RTU Zinātnes un inovāciju centrs piedāvā vērtīgas bezmaksas mācības jauniešiem

Daugavpils Inovāciju centrs aicina 13 līdz 18 gadus vecus jauniešus piedalīties izglītojošā programmā «Makerspace», kas ilgs no februāra līdz maijam. Mācības īsteno Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika, dodot jauniešiem iespēju praktiski un radoši darboties, izmēģināt savas idejas un to dzīvotspēju.
Programma «Makerspace» ilgs no februāra līdz maijam

FOTO: Shutterstock.com

Programma «Makerspace» ilgs no februāra līdz maijam

Pirmās nodarbības notiks 10. un 11. februārī Daugavpils Inovāciju centrā Vienības ielā 30, Daugavpilī.

Programmā «Makerspace» jaunieši pieredzējušu speciālistu vadībā gūs ieskatu un praktiskās iemaņas inovatīvās metodēs un pieejās produktu radīšanā. Interesentus sagaida gan pieredzes dizaina meistarklase, gan ideju ģenerēšanas darbnīca un virkne citu aizraujošu nodarbību, kurās varēs meklēt atbildes uz dažādiem jautājumiem, piemēram, kas ir biomīmikrija, kā uzbūvēt biznesu un vai visi var būt uzņēmēji, kādas ir prototipēšanas iekārtu iespējas un robežas. 

Īpaši interesantas solās būt praktiskās darbnīcas, kur jaunieši varēs izmēģināt spējas prototipēšanā un robotu konstruēšanā, darboties ar vakuumformēšanu, uzzināt vairāk par produktu un portretu fotografēšanu un informācijas dizainu.

Pirmo četru nodarbību laikā 10. un 11. februārī:

  • biznesa ideju pirmsinkubatora «RTU IdeaLAB» vadītāja un mentore, jaunuzņēmuma «VREACH» direktore Kristiāna Kārkliņa dos ieskatu biznesa modeļa veidošanas pamatprincipos,
  • savukārt RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes doktorante, SIA «Humico» radītāja Kristīne Irtiševa stāstīs, ko dara ķīmijas tehnologs un kas ir biomīmikrija.

 

Reklāma
Reklāma

Sīkāka informācija par nodarbību laiku, norisi un pieteikšanās šeit.

RTU Zinātnes un inovāciju centrs attīsta studentu inovāciju un uzņēmējdarbības spējas, piedāvā inovatīvu produktu izstrādes pakalpojumus, kā arī aktīvi iesaistās vietēja un starptautiska mēroga inovāciju ekosistēmās.

 

Daugavpils Inovāciju centrs ir uz kompetenču pieeju balstīta izglītojoša iestāde, kas veicina zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas (STEM) jomu zināšanu attīstību, prasmju ieguvi un karjeras izvēli STEM un uzņēmējdarbības jomā. 

Saistītie raksti