Ukrainas kara bēglēm Latvijā būs iespēja saņemt valsts apmaksātu abortu

19.aprīlī valdība atbalstīja Veselības ministrijas rosinātos grozījumus par vienkāršotu un paātrinātu kārtību valsts apmaksātai grūtniecības pārtraukšanai Ukrainas sievietēm, kuras dzimtenē Krievijas izraisītā kara apstākļos kļuvušas par seksuālās vardarbības upuriem, kā rezultātā iestājusies grūtniecība.
Ukraiņu bēglēm Latvijā būs tiesības saņemt valsts apmaksātu abortu

FOTO: Shutterstock.com

Ukraiņu bēglēm Latvijā būs tiesības saņemt valsts apmaksātu abortu

Ukrainas sievietēm, kuras ieradušās Latvijā un nolems pārtraukt grūtniecību netiks piemēroti atsevišķi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā noteiktie nosacījumi valsts apmaksātas grūtniecības pārtraukšanas veikšanai, piemēram, nebūs nepieciešama izziņa no tiesībsargājošās iestādes un ārstu konsilija apstiprinājums.

 

Tāpat, lai pēc iespējas ātrāk varētu saņemt pakalpojumu, jo grūtniecības pārtraukšana iespējama līdz 12.nedēļai, paredzēts, ka vienuviet būs pieejama gan ginekoloģiska konsultācija, gan grūtniecības pārtraukšanas manipulācija un to varēs pārtraukt ne tikai ārstniecības iestādes stacionārā nodaļā, bet arī dienas stacionārā.

 

Reklāma
Reklāma

Lēmumu par grūtniecības pārtraukšanu konsultācijas laikā pieņems ginekologs, dzemdību speciālists, kurš veiks grūtniecības pārtraukšanu, pirms tam sniedzot grūtniecei konsultāciju.

 

Likuma grozījumi vēl jāapstiprina Saeimā.