Kino, koncerti, diskotēka un notikumi ģimenēm — “Liepājas Mākslas forums” jau šajā nedēļas nogalē

Jau šīs nedēļas izskaņā — piektdien, 24. septembrī plkst. 18.00 līdz ar laikmetīgās mākslas izstādes “Izolācija” atvēršanu tiks atklāts jau septītais mūsdienu mākslas, mūzikas un starpžanru festivāls “Liepājas Mākslas forums”. Trīs dienu laikā — no piektdienas līdz svētdienai — apmeklētāji aicināti piedzīvot Eiropas kino seansus, džeza, laikmetīgās kormūzikas un kamermūzikas koncertus, dejas un kustību izrādes, izzinošas sarunas un meistarklases, kā arī “Liepājas Leļļu teātra” pirmizrādi.
24. septembrī plkst. 18.00 līdz ar laikmetīgās mākslas izstādes “Izolācija” atvēršanu tiks atklāts jau septītais mūsdienu mākslas, mūzikas un starpžanru festivāls “Liepājas Mākslas forums”

FOTO: Publicitātes foto

24. septembrī plkst. 18.00 līdz ar laikmetīgās mākslas izstādes “Izolācija” atvēršanu tiks atklāts jau septītais mūsdienu mākslas, mūzikas un starpžanru festivāls “Liepājas Mākslas forums”

Festivāls, kuru ik gadu rīko Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars, apmeklētājus šogad sagaidīs ne tikai koncertnama telpās, bet arī dažādās pilsētas vietās — kultūras namā “Wiktorija”, bijušajā klubā “Kursa”, kā arī pilsētas skvēros. Kā uzsver festivāla veidotāji, Mākslas foruma programmā šogad iekļautie notikumi runā par mūžības, bezgalības un cilvēcības tēmām, kas aktuālas pēc-izolācijas laikmetā.

 

Piektdien, 24. septembrī plkst. 18.00 koncertzāles mākslas telpā tiks atklāta kuratores un mākslas zinātnieces Astrīdes Rogules veidota piecu izcilu Latvijas mūsdienu vizuālās mākslas meistaru — Leonarda Laganovska, Jura Artūra Putrāma, Kriša Salmaņa, Vilņa Vītoliņa un Armanda Zelča — radīto darbu izstāde. Kā uzsver koncepta autore, izstādei izvēlētie darbi nāk no izolācijas – topošā Laikmetīgās mākslas muzeja krājuma, kas uz Liepāju ceļos, pateicoties sadarbībai ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Izstāde koncertzāles 1. stāva galerijā būs skatāma līdz 21. oktobrim. 

 

Tūlīt pēc izstādes atklāšanas — 24. septembrī plkst. 19.00 beļģu horeogrāfe un dejotāja Lizbeta Gruveza uz koncertzāles lielās skatuves izdejos franču komponista, sapņotāja Debisī smalkās mūzikas partitūras. “Klavieres dejo Debisī” ir fizisks dialogs starp dejotāju Lizbetu Gruvezu un pianisti Klēru Ševaljē. Beļģu dejotāju Gruvezu, viņas spēju no skatītāja paģērēt neatslābstošu uzmanību atcerēsies 2018. gada “Liepājas Mākslas foruma” vērotāji – toreiz Gruveza rādīja savu smalkjūtīgo, meistarīgi uzasināto spēju sapludināt kustību ar mūziku, izdejojot Boba Dilana dziesmas. 

 

 

Atklāšanas vakara turpinājumā, 24. septembrī plkst. 21.00 tiks atdzīvināts pilsētas leģendārais klubs “Kursa”, kas lepni un nesatricināmi slejas teju pašā jūras krastā. Ar mūsdienīgu un aizraujošu džeza un elektroniskās mūzikas salikumu klausītājus veldzēs modernā džeza grupa “LUPA”, bet vakara turpinājums izskanēs aizvadītā gadsimta noskaņās. Viegli nostaļģiskā ballīte-diskotēka “Aldis Ermanbriks” 24. septembrī plkst. 23.00 būs ironiska replika par kādreiz populāro Latvijas Televīzijas raidījumu "Varavīksne", kuru vadīja mūziķis, ierakstu kolekcionārs un pirmais populārās mūzikas žurnālists Latvijā — Aldis Ermanbriks. Uz abiem minētajiem pasākumiem jāiegādājas atsevišķas ieejas biļetes.

 

 

Sestdien, 25. septembrī, plkst. 12.00 un 14.00 skvērā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem notiks horeogrāfes Kristīnes Brīniņas vadīta kustību klase “MOveMENT”, kurā bērni vecumā no 6 līdz 9 gadiem aicināti piedalīties kopā ar vienu no saviem vecākiem vai citu aizbildni. Tā būs iespēja ikvienam dalībniekam iepazīties un izmēģināt dokumentālas dejas metodi, pēc kuras tapusi festivāla trešās dienas programmā iekļautā izrāde “Izdzīvot bērnus”. Reģistrācija: https://ieej.lv/movement-klase

 

Liepājnieku iemīļotajā tikšanās vietā kultūras nams “Wiktorija” sestdien, 25. septembrī sadarbībā ar “Rīgas Starptautisko kino festivālu” izveidota daudzpusīga kino dienas programma. To veido trīs spēcīgi Eiropas kino darbi par mūžības un vispārcilvēciskām tēmām, kas vientulības un vienaldzības laikmetā vienaldzīgos neatstās. Kino seansi pieejami plkst. 15.00, 17.00 un 21.00.

 

 

Reklāma
Reklāma

Unikālu un līdz šim Latvijā nedzirdētu mākslas notikumu 25. septembrī plkst. 19.00 piedāvās pasaulē atzītais Latvijas Radio koris un franču diriģents Rolāns Erabedjāns, aicinot uz libāniešu izcelsmes franču skaņraža Zada Multaka skaņās tverto ēģiptiešu atvadu rituālu, kas tapis pēc “Mirušo grāmatas”. Pirms koncerta — plkst. 18.00 notiks muzikologa Dāvja Enģeļa vadīta pirmskoncerta saruna ar Zadu Multaku. 

 

 

Pirmoreiz “Liepājas Mākslas foruma” pastāvēšanas laikā tiks īstenota sadarbība ar “Liepājas Leļļu teātri”. Mazākie foruma apmeklētāji būs pirmie, kas savām acīm skatīs talantīgā režisora Ģirta Šoļa interpretāciju par Ērika Kestnera pasaules slaveno darbu “Mazais cilvēks” vizuāli krāšņā iestudējumā. Izrāde skatītājiem pieejama trīs seansos — svētdien, 26. septembrī plkst. 11.00, 13.00 un 15.00. 

 

 

Svētdien, 26. septembrī, plkst. 12.00 un 15.00 skvērā Avotu ielā 6 notiks Kristīnes Brīniņas dokumentālās dejas izrādes “Izdzīvot bērnus” pirmizrāde. Tā ir piecu Liepājā dzīvojošu vecāku apņemšanās uz izrādes laiku kļūt par saviem bērniem. Vecāki burtiski ir mācījušies no savām atvasēm, lai ar kustības, teksta un mūzikas starpniecību izprastu un skatītājiem pārraidītu savu bērnu intereses, bailes un viņu redzējumu par pasauli. Reģistrācija: https://ieej.lv/izdzivot-bernus 

 

 

Svētdien, 26. septembrī plkst. 17.00 festivālu noslēgs franču mūsdienu mūzikas grandi. Mistiķa Olivjē Mesiāna bībeliskā apokalipse “Kvartets laika galam” un Pjēra Bulēza novatoriskās kompozīcijas izskanēs azartiskā belģu kameransambļa “Het Collectief” mūziķu rokās. Interesenti un entuziasti aicināti arī uz pirmskoncerta sarunu plkst. 16.00 koncertzāles 2. stāva galerijā. 

 

Apmeklējot “Liepājas Mākslas foruma” pasākumus, apmeklētāji tiks lūgti uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina noslēgtu vakcinācijas kursu vai infekcijas pārslimošanu pēdējo 6 mēnešu laikā. Uz pasākumiem, kuros paredzētas ģimenes zonas, bērniem, kas vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda negatīvs testa rezultāts vai vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāts. Iegādājoties biļetes un pirms pasākuma apmeklējuma, pircēji aicināti iepazīties ar aktuālajiem pasākuma apmeklēšanas nosacījumiem.

 

“Liepājas Mākslas forumu” organizē SIA “Lielais Dzintars”. Pasākumu norisi atbalsta: Liepājas pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions, Latvijas Valsts meži, Valmiermuiža, Kokmuiža, Gardu muti. Partneri: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Starptautiskais kino festivāls, Voetvolk, Liepājas leļļu teātris, Pigeon-bridge, Cita Abra, PXB, KN Wiktorija, Klubs Kursa un Borrofish. 

 

Biļetes uz maksas pasākumiem pieejaamas “Biļešu paradīze” tīkla kasēs visā Latvijā, koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/custompage/2719

Uzziņām aicinām izmantot koncertzāles informācijas centru, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv vai zvanot pa tālr: 634 24 555. Darba laiks: P.-Pk. 11.00-17.00, S.-Sv. 10.00-15.00.