Ārsts dalās emocionāli iespaidīgā stāstā par cilvēka glābšanu hokeja laikā

Jelgavas pilsētas slimnīcas ārsts Māris Belte savā Facebook profilā dalījies ar personisku stāstu par to, kā viņam noritējusi Pasaules čempionāta hokejā Latvijas un ASV spēles “skatīšanās”.
Hokeja spēles laikā dakteris Māris Belte glāba kāda jauna vīrieša dzīvību, atkal iekustinot cilvēka sirdi ar defibrilatoru.

FOTO: Izdevniecības Rīgas Viļņi arhīvs

Hokeja spēles laikā dakteris Māris Belte glāba kāda jauna vīrieša dzīvību, atkal iekustinot cilvēka sirdi ar defibrilatoru.

Desmitiem tūkstošu cilvēku aizvadītajā svētdienā pie TV ekrāniem vēroja izšķirošo Latvijas un ASV hokeja spēli. Iespējams, arī Māris Belte plānoja skatīties vēsturisko spēli, tomēr diena pavērsās citādāk. Hokeja spēles laikā dakteris glāba kāda jauna vīrieša dzīvību. Atkal iekustināja cilvēka sirdi ar defibrilatoru.

 

Tās dienas notikumos dalās ārsts Māris Belte:

“Uz defibrilatora lāpstiņām bagātīgi tiek uzpļurkšķināta caurspīdīga želeja. Piespiežu elektrodus no visa spēka jauna vīrieša krūšu kurvim. Komanda "visi nost!" un strāvas trieciens. Trauslais ķermenis salecas un ir! Ir sinusa ritms! Puisis jauns, bet jau ar ļoti smagu dilatācijas kardiomiopātiju (Dilatācijas kardiomiopātija ir sirds muskuļa slimība, kad muskulis kļūst plāns un nespēj sarauties gana stipri – red.). Ritms atjaunojies, tomēr spiedienu un saturāciju netur, zils, no narkozes nemostas. Darām, ko varam! Pacients pamazām sāk reaģēt uz sāpju kairinājumu, ādas krāsa uzlabojas, ar grūtībām mēģina atvērt acis. Dzirdu gaviles. Ak jā, hokejs. Vai jau beidzās? Ko, mūsējie uzvarēja? Ar tādu prieku nedrīkst nedalīties! Tagad jau mana balss ir kā uzlādēts defibrilators.

– Mosties, mēs uzvarējām!

– Tiešām?  Pirmā frāze skan mazliet nepārliecinoši. 

Reklāma
Reklāma

– Tiešām, tiešām! 4:3 Mums ir bronza!

 

Ar katetriem apvijusies plauksta manā plaukstā iesit pieci. Puisi aizved uz reanimāciju. Man gribas raudāt!"

 

Avots: www.kasjauns.lv

Saistītie raksti