„Mammamuntetiem.lv” sāk izdot bezmaksas izglītojošu žurnālu topošajiem vecākiem

Ģimeņu organizācija „Mammamuntetiem.lv” un nodibinājums „Fonds Mammām un Tētiem”, paplašinot savu darbību, ir sākuši izdot bezmaksas žurnālu topošajiem un jaunajiem vecākiem – „Mammām un Tētiem”. Žurnāls iznāks četras reizes gadā, un vecāki bez maksas to var saņemt ārstu praksēs un dzemdību iestādēs visā Latvijā, kā arī lejupielādēt no interneta un lasīt viedtālruņos. 

Mammamuntetiem.lv ir izdevis savu pirmo Mammām un Tētiem bezmaksas žurnāla numuru jaunajiem un topošajiem vecākiem.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

"Mammamuntetiem.lv" ir izdevis savu pirmo "Mammām un Tētiem" bezmaksas žurnāla numuru jaunajiem un topošajiem vecākiem.

„Žurnāla mērķis ir izglītot topošos un esošos vecākus par grūtniecības norisi, dzemdību procesu un jaundzimušā aprūpi. Galvenais uzdevums – lai žurnāls vecākiem būtu uzticamas informācijas avots, kas balstīts uz jaunākajiem pētījumiem. Kā arī – lai šī informācija sasniegtu maksimāli lielu mērķauditoriju. Tieši tāpēc žurnāls ir bez maksas un saņemams gan drukas, gan elektroniskā formātā,” uzsver ģimeņu organizācijas „Mammamuntetiem.lv” un nodibinājuma „Fonds Mammām un Tētiem” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

„Mūsu tālejošais mērķis ir izvērst projektu tā, lai katra ģimene, kurā pieteicies mazulis, sākot no grūtniecības sākumposma līdz pat atvases bērndārznieka vecumam saņemtu izglītojošus žurnālus, kā tas notiek vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Beļģijā un Norvēģijā. Ikdienā strādājot portālā „Mammamuntetiem.lv” un lasot topošo vecāku iesūtītos jautājumus, esam pārliecināti, ka šādā veidā pasniegtas zināšanas uzlabotu mātes un bērna veselības rādītājus Latvijā,” par projekta nepieciešamību stāsta I. Akmentiņa-Smildziņa.

Šobrīd žurnālu „Mammām un Tētiem” var saņemt Rīgas Dzemdību nama Ambulatorajā nodaļā pie aprūpes speciālistiem, VSIA Paula Stradiņa KUS Perinatālās aprūpes centrā pie aprūpes speciālistiem, Valmieras, Ventspils, Liepājas, Jūrmalas, Jelgavas, Dobeles, Cēsu, Balvu un Gulbenes apvienotās slimnīcas dzemdību nodaļā, kā arī Ilūkstes un Smiltenes sociālajā dienestā. Tāpat žurnāls pieejams ģimenes veselības centrā „Stārķa ligzda”, ārstu praksē „Quartus”, Iekšlietu ministrijas poliklīnikā, „Veselības centrā 4”, medicīnas sabiedrībā ARS, Rīgas 1. slimnīcā, „Rīgas veselības centrā”, klīnikā „Piramīda”, MFD Veselības grupā, Veselības centru apvienībā, veselības centrā „Vecmīlgrāvis”, kā arī apmeklējot pirmsdzemdību kursus „Mammamuntetiem.lv” Gudro Sievu skolā.

„Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļa saņēma žurnāla „Mammām un Tētiem” pirmo numuru, ko gan nogādāja Jelgavas slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļā, gan piedāvāja topošajiem un jaunajiem vecākiem oktobrī rīkotajā izglītojošajā seminārā. Žurnāls ir ļoti aktuāls, un to atzinīgi novērtē gan jaunie vecāki, gan arī speciālisti. Tas saprotamā veidā sniedz nepieciešamo informāciju un atbildes uz jautājumiem, kas rodas jebkuram, kurš gaida savā ģimenē papildinājumu. Paldies fondam „Mammām un Tētiem” par lielisko izdevumu,” atzinīgus vārdus par uzsākto projektu saka Karolina Lankovska, Jelgavas sociālo lietu pārvaldes Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļas vecākā speciāliste veselības veicināšanas jautājumos.

Pirmā numura viesredaktoru statusā ir VSIA Paula Stradiņa KUS Perinatālās aprūpes centra Dzemdību nodaļas galvenā vecmāte Signe Irša un Rīgas Dzemdību nama galvenā vecmāte Vija Bathena.

Reklāma
Reklāma

„Tā kā topošie un jaunie vecāki kļūst arvien zinošāki par bērna plānošanas, gaidīšanas un sagaidīšanas procesu, ir lieliski, ka varam sniegt kvalitatīvus pētījumus un uz faktiem balstītus materiālus. Tāpat ir ļoti vērtīgi, ka šādu žurnālu ir iespēja piedāvāt bez maksas,” jauno žurnālu vērtē vecmāte Signe Irša.

„Mēs sakām paldies ikvienam reklāmdevējam, kas jau pieteicies vai plāno uzsākt sadarbību, jo žurnāls ir veids, kā sasniegt atbilstošu mērķauditoriju, kā arī piedalīties sociālā projektā, palīdzot nodrošināt vecākiem vērtīgu zināšanu saņemšanu bez maksas,” pateicas Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Žurnālu ikviens bez maksas var lejupielādēt no interneta un lasīt viedtālruņos: http://www.mammamuntetiem.lv/zurnals