Labas ziņas! Turpmāk informāciju par veikto vakcināciju uzkrās e-veselībā

Šogad ikvienai ārstniecības iestādei informācija par pacientiem veikto vakcināciju, kas veikta no 1.janvāra, būs obligāti jāievada valsts e-veselības sistēmā, informē Nacionālajā veselības dienestā (NVD).
NVD atgādina, ka iedzīvotāji, kuri vēlas piekļūt savu nepilngadīgo bērnu vai aizbilstamo datiem e-veselībā, to var izdarīt, autentificējoties www.eveseliba.gov.lv.

FOTO: Shutterstock.com

NVD atgādina, ka iedzīvotāji, kuri vēlas piekļūt savu nepilngadīgo bērnu vai aizbilstamo datiem e-veselībā, to var izdarīt, autentificējoties "www.eveseliba.gov.lv".

Paredzēts, ka ārstniecības iestādēm e-veselībā obligāti būs jāievada dati gan par valsts apmaksāto, gan maksas vakcināciju. Vēsturiskos vakcinācijas datus iestādes varēs ievadīt sistēmā pēc brīvprātības principa. Iepriekš e-veselības sistēmā bija jāievada tikai dati par veikto vakcināciju pret Covid-19 un gripu. Atbilstoši NVD novērojumiem, daļa ārstniecības iestāžu visu vakcinācijas datu digitalizāciju ir uzsākusi jau 2023.gadā.

 

NVD Vadošā eksperte veselības aprūpes jautājumos Līga Gaigala norādīja, ka Covid-19 pandēmijas laikā, kad ārstniecības iestādes uzsāka Covid-19 vakcinācijas datu ievadīšanu E-veselībā, tika likts pamats vakcinācijas datu digitalizācijai. "Tas bija nozīmīgs e-veselības attīstības posms, jo jau pavisam drīz mēs uzsāksim visu vakcinācijas datu uzkrāšanu vienkopus drošā valsts sistēmā," viņa atzīst.

 

Tāpat kā līdz šim, ja iedzīvotājs vēlēsies noskaidrot informāciju par nepieciešamo vakcināciju vai revakcināciju, viņš varēs sazināties ar savu ģimenes ārsta praksi, kas plāno un organizē pacientu vakcināciju, un, kurā ir pieejama informācija par saņemtajām potēm. Savukārt, ja iedzīvotājs vēlēsies pats apskatīt informāciju par veikto vakcināciju, tad to varēs izdarīt, autentificējoties www.eveseliba.gov.lv.

 

NVD atgādina, ka iedzīvotāji, kuri vēlas piekļūt savu nepilngadīgo bērnu vai aizbilstamo datiem e-veselībā, to var izdarīt, autentificējoties "www.eveseliba.gov.lv" un pieslēgšanās logā izvēloties lietotāju, par kuru vēlas apskatīt datus.

Reklāma
Reklāma

 

Vakcinācijas datu uzkrāšana e-veselībā uzlabo informācijas pieejamību visām ārstniecības personām, kas nodrošina pacienta veselības aprūpi un ir iesaistītas pacienta vakcinācijas plānošanā un īstenošanā. Turpmāk, pakāpeniski uzkrājoties vakcinācijas datiem, ārstniecības personas nepieciešamības gadījumā varēs ātri uzzināt pacienta imunizācijas stāvokli. Piemēram, ja operatīvi jālemj par sniedzamās palīdzības apjomu traumas gadījumā, e-veselībā varēs noskaidrot, vai pacients ir vakcinēts pret stingruma krampjiem, skaidro NVD.

Vakcinācijas datu digitalizācija atvieglo arī veselības nozares profesionāļu ikdienu, jo, ievadot informāciju par veikto vakcināciju e-veselībā, vairs nebūs nepieciešams veikt vairākkārtīgu vakcinācijas datu norādīšanu dažādos dokumentos 

un nebūs jāgatavo atskaite par vakcīnu izlietojumu Slimību profilakses un kontroles centram. Tādējādi tiek mazināts administratīvais slogs un ietaupīts ārstniecības personu laiks.

 

Gadījumā, ja informācija par vakcināciju, kas ir veikta no 2024.gada 1.janvāra, nebūs pieejama e-veselībā, iedzīvotājiem sākotnēji jāsazinās ar iestādi, kas veikusi vakcināciju, lai pārliecinātos, ka informācija ir ievadīta sistēmā. Savukārt, ja informācija nav pieejama kādu citu iemeslu dēļ, iedzīvotājiem jāsazinās ar e-veselības lietotāju atbalsta dienestu, zvanot pa tālruni 67 803 300 vai rakstot e-pastu uz "atbalsts@eveseliba.gov.lv".

Saistītie raksti