Notiks diskusija par bērnu emocionālo labsajūtu, nonākot ģimeniskā vidē

Labklājības ministrija š.g. 6. decembrī organizē diskusiju par bērnu emocionālo labsajūtu ārpusģimenes aprūpes iestādēs un nonākot ģimeniskā vidē. Diskusijā piedalīsies Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Evita Zālīte-Grosa, ģimeņu atbalsta un mūžizglītības centra “Zvannieki“ vadītāja Linda Balčūne, adoptētāji Meldra un Mārtiņš Gineitis un audžuģimenē augušais Daniels Aleksejenoks. Diskusijas moderators Oskars Priede.
Labklājības ministrija aicina pievienoties diskusijai 6. decembrī plkst. 13:00 Labklājības ministrijas Facebook kontā, kā arī ģimenes portālā “Mammamuntetiem.lv” un portāla Facebook kontā.

FOTO: Publicitātes foto

Labklājības ministrija aicina pievienoties diskusijai 6. decembrī plkst. 13:00 Labklājības ministrijas Facebook kontā, kā arī ģimenes portālā “Mammamuntetiem.lv” un portāla Facebook kontā.

Diskusijas dalībnieki dalīsies profesionālā un personīgā pieredzē par bērnu aprūpes iestādēs esošo bērnu emocionālo labsajūtu, to kā palīdzēt bērnam adaptēties, ienākot ģimeniskā vidē vai mainot aprūpes formu, kā reaģēt gan uz bērna, gan uz savām emocijām un ko darīt, lai šis adaptēšanās laiks nes pozitīvu rezultātu.

 

Labklājības ministrija aicina pievienoties diskusijai 6. decembrī plkst. 13:00 Labklājības ministrijas Facebook kontā https://fb.me/e/44rW2covm, kā arī ģimenes portālā “Mammamuntetiem.lv” un portāla Facebook kontā. Sev interesējošus jautājumus var uzdot tiešraides laikā komentāru sadaļā vai iepriekš rakstot uz e-pastu aiga.ozolina@lm.gov.lv.

 

Kampaņas “ES GRIBU SAVAS MĀJAS!” iepriekšējā diskusija notika š.g. 29. novembrī, kurā tika diskutēts par ārpusģimenes statusiem, adopciju un vieģimenēm un iespējām bērnu uzņemt savā aprūpē. Vienlaikus tika iezīmēts jautājums nākamajai diskusijai par bērnu un vecāku emocionālo labsajūtu uzņemšanas un iejušanās periodā. Lai vairāk izprastu tēmas aktualitāti kampaņas laikā tiek veidoti video stāsti, viedokļu raksti, diskusijas un citas aktivitātes, kurās nozares eksperti dalās ar juridiskiem un praktiskiem padomiem, kā arī citi cilvēki dalās savos personīgajos stāstos – pieredzē uzņemt bērnu ģimenē, pieredzē nokļūt audžuvecāku aprūpē, pieredzē pašam iejusties jaunā ģimenē u.c. 

Reklāma
Reklāma

 

Par kampaņu. Trīs nedēļu garumā Labklājības ministrija realizē informatīvu kampaņu “ES GRIBU SAVAS MĀJAS!”, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, ģimeniskas vides nozīmību bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, un samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.