Jautājam ministrei par klīstošajām baumām: Vai pēc skolēnu rudens brīvlaika skolas paliks strādāt attālināti?

Tikai nesaki nevienam, bet no drošiem avotiem uzzināju, ka pēc skolēnu rudens brīvlaika skolas tā arī vairs neatvērs – šādus un līdzīgus tekstus pēdējo nedēļu laikā esmu dzirdējusi vairākkārt. "Mammamuntetiem.lv" lūdza izglītības un zinātnes ministri komentēt šos apkārt klīstošos ziņojumus.
Joprojām ministrijas uzstādījums ir, ka skolas ir pēdējās, ko slēdz, un pirmās, ko ver vaļā.

FOTO: Artūrs Ķipsts

Joprojām ministrijas uzstādījums ir, ka skolas ir pēdējās, ko slēdz, un pirmās, ko ver vaļā.

Aicināta komentēt vecāku organizācijā "Mammamuntetiem.lv" pienākušās baumas, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) tās noraidīja. 
Viņa akcentēja, ka joprojām ministrijas uzstādījums ir, ka skolas ir pēdējās, ko slēdz, un pirmās, ko ver vaļā. Taču politiķe apstiprināja, ka, redzot, cik strauji pieaug saslimstība ar Covid-19, var nākties pieņemt arī izlēmīgus soļus, saprotot, ka veselības aprūpes sistēma Latvijā ir katastrofas priekšā. 

Vienlaikus ministre akcentēja, ka jauniešu vidū ir salīdzinoši laba ir vakcinācijas aptvere, un gadījumu skaits, kad klases pāriet attālināti mācīties, nav tik liels, lai apgalvotu, ka tas ir būtisks infekcijas avots.
 

Reklāma
Reklāma

LTV raidījumam "Rīta panorāma" ministre šorīt, komentējot šo pašu jautājumu, izteicās šādi: "Protams, tiek izskatīti dažādi scenāriji, bet, ja mēs vēlamies pagarināt gaidāmo skolēnu brīvlaiku, tad uz šo jautājumu ir jāskatās kompleksi, proti, tad visiem jāstrādā no mājām un nevaram iet uz pasākumiem, jo pretējā gadījumā šāds instruments saslimšanas ierobežošanai nestrādās."