Covid-19 vakcinācijas pretinieku grupiņa sola dibināt savu skolu

Ar Covid-19 saistīto ierobežojumu un vakcinācijas pretinieki kļūst arvien radošāki – kāda aktīvistu grupiņa nolēmusi dibināt savu skolu. Tajā nebūtu jāuztraucas par ierobežojumiem vai obligātu potēšanos pret Covid-19, jo bērni mācītos mājās pie datoriem. Aktīvisti plāno izveidot savu mācību saturu, ko interesentiem piedāvāt par maksu. Eksperti pagaidām raugās ar šaubām par to, ka veidotāji līdz septembrim paspēs nokārtot visas prasības.
Covid-19 vakcinācijas pretinieku grupiņa sola dibināt savu skolu

FOTO: Shutterstock.com

Kamēr daļa sabiedrības ar bažām gaida rudeni un domā par to, kā izvairīties no strauja saslimstības ar Covid-19 pieauguma, neguļ arī otra puse – ierobežojumu un vakcinācijas pretinieki, kuri nenogurstoši prāto, kā cīņu ar vīrusu padarīt sarežģītāku. Šobrīd kāda aktīvistu grupa plāno dibināt savu skolu, kurā nebūtu ne ierobežojumu, ne potētu pedagogu: “Vislatvijas vidusskolu”.
 

Aktīvistu vidū ir Brīvdabas skolas veidotāja Lelde Žuka, uzņēmējs Arvils Pekuless un “Iespējamās misijas” fizikas skolotājs Mārtiņš Gulbis. Tā būs tālmācības skola, kurā bērni paši apgūs nepieciešamo no īpaši šai skolai veidotiem mācību materiāliem.

“Es vienkārši kā vecāks, kā ģimene iesaistos šajā tālmācības vidusskolā, izmantoju šos materiālus, mans bērns apgūst mācību minimumu. Viņš ir sistēmā, viņš ir juridiskā aizsardzībā, neviens viņu nemeklē tāpēc, ka sistēmā viņš ir, izglītību viņš apgūst. Un mums nav jādodas uz vietējo skolu, kur, kā mēs zinām, pašlaik ir ļoti drastiski noteikumi un katrs pedagogs un pat apkopēja uzskata, ka tas ir viņas pienākums aizrādīt, dezinficēt rokas un tā tālāk,” sacīja Žuka.
 

Skolas veidotāji savu auditoriju uzrunā vietnē “Facebook” dažādās savu domubiedru grupās. Tāpat Žuka savulaik viesojusies sazvērestību teoriju izplatītāja Andra Ciekura kanālā. Un projekts reklamējies arī sazvērnieku kanālā.

Kā notiks mācības, stāstīja viens no skolas veidotājiem Arvils Pekuless:

Reklāma
Reklāma

“Vienā pusē ir bērns, otrā pusē ir “online” bibliotēka. Tas ir darbs tīri caur datoru.

Tas ir tāpat kā sēdēt un gudrības apgūt “YouTube”, kur globālisti un visi citi jocīgie satura veidotāji ir parūpējušies, lai bērns tiktu izklaidēts ar apšaubāma rakstura izglītības materiāliem. Mūsu gadījumā tas ir kontrolēts saturs.”

Dalības maksa skolēnam būs 25 eiro mēnesī, taču pedagogus par šo naudu noalgot nevarēs. Tomēr veidotāji ir pārliecināti, ka līdz mācību gada sākumam paspēs gan dibināt skolu, gan izveidot savu mācību saturu.
 

Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD) skaidro, ka reizēm nepieciešams arī ilgāks laiks. Pārstāvis Ivans Jānis Mihailovs apstiprināja, ka skolas veidotāji dienestā interesējušies par dibināšanas procesu.

Visu rakstu var izlasīt sabiedrisko mediju portālā LSM.lv