Lūdz palīdzību cilmes šūnu transplantācijas operācijas apmaksāšanai mazajai Ancei, kura smagi cietusi no vardarbības

Ivita Krevica audzina septiņus bērnus - četrus savus un trīs audžubērnus. Visiem audžubērniem ir medicīniskas problēmas, un Ancei, kurai vēl nav divi gadi, šobrīd ir nepieciešama cilmes šūnu transplantācija Polijas klīnikā Žagiel Med. Tai ir vajadzīgi 8670 eiro.
Šobrīd Ancei ir pusotrs gadiņš. Viņa netur galviņu, nesēž un tiek barota caur caurulīti.

FOTO: no personīgā arhīva

Šobrīd Ancei ir pusotrs gadiņš. Viņa netur galviņu, nesēž un tiek barota caur caurulīti.

Meitenīte smagi cietusi no vardarbības

Ārsti Ancei konstatējuši vairākus lūzumus, hematomas, galvaskausa plaisu, smadzeņu bojājumu un vēl virkni nopietnu diagnožu. Iemesls tam - vardarbība. Tas viss ar meiteni noticis pirms viņa nokļuva bērnunamā.

Domājams, ka bērniņš zīdaiņa vecumā ne vienu vien reizi bija kritis vai speciāli nomests, turklāt medicīniskā palīdzība viņai netika sniegta.

 

Šobrīd Ancei ir pusotrs gadiņš. Viņa netur galviņu, nesēž un tiek barota caur caurulīti. Kad Ance piedzima, viņa bija pilnīgi vesels bērns. Tieši tāpēc cilmes šūnu transplantācija var būt ļoti efektīva un kardināli uzlabot viņas stāvokli.

Lai veiktu nepieciešamo cilmes šūnu transplantāciju, uz procedūrām Polijas klīnikā jāierodas 5 reizes, ik pa 2 mēnešiem. Šim nolūkam kopā ir nepieciešami 8670 eiro. Labdarības fonda "BeOpen" programmā "Zaļā lampa" ir atvēris Ancei ziedojumu kontu, kuram ir pieslēgts ziedojumu tālrunis 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.
 

Ance ir jaunākā no septiņiem bērniem

Kuplā Krevicu ģimene dzīvo Alūksnes pusē, Mālupes ciemā, Ivitas vecāku mājā. Māja ir plaša, sešas istabas, taču tai pastāvīgi ir nepieciešams remonts. Pagalmā akurāti sakrauta malka - ziemā ir jākurina septiņas krāsnis.

 

Vecākajai meitai Ievai 19 gadi. Viņa šobrīd tehnikumā apgūst skaistumkopšanas specialitāti. Inesei ir 16 gadi. Viņa sapņo kļūt par kinologu. Ar savu vācu aitu suni Rego viņa piedalās speciālās sacensībās –  adžiliti (tas ir viens no populārākajiem suņu sporta veidiem, kur saimnieks vada suni pa dažādu šķēršļu trasi, pārvarot to maksimāli ātri un precīzi). Istabā goda vietā atrodas speciāls plauktiņš, kurā stāv izcīnītie kausi, diplomi un medaļas. Starp tiem ir arī balvas, kuras ieguvusi vecākā māsa ar savu pundurpūdeli Remi.

Jānim ir 14 gadi, Nikam – 13.  Niks bija pirmais bērns, kuru Ivita adoptēja. Viņa ar vīru gribēja, lai Jānim būtu brālis un draugs. Vecāki izgāja speciālas apmācības audžuģimenēm un ieguva ģimenes statusu, kas ļauj adoptēt bērniņus ar attīstības traucējumiem. 

Uzņemt savā ģimenē bērnus no bērnu nama, kuriem nepieciešama īpaša aprūpe un uzmanība, bija apzināts Ivitas un viņas vīra lēmums.

 

“Mēs abi ar vīru esam no daudzbērnu ģimenēm. Māja mums ir vienkārša, taču ļoti plaša. Bērni ir mūsu dzīves jēga. Un mēs padomājām, ka mūsu mīlestības pietiks vēl vienam mazulim, kuru dzīve apdalījusi”.

Nikam bija attīstības traucējumi, taču rūpes, ģimenes siltums un sistemātiska rehabilitācija deva savus rezultātus - šobrīd viņš mācās sestajā klasē parastā skolā. Tas ir milzīgs sasniegums.   

Ilze ir divus gadus jaunāka par puišiem, viņai ir 11 gadi. Tikpat ir arī Marinai, kuru ģimene paņēma no bērnunama. Marinai ir autiskā spektra traucējumi, viņa ir ļoti mīļa un labsirdīga meitene, kuru dievina visa ģimene.

Reklāma
Reklāma

Visus savus bērnus Ivita mīl vienādi stipri. Viņi visi ir ļoti paklausīgi, neizlutināti, atbildīgi un aktīvi. Bērni mācās mūzikas skolā (spēlē klavieres, flautu, ģitāru un akordeonu), apmeklē deju nodarbības, kori, zīmēšanas studiju, piedalās un uzvar skolas olimpiādēs. 

 

Pirms diviem gadiem Ivita ar vīru paziņoja bērniem, ka ģimenē gaidāms pieaugums. Visi ļoti priecājās un gatavojās laimīgajam notikumam. Taču grūtniecība pārtrūka, un Ivita to pārdzīvoja ļoti smagi. Tajā laikā viņa uzzināja, ka organizācijā plecs.lv ir parādījusies četrus mēnešus veca meitenīte, kurai tiek meklēta audžuģimene. Tika sasaukta ģimenes sapulce un apsvērti visi “par un “pret”. Tad arī tika nolemts, ka tā nav nejauša sakritība.

“Atbraucot uz bērnu namu un paņemot mazulīti rokās, es sapratu, ka vairs nespēšu to nevienam atdot. Man ļoti gribējās izdarīt tā, lai viņa sajustu, ka viņu mīl - runāt ar viņu, apskaut…”

Tā ģimenē ienāca septītais bērniņš. Ivita pēc izglītības ir mediķe, strādājusi “ātrajos”. Sieviete uzskatīja, ka, pateicoties medicīniskajai pieredzei, viņai izdosies izārstēt un “izvilkt” mazo meitiņu. Ivita saprata, ka būs grūti, taču nedomāja, ka meitenei izrādīsies tik smagas traumas un tik nopietnas sekas. Speciālisti rekomendēja veikt Ancei cilmes šūnu transplantāciju, taču terapija ir ļoti dārga, tāpēc Ivita nolēma vērsties pēc palīdzības.
 

Mazajai Ancei var palīdzēt cilmes šūnu terapija

Cilmes šūnu terapija ir jauns oficiāls medicīnas virziens, kas balstīts uz cilmes šūnu reģeneratīvo spēju pielietojumu vairāku smagu saslimšanu ārstēšanā, kā arī rehabilitācijā pēc traumām. Cilmes šūnu unikālās spējas tiek izmantotas arī, lai aizvietotu bojātas un deģenerējošas kaulu un citu orgānu šūnas.  

Cilmes šūnu terapija ir izrāviens medicīnas zinātnē, jo tās spēj pārvērsties par dzīviem neironiem, palīdzot atjaunot bērna bojāto galvas smadzeņu normālu darbību. Līdz ar galvas smadzeņu audu normālu struktūru atjaunojas arī zaudētās orgāna funkcijas. Maksimāli efektīva ir tieši mazu bērnu ārstēšana, jo augošam organismam ir lielākas izredzes uz veiksmīgu iznākumu.

Lai veiktu nepieciešamo cilmes šūnu transplantāciju, uz procedūrām Polijas klīnikā jāierodas 5 reizes, ik pa 2 mēnešiem. Šim nolūkam kopā ir nepieciešami 8670 eiro.

 

Labdarības fonds "BeOpen" programmā "Zaļā lampa" ir atvēris ziedojumu kontu Ances atbalstam.

Labdarības fonds "BeOpen"

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

 

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Ancei Mālupē

Ziedojumu tālrunis: 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.

Tos, kas vēlas palīdzēt, papildus jautājumu gadījumā aicina rakstīt uz epastu – info@beopen.lv vai zala.lampa@gmail.com.