Kā drīkst notikt kāzu ceremonija pēc ārkārtas situācijas atcelšanas

Tieslietu ministrija informē par laulību ceremoniju norises kārtību pēc ārkārtējās situācijas beigām no 2022. gada 1. marta līdz 31. martam.
Pasākums var noritēt gan tikai epidemioloģiski nedrošā vidē, gan epidemioloģiski drošā vidē.

FOTO: Shutterstock.com

Pasākums var noritēt gan tikai epidemioloģiski nedrošā vidē, gan epidemioloģiski drošā vidē.

No 1. marta laulības ceremonijas norises laikā dzimtsarakstu nodaļas telpās vai baznīcā nepieciešams ievērot šādas epidemioloģiskās drošības prasības:

  • iekštelpās var reģistrēt laulību, lietojot sejas masku un ievērojot 2 metru distanci. Pieļaujamais cilvēku skaits ir līdz 250 personām, ņemot vērā ceremonijas norises vietas platību un prasību nepieļaut drūzmēšanos;
  • ārtelpās – var reģistrēt laulību, ievērojot 2 metru distanci līdz 250 personām.
     

Tieslietu ministrija vērš uzmanību, ka laulību ceremonija var noritēt gan ar, gan bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pārbaudes, ja abas drošības vides ir fiziski norobežotas un tajās esošās apmeklētāju plūsmas nepārklājas visā ceremonijas norises laikā. Tāpat pasākums var noritēt arī tikai epidemioloģiski nedrošā vidē vai tikai epidemioloģiski drošā vidē.

Vienlaikus kāzu svinībās (privātā pasākumā) atļauts pulcēties līdz 250 personām un sejas masku lietošana nav obligāta.

Reklāma
Reklāma

Pamatojums ierobežojumiem ir Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumi Nr. 662 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Saistītie raksti