Covid-19 saslimšanas gadījumā uz nedēļu apturēs vakcinācijas sertifikāta darbību

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka turpmāk, iedzīvotājam saslimstot ar Covid-19, vakcinācijas sertifikāta darbība tiks apturēta uz laiku līdz septītajai dienai pēc laboratorijā veikta RNS testa pozitīva rezultāta, pamatojoties uz 25.janvārī valdības apstiprinātajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".
Izmaiņas pieņemtas, lai stratēģiski svarīgos darbos cilvēki varētu atgriezties ātrāk.

FOTO: Publicitātes foto

Izmaiņas pieņemtas, lai stratēģiski svarīgos darbos cilvēki varētu atgriezties ātrāk.

Vakcinācijas sertifikāta darbība tiek apturēta uz laiku līdz septītajai dienai, skaitot no Covid-19 testēšanas parauga ņemšanas datuma. Tas nozīmē, ka, piemēram, ja paraugs laboratorijā ir paņemts 1.februārī plkst.12.00 un tas ir bijis pozitīvs, vakcinācijas sertifikāta darbība atjaunojas 8.februārī plkst. 12.00.
 

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos ir veikti, jo saskaņā ar jaunākajām Eiropas Slimību profilakses centra rekomendācijām un vajadzību nodrošināt darba nepārtrauktību stratēģiski svarīgajās nozarēs, ir samazināts laika posms, kas cilvēkam jāpavada izolācijā vai mājas karantīnā.

 

Reklāma
Reklāma

Iepriekš vakcinācijas sertifikāta darbība tika apturēta uz laiku līdz 11. dienai pēc pozitīva Covid-19 testa rezultāta, kas radīja iedzīvotājiem neērtības, ja atbilstoši ārsta izvērtējumam pacienta darbnespējas lapa tika noslēgta ātrāk un viņš varēja atgriezties darbā, skaidro NVD.

Saistītie raksti