Somi sašutuši: hokeja atmosfēru Tampere piedzīvo tikai tagad, kad ieradušies tūkstošiem Latvijas fanu

Viens no Somijas lielākajiem laikrakstiem “Ilta Sanomat” paudis viedokli par sestdien Tamperē piedzīvoto. Pamatdoma sekojoša: “dievkalpojums beidzies, sākusies ballīte!”
Foto: Ieva Leiniša / LETA

FOTO: LETA

"Foto: Ieva Leiniša / LETA"

Pasaules čempionāta pusfināla spēli Tamperē starp Latviju un Kanādu klātienē noraudzījās 8669 skatītāji, 

no kuriem lielākā daļa bija latvieši, kas pusotras dienas laikā spēja nokļūt pāri Baltijas jūrai uz Somijas lielāko iekšzemes pilsētu 

(Pie jūras esošie Helsinki un tās priekšpilsēta Espo iedzīvotāju ziņā ir lielākas).

 

Divu nedēļu garumā atmosfēra "Nokia Arena" bijusi kā baznīcā, bet pasaules čempionāts hokejā atdzīvojās pēdējā iespējamajā brīdī. Par to pārūpējās tūkstošiem latviešu, kuri ieradās uz vietas, lai uzmundrinātu savus tautiešus, kuri paveikuši vēsturisku sasniegumu, vēsta laikraksts “Ilta Sanomat” paužot viedokli, ka organizatoriem varētu būt visai neomulīgi, jo īstā meistarsacīkšu atmosfēra tiek izjusta tad, kad rīkotāji somi jau izstājušies no sacensībām.

 

Hokeja īsto fanu kultūra Tamperē “Nokia Arena” šopavasar pirmo reizi bija jūtama sestdienas pēcpusdienā, kad 

arēnā bija mežonīga atmosfēra, spēcīgs pozitīvais lādiņš no bungu rīboņas, dziesmām, atbalsta kliedzieniem un ritmiskiem saukļiem latviešu valodā. 

Latvieši pēc katra viņu izlases uzbrukuma kliedza tā, it kā būtu izcīnījuši Pasaules kausu. Kādu atmosfēru tad spētu radīt pasaules čempionāta zelts? Tā tas izklausās, kad “Nokia Arena” ir pilna ar īstiem faniem nevis korporatīvajiem viesiem. Viss notiek citādāk, ja arēnā ir krāsas, skaņa un dzīvība.

Reklāma
Reklāma

 

Latvijai nav nevienas pasaules čempionātu medaļas, taču līdzjutēji turnīru pēc turnīra ir bijuši līmenī. Arī šoreiz zelta medaļu nebūs, tomēr sapnis par to izdzisa vien pusfinālā pret Kanādu pēdējās minūtēs.  

 

Tāpat somu mediju sajūsmināja, ka pat viņu lepnums šī gada Eirovīzijas otrās vietas ieguvēja dziesma “Cha-cha-cha” tika zālē dziedāta skaļāk nekā ikvienā Somijas izlases mačā.

 

Somijas organizatoriem, protams, ir neērti, ka šāda atmosfēra tie piedzīvota pēc tam, kad Somija jau izstājusies no sacensībām Var tikai cerēt, ka hokeja fani bija kaut kur “Nokia Arena” tribīnēs, lai vērotu latviešus un sajūsminātos par viņiem, jo divu nedēļu laikā neko tādu Somija nebija redzējusi.  

 

Kā iemesls gausajai līdzi jušanai pēc “Ilta Sanomat” autora Miko Gintera domām, ir kaut kas labi pazīstams – dārgās biļešu cenas -, kas ļāva arēnā atrasties nevis emocionālākajiem hokeja līdzjutējiem, bet tiem, kam to ļāva rocība.

Saistītie raksti