Interesanti – cik šogad Rīgā maksā pirmās maijpuķītes

Izskatās, ka inflācija šopavasar nesaudzīgi bradā arī pa mežmalām, jo par pavisam knapu, turklāt vēl gauži zaļu, maijpuķīšu jeb parasto kreimeņu buntīti ziedu tirgotāji prasa tādu cenu, par kādu nopērkams kārtīgs, divās rokās saturams smaržīgo narcišu pušķis.
Maijpuķītes kopš no 1977. gada bija iekļauta Latvijas Sarkanajā grāmatā un to audzēt. No 2005. gada šis liegums ir noņemts, un kreimeņu audzēšana un ziedu tirdzniecība ir atļauta.

FOTO: Shutterstock.com

Maijpuķītes kopš no 1977. gada bija iekļauta Latvijas Sarkanajā grāmatā un to audzēt. No 2005. gada šis liegums ir noņemts, un kreimeņu audzēšana un ziedu tirdzniecība ir atļauta.

Jauns.lv 17. maijā novēroja, ka Īkšķa resnuma buntīte pavisam zaļu maijpuķīšu “Saktas” ziedu tirdziņā nopērkama par 5 eiro, Rīgas Centrāltirgū par tādu pašu mazizmēra krāšņumu prasa 3 eiro. Pieklājīga izmēra pušķītim, ko nebūtu neērti kādam pasniegt, būtu nepieciešamas vismaz divas, ja ne trīs tirgū iegādājamās buntītes. Līdz ar to sanāk, ka, pērkot maijpuķīšu pušķi, jārēķinās ar vismaz 10 vai 15 eiro lieliem tēriņiem.

 

Foto: Jauns.lv

 

Pavērojot ziedu tirgošanas vietas, interese par maijpuķītēm bija vairākiem garāmgājējiem, 

taču, ieraugot cenu, cilvēki vai nu pacilāja mazās buntītes un devās prom, vai priekšroku deva citiem pavasara ziediem, 

kā tulpēm un narcisēm, kuru vidējā cena ir 10 centi par kātu. Dažs sākotnējais maijpuķīšu tīkotājs apmierināti aizgāja ar patiešām krāšņiem dzejnieka narcišu pušķiem.

 

Reklāma
Reklāma

Maijpuķītes kopš no 1977. gada bija iekļauta Latvijas Sarkanajā grāmatā un to audzēt, plūkt mežā un pavairot bija aizliegts; un par to draudēja liels naudas sods, līdz pat 100 latu. No 2005. gada šis liegums ir noņemts, un kreimeņu audzēšana un ziedu tirdzniecība ir atļauta.

 

Lasi vēl: Smaržīgās maijpuķītes sirds veselībai

 

Atgādinām, ka reibinoši smaržojošās maijpuķītes ir indīgs augs, un, piemēram, ūdens, kurā kaut īsu brīdi stāvējušas maijpuķītes, ir toksisks, var izraisīt reiboni un stipras vēdera sāpes, un ir bīstams kā cilvēkiem, tā dzīvniekiem.

 

No portāla: www.jauns.lv