Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis rīko akciju "Atpakaļ uz skolu!"

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko ikgadējo akciju "Atpakaļ uz skolu!".
Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis rīko akciju Atpakaļ uz skolu!

FOTO: Shutterstock.com

Šogad tā norisināsies no 30.augusta līdz 5.septembrim.

Akcijas laikā bērni, vecāki, pedagogi, bērnu likumiskie pārstāvji, kā arī citi interesenti ir aicināti zvanīt uz uzticības tālruni, lai saņemtu profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu sev aktuālos jautājumos saistībā ar bērniem, kā arī jaunā mācību gada sākšanos.
 

"Jaunā mācību gada sākšanās vienmēr rada zināmu satraukumu gan bērniem un viņu vecākiem, gan pedagogiem, bet šis mācību gads ir īpaši neparasts un izaicinājumu pilns. Vasara ir devusi atelpu bērniem, bet vienlaikus nav mazinājušās problēmas, kas skar bērnu garīgo veselību. Tādēļ pastāv bažas, cik bērni ir emocionāli gatavi uzsākt jaunās mācību gaitas," norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.
 

Reklāma
Reklāma

Lai skolas gada sākums būtu pēc iespējas vieglāks, uzticības tālrunis sniegs palīdzību un psiholoģiskas konsultācijas gan bērniem, gan pieaugušajiem - iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka vecākiem un pedagogiem arī ir daudz jautājumu un problēmu saistībā ar 1.septembra tuvošanos.


Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti. Darbadienās no plkst.12 līdz plkst.20 ar uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties, arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas.