Izmanto iespēju! Sievietes, kuras vēlas pārkvalificēties par programmētājām, var mācīties bez maksas

Līdz 24.janvārim sievietes, kuras vēlas pārkvalificēties uz IT sektoru, var pieteikties bezmaksas 12 mēnešu mācību programmai "WoTech". Tajā būs iespēja apgūt programmēšanas pamatprasmes un gūt atbalstu, kas palīdzēs sagatavoties darba maiņai, informē "Riga TechGirls".
Propgrammā dalībnniecēm būs bezmaksas programmēšanas apmācības par programmēšanas valodām un par mākslīgo intelektu.

FOTO: Pexels.com

Propgrammā dalībnniecēm būs bezmaksas programmēšanas apmācības par programmēšanas valodām un par mākslīgo intelektu.

"WoTech" mācību programmas mērķis ir sniegt dalībniecēm kā zināšanas, tā pieredzi 12 mēnešu garumā, lai pēc tās pabeigšanas dalībniecēm būtu iespēja iegūt jaunāko speciālistu pozīcijas IT uzņēmumos. Propgrammā dalībniecēm būs ne tikai bezmaksas programmēšanas apmācības, kurās iegūs zināšanas kā par programmēšanas valodām, tā arī par mākslīgo intelektu un tā pielietošanu, bet tiks mācītas arī starpnozaru prasmes, kā arī iegūta praktiska pieredze. 

Iespēja mācīties tiks sniegta 100 sievietēm no Latvijas un 100 sievietēm no Igaunijas.

Programma sākums ir paredzēts 2024.gada martā, bet 1.februārī un 15.februārī tiks organizēti informatīvi pasākumi reģistrētajām dalībniecēm.


Programmas norise ir paredzēta attālinātā formātā angļu valodā, savukārt lai piedalītos apmācībās, svarīgākais atlases kritērijs ir dalībnieču motivācija un gatavība veltīt laiku, kā arī pamatprasmes datora izmantošanā un vismaz trīs gadu darba pieredze pēc vidusskolas pabeigšanas. Tā sastāvēs no sešu mēnešus ilgām programmēšanas apmācībām, kuru nodarbības norisināsies katru nedēļu divos darba dienu vakaros un vienā nedēļas nogales rītā, kopā sastādot 8-12 stundas nedēļā. 

Reklāma
Reklāma

 

Uzreiz pēc programmēšanas apmācībām tiks organizēti vebināri, lai dalībniecēm sniegtu starpnozaru prasmes, savukārt, lai programmu oficiāli pabeigtu un iegūtu par to sertifikātu, dalībniecēm būs nepieciešams arī doties praksē kādā sevis izvēlētā IT uzņēmumā.
Kopš 2016.gada biedrība "Riga TechGirls" nodrošinājusi vairāk nekā 15 kvalifikācijas maiņas programmas, kurās piedalījušās vairāk nekā 2000 sievietes. Šī ir pirmā šāda veida sadarbības programma ar partnerorganizāciju Igaunijā, kas sniegs iespēju iegūt pieredzi un zināšanas arī par darba tirgu Igaunijā, skaidro biedrības "Riga TechGirls" vadītāja Anna Andersone.

Saistītie raksti