Lielākajā daļā Latvijas skolu atsākas mācības klātienē

No šodienas izglītības process visās izglītības pakāpēs atkal notiek klātienē, to paredz 9.novembrī valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".
Lielākajā daļā Latvijas skolu atsākas mācības klātienē

FOTO: Shutterstock.com

Izņēmums būs triju pašvaldību - Rīgas, Ventspils un Liepājas - vispārizglītojošās skolas, kas, ņemot vērā augsto saslimstību ar Covid-19 pašvaldības teritorijā, ir pagarinājušas attālinātās mācības. Rīgā un Liepājā līdz 17.novembrim attālināti turpinās mācīties 7.-12.klašu skolēni, savukārt Ventspilī šonedēļ attālināti mācīsies 4.-12.klašu skolēni.


Kā iepriekš informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadītājs Māris Krastiņš, klātienes mācības turpinās 1.-3. klašu skolēni, savukārt 7.- 12. klases klātienē skolās atgriezīsies no 22. novembra. Viņš uzsvēra, ka šāds lēmums pieņemts, lai saglabāt iespēju skolēniem vēl nedēļu atrasties ģimenes burbulī, lieki nepulcēties un vēl vairāk samazināt saslimstības ar Covid-19 līkni.

 

Izglītības iestādēm būs jāievēro visi jau līdz šim īstenotie drošības pasākumi - visiem jālieto sejas maskas, jāievēro distancēšanās, jāvēdina telpas, jāievēro higiēna, kā arī jāveic testēšana. Lai atgriešanās skolā būtu droša, 4.-12.klašu skolēnu rutīnas testēšana skolās notika jau pagājušajā nedēļā, uzsver IZM.
 

Reklāma
Reklāma

Izglītības procesa īstenošanā pamatizglītības pakāpē tiek nodrošināts, ka dažādu grupu, klašu vai kursu izglītojamo plūsmas nepārklājas - vienlaikus neatrodas vienā mācību telpā, kā arī nepārklājas ārā starpbrīžos. Šo prasību var nepiemērot vidējās izglītības pakāpē atbilstoši izglītības programmas specifikai - saistībā ar jaunajā valsts vispārējās vidējās izglītības standartā paredzēto padziļināto kursu īstenošanu 11. un 12.klasē.

Lai nodrošinātu skolēnu, dažādu grupu, klašu vai kursu nepārklāšanos, izglītības iestāde var mācību procesu rotācijas kārtībā īstenot attālināti ne vairāk kā piecas darba dienas mēnesī pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē, izņemot 1.-6.klasi.