Pusotru gadu vecs zēns atzīts par pasaulē jaunāko mākslinieku; tiek rīkotas izstādes un pārdoti darbi

Daudzi vecāki, redzot modernās mākslas darbus, mēdz teikt: “Tā jau arī mans bērns varētu.” Kāda mamma no Ganas Rietumāfrikā pierādījusi, ka varētu gan – viņas nepilnu pusotru gadu vecais dēliņš atzīts par pasaulē jaunāko mākslinieku un pārdevis pirmos darbus.
Eisa Laiama darbus salīdzina ar amerikāņu abstrakcionista Džeksona Polloka mākslu.

FOTO: Ekrānuzņēmums

Eisa Laiama darbus salīdzina ar amerikāņu abstrakcionista Džeksona Polloka mākslu.

Eiss Laiams (Ace-Liam) Nana Sams Ankrahs ar savu sasniegumu viena gada un 152 dienu vecumā ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā. “Viņš jau zina, kā krāsas papildina cita citu,” sarunā ar BBC lepni saka bērna māte Čantele Kūkuka Eghana, kura kļuva par mākslinieci astoņu gadu vecumā. Dēla talantu viņa esot atklājusi sešu mēnešu vecumā un viņa darbus salīdzina ar amerikāņu abstrakcionista Džeksona Polloka mākslu.

Eiss Laiams saņēmis Ginesa rekorda apliecinājumu pēc piecu mēnešu gaidīšanas. Lai kvalificētos, viņam vajadzēja sarīkot profesionālu, publisku izstādi un pārdot kādu no saviem darbiem. Bērna gleznojumi bija izstādīti Ganas Zinātņu un tehnoloģiju muzejā no decembra līdz šā gada janvāra sākumam. 

Pārdoti desmit darbi, pircēju vidū ir Ganas pirmā lēdija Rebela Akufo-Addo. Kopumā mazais mākslinieks, kuram jūlijā apritēs divi gadi, pārdevis 15 gleznas un drīzumā rīkos izsoli.

Eisa Laiama pievēršanās mākslai bijusi nejauša. Čantele veidoja mākslas darbu pēc skaistumkonkursa “Miss Universe 2023” pasūtījuma un, būdama vientuļā māte, bija spiesta dalīt savu laiku starp darbu un mazuli. Lai viņu nodarbinātu, uz grīdas izklāja audeklu, uzlika uz tā krāsas un ļāva spēlēties. “Viņu tik ļoti ieintriģēja košās krāsas,” saka Čantele. Bērna pirmā glezna trāpīgi nosaukta par “The Crawl”, ko var tulkot kā “rāpus”.

Reklāma
Reklāma

 

Eiss Laiams rada dinamiski abstraktas gleznas spilgtās krāsās. Čantele teic, ka viņa vēlas mudināt arī citus vecākus izkopt savu bērnu talantus. Viņa cer, ka nākotnē dēls iegūs starptautisku stipendiju, lai turpinātu izaugsmi. Eisa mamma Facebook pauž pateicību Ginesa pasaules rekordiem, ka atzinuši dēla sasniegumus, pārspējot 21 gadu vecu rekordu. "Mēs esam priecīgi oficiāli būt daļai no “apbrīnojamās” ģimenes," ierakstā teic mamma.

Izmantota informācija no Jauns.lv

Saistītie raksti