Vai skolēna apliecība der kā identitātes apliecinājums Covid-19 sertifikātam?

Mammamuntetiem.lv ir saņēmusi vairāku vecāku stāstus par to, ka skolēnus, kam ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, neielaiž dažādās iestādēs ar Covid-19 sertifikātu, ja bērns nevar uzrādīt ID karti. Ja vakcinētā persona ir 12-15 gadus veca, kurai nav ne pases, ne ID kartes, kā apliecināt personas identitāti, ja iestādi apmeklē bez vecākiem? Vai skolēna apliecība var derēt šim mērķim?

FOTO: Shutterstock.com

Bērns līdz 15 gadu vecumam, uzrādot attiecīgo sadarbspējīgo sertifikātu, personas identitātes apliecināšanai var uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, skolēna apliecību vai dzimšanas apliecību

Kā norāda Nacionālais veselības dienests, skolēna apliecība var kalpot par bērna identitātes apliecināšanu līdz bērna 15 gadu vecumam. To nosaka arī Ministru Kabineta noteikumi Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”: 


‘Personai, uzrādot attiecīgo sadarbspējīgo sertifikātu, ir pienākums uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu. Bērns līdz 15 gadu vecumam, uzrādot attiecīgo sadarbspējīgo sertifikātu, personas identitātes apliecināšanai var uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, skolēna apliecību vai dzimšanas apliecību. Ja bērnu līdz 15 gadu vecumam pavada tā vecāks, var uzrādīt vecāka pasi, kurā ir ieraksts par šo bērnu.”

 

Reklāma
Reklāma

 

Kā norāda Mammamuntetiem.lv aptaujātās iestādes t/c “Alfa”, ēdināšanas uzņēmums “Lido” un t/c “Rīga Plaza” – tās darbojas saskaņā ar MK noteikumiem un ļauj “zaļās zonas” vietās iekļūt skolēniem ar sadarbspējīgu sertifikātu, uzrādot skolēna apliecību.


Jau ziņots, ka no 15. novembra atcelti stingrie ierobežojumi pakalpojumu pieejamībai.