FOTO: viena no skaistākajām vasaras izstādēm – peoniju "sprādziens" Dabas muzejā

Tveice vasaras sākumā Latvijas dārzos ļāvusi daudz agrāk izplaukt krāšņajām peonijām, un Latvijas Nacionālajā dabas muzejā šonedēļ būs apskatāma peoniju ziedēšanas kulminācija. Ielūkojies izstādē caur "Mammamuntetiem.lv" fotogrāfa objektīva aci.
Peonijas labos apstākļos var netraucēti augt un ziedēt ilgi, pat desmitiem gadu.

FOTO: Artūrs Ķipsts

Peonijas labos apstākļos var netraucēti augt un ziedēt ilgi, pat desmitiem gadu.

Daudzviet peoniju ziedi šobrīd ir pašā pilnbriedā, un izstādē pārstāvētas apmēram 200 peoniju šķirnes. Izstādi jau otro gadu pēc kārtas rīkos kolekcijas dārza “Ķesterciema peonijas” saimniece Elita Zvingule sadarbībā ar citiem peoniju audzētājiem no dažādām Latvijas vietām, tāpēc ziedu klāsts ir ļoti bagātīgs.

 

Peonijas labos apstākļos var netraucēti augt un ziedēt ilgi, pat desmitiem gadu. Latvijā peonijas ir sena un iemīļota ziedu kultūra, un jau kopš 19. gadsimta tās atrodamas gandrīz katrā dārzā. 

 

Pēdējā laikā, pateicoties jaunām, interesantām šķirnēm, cilvēku interese par peonijām arvien pieaug, un Dabas muzejā peoniju izstāde ir viena no skaistākajām un gaidītākajām vasaras ziedu izstādēm.

Reklāma
Reklāma

 

Izstādē “Peonijas 2024” piedalās peoniju audzētājas Elita Zvingule („Ķesterciema peonijas”), Silvija Jaundžeikare („Silvijas peonijas”), Vineta Briška-Kambala no Kocēniem un Lidija Brice no Pelēču pagasta, kā arī peoniju kolekcionārs Aleksejs Ivanovs (AlexFlowers).

 

Izstādes laikā stādu tirdzniecība nenotiks, bet ikvienam interesentam būs iespēja saņemt pieredzējušo peoniju audzētāju sniegtās konsultācijas un uzzināt vairāk par peoniju šķirnēm, audzēšanu, selekciju un īsto šķirņu izvēli savam dārzam.

Saistītie raksti