Kamēr pārējie ģimenes locekļi gulēja, tēvs regulāri izvaroja mazgadīgo meitu. Piespriests bargākais soda mērs

Latgales rajona tiesa kādam 32 gadus vecam vīrietim par seksuālu vardarbību pret savu mazgadīgo meitu un viņas izvarošanu piespriedusi bargāko soda mēru – mūža ieslodzījumu, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.
Prokuratūra norāda: ja ir kaut mazākās aizdomas, ka bērns varētu būt cietis no seksuālas vai cita veida vardarbības, nekavējoties ir jāvēršas Valsts policijā. Attēlam ilustratīva nozīme.

FOTO: Shutterstock.com

Prokuratūra norāda: ja ir kaut mazākās aizdomas, ka bērns varētu būt cietis no seksuālas vai cita veida vardarbības, nekavējoties ir jāvēršas Valsts policijā. Attēlam ilustratīva nozīme.

Apsūdzētais laikā no 2019.gada aprīļa līdz 2023.gada jūnijam, dzīvojot kopā ar savu 2010.gadā dzimušo meitu, būdams alkohola ietekmē, naktīs, kamēr pārējie ģimenes locekļi gulēja, vairākkārt vardarbīgi veica seksuālas darbības ar savu bērnu un izvaroja viņu.
 

Kā norāda prokuratūra, apsūdzētā vīrieša prettiesisko darbību rezultātā tika apdraudēta cietušās dzimumneaizskaramība, tikumība un normāla fiziskā un garīgā attīstība.


Pirmstiesas procesā apsūdzētais savu vainu neatzina, bet vēlāk tiesā viņš vainu atzina pilnībā, līdz ar to lieta tika izskatīta bez pierādījumu pārbaudes.
 

Apsūdzētajam piespriesto soda veidu un mēru tiesas debatēs lūdza piemērot arī valsts apsūdzības uzturētājs – Dienvidlatgales prokuratūras prokurore –, tāpēc ar tiesas piespriesto sodu prokurore ir apmierināta un neplāno lūgt tiesu sagatavot pilnu spriedumu.
 

Reklāma
Reklāma

Savukārt pārējās procesā iesaistītās personas spriedumu var pārsūdzēt Latgales apgabaltiesā. "Sekas, ko var izraisīt seksuālā vardarbība pret bērnu, ir ļoti nopietnas. Tiek pārkāptas bērna tiesības uz drošību, veselību un dzīvību, izmantojot viņa ķermeni. Šādu darbību dēļ cieš arī bērna psiholoģiskā veselība. Tāpēc minēto un līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarītājiem ir jāatbild likuma priekšā un pret viņiem jāvēršas ar vislielāko bardzību," norādījusi Dienvidlatgales prokuratūras prokurore.


Prokuratūra norāda: ja ir kaut mazākās aizdomas, ka bērns varētu būt cietis no seksuālas vai cita veida vardarbības, nekavējoties ir jāvēršas Valsts policijā.

Saistītie raksti