem “Dzejnieks un smarža” 2020. gadā saņēma grāmatu mākslas balvu “Zelta ābele” un Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu un jauniešu grāmatu mākslā.

 

Reklāma
Reklāma

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds. 

 

Izdevniecības „Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

 

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instragram.com/lielsunmazs